Religie Swiata

jaka masz wiedze na temat innych religii

  • bardzo duza

    Votes: 0 0,0%
  • srednia

    Votes: 0 0,0%
  • bardzo mala

    Votes: 0 0,0%
  • nie interesuja mnie inne religie

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

cwieku

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
0
to jest teroria ludzi nadmiernie wierzących<jak urazam kogos sorki>i nadgorliwych co raczej jak powiedzialas skresilają inne religie
 

niunka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska ( woj lubelskie) anglia ( leicester)
JA UWAZAM ZEPOZNAWANIE INNYCH RELIGII JEST POTRZEBNE BY NIE SKRESLAC ICH OD RAZU

U NAS W SZKOLE SAME KATECHETKI MOWIA ZE TYLKO RELIGIA RZYMSKO KATOLICKA JEST DOBRA A NAWET NAS NIE ZAPOZNAJA Z INNYMI RELIGIAMI :/
bo to ministerstwo nie przewidzialo w programie, a szkoda. Dolanczam sie do pozdrowien
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
Inne wyznania wiary są dla mnie OK. Przecież i tak wierzymy w tego samego Boga a to że ktoś wyznaje to w inny sposób to co z tego, dla mnie jest to tylko ciekawe :)
 

Ania17

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
woj.slaskie
Jestem wyznania katolickiego, a pomimo to interesuje się innymi religiami i analizując je stwierdzam, że wybrałam właściwie.
 

e_motif

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
33
Punkty reakcji
0
Są różne rodzaje religii na świecie, buddyzm, katolizycm, swiadkowie jehowi, prawosłwie itp

napewno nie jeden z was zgłębiał/ interesował sie ogólnie religiami
co waszym zdaniem moze byc powodem do nieuznania danej wiary, czy jest cos co sie niezgadza z tym co mówią w kościele, synagodze ...etc...

np, jezeli o mnie chodzi, strasznie nie podoba mi sie to ze pismo św. jest aktualizowane wraz z postepem cywilizacji, to sie niby nazywa nowa interpretacja, ale nie wiem na ile sobie zdajecie sprawe, ze pismo św, te za czasów Jezusa było zupełnie innym pismem niz to które jest dzisiaj, wiele rzeczy sie poprostu niezgadza, ale kosciół o tym nie chce mówic.

jest tez pare kruczków, ale tez moze w innych religiach??

prosze o wasze zdanie
 

niunka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska ( woj lubelskie) anglia ( leicester)
temat o innych religiach juz jest, szkoda ze dokladnie nie przegladasz forum. Wiesz wydaje mi sie ze zawsze znajda sie jakies minusy w kazdej wierze, ale wlasnie on na tym polego ze chociaz malo dowodow my w cos wierzymy. O jakie kruczki tobie chodzi, bo nie zabardzo rozumiem??
 

elmarek

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
228
Punkty reakcji
1
Wiek
73
Miasto
Z Podlasia!
Religie stworzyli ludzie,a my z natury lubimy czasami coś przekłamać ,zakłamać ,dopasować do swoich potrzeb.Dotyczy to wszystkich Religi Świata,gdyby je stworzył Bóg były by "Boskie" i niepodlegały zmianą dokonywanym przez ludzików.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
np, jezeli o mnie chodzi, strasznie nie podoba mi sie to ze pismo św. jest aktualizowane wraz z postepem cywilizacji, to sie niby nazywa nowa interpretacja, ale nie wiem na ile sobie zdajecie sprawe, ze pismo św, te za czasów Jezusa było zupełnie innym pismem niz to które jest dzisiaj, wiele rzeczy sie poprostu niezgadza, ale kosciół o tym nie chce mówic.
Nie wiem za bardzo o co chodzi.
Czy o to, że dzisiaj Biblia jest pisana w innym języku niż pierwotnie?
Czy raczej, że tłumacze Biblii wprowadzili zmiany?

Ci, co studiują Biblię są święcie przekonani, że jest to księga natchniona przez Boga.
Jest to niejako list Boga do ludzi, by przekazać im informację, kim On jest, jakie ma zasady i jakie ma zamierzenie względem ludzi.
Skoro tak, to możemy byc przekonani, że zadbał On o to, by Biblia pozostała niezmieniona do naszych czasów. Sa na to dowody!
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Ja sie będę starał trzymać tematu:)
Dla wyznawców prawdziwych i szczerych jakiejkolwiek wiary, ta właśnie wiara jest jedyną prawdziwą i słuszną. Wszystkie inne wyznania i wiary to oszustwo a w najlepszym razie brak oświecenia. Tak więc w sferze kontaktów różnych religii trudno liczyć na kompromis bo jest on doktrynalnie niemożliwy.
W obrębie jednej religii bywa wiele różnych rozumień świętych przekazów a co za tym idzie kontrowersji, wątpliwości a nawet wrogości. Kto ma racje absolutną? Nikt!
Zakłamaniem nie jest przeróbka Pisma Świętego na miarę potrzeb aktualnych kościoła ale fakt, że mając świadomość dopasowywania kanonów wiary do zmieniającej się rzeczywistości odbiorców tego, wiernych, traktuje sie jak stado baranów.
Wiele religii i grup wyznaniowych zachowuje swoje pierwotne prawa i przykazania.... i odstaje od dzisiejszego świata, traci wyznawców albo zamyka się w zajadłej wojnie z nowymi czasami. Fundamentalizm jest dziś postrzegany jako coś złego bo i faktycznie nic dobrego z tego nie ma. Islamscy samobójcy walczący w imię swojej wiary nazywani są terrorystami. Krzyżowców nikt terrorystami nie nazwał do dziś. U nas. W krajach, gdzie dominują inne religie katolicyzm jest nazywany po imieniu. Tak jak i my traktujemy innowierców.
Zakłamaniem i jednych i drugich jest fałszowanie prawdy o tym, że świat to skupisko ludzi wierzących w różnych bogów. Zakłamaniem jest nawoływanie do waśni religijnych i wojen nawet. Zakłamaniem jest mieszanie sie religii do spraw państw i społeczeństw świeckich.
Każda religia, każde wyznanie, wierzenie to zbiór mniejszych i większych zakłamań, celowych i świdomie przez wodzów eksponowanych. Wszystko co służy zdobyciu władzy dusz i majątków jest dla zdobywców słuszne i dobre. Rola mas jest poddaństwo i ślepa wiara. Żaden Bóg nic z tym wspólnego nie ma:)
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Ci, co studiują Biblię są święcie przekonani, że jest to księga natchniona przez Boga.
Jest to niejako list Boga do ludzi, by przekazać im informację, kim On jest, jakie ma zasady i jakie ma zamierzenie względem ludzi.
Religia, która swe wierzenia i sposób postępowania całkowicie opiera na tej Ksiedze - ta religia podoba się Bogu.


Każda religia, każde wyznanie, wierzenie to zbiór mniejszych i większych zakłamań, celowych i świdomie przez wodzów eksponowanych. Wszystko co służy zdobyciu władzy dusz i majątków jest dla zdobywców słuszne i dobre. Rola mas jest poddaństwo i ślepa wiara. Żaden Bóg nic z tym wspólnego nie ma:)
Nie uogólniałbym tak kategorycznie.
Zapewne na podstawie postępowania większości religii jesteś skłonny wszystkie wrzucać do jednego worka.
Ale to jest nieuczciwe i nieobiektywne.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Obiektywni nie jesteśmy z natury i to jest akurat normalne. O mojej uczciwości dyskutować nie mam zamiaru. Nie byłbym obiektywny:)
W każdej religii są przykłady wiernych do bólu i śmierci nawet. OK. Jednak o obliczu całości decyduje większość. W czasie i przestrzeni a zwłaszcza liczbie.
Katolicy i nie tylko, potępiają islamskich samobójców a te jednostki wprost trafiaja do swego nieba za to co robią. A czemu to robią? Bo jakieś cwaniaki, rządne władzy, znalazły naiwnych wiernych co sie zabiją dla nich, wierząc, że robią to dla swojego boga. Kościół katolicki aż takich ofiar dziś nie rząda ale też jest niezły w swoich działaniach.
Mimo iz niewierzący jestem wierzę, że ludzie szczerze wierzą. Nie odbieram im prawa do tego. W tym topicku mówimy o zakłamaniu religii no to trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że zakłamanie to jest powszechne i ekumeniczne.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
W tym topicku mówimy o zakłamaniu religii no to trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że zakłamanie to jest powszechne i ekumeniczne.
Owszem, ale nie dotyczy wszystkich.
Bóg nie kłamie.
Biblia też nie.
I Bóg ma swoich przedstawicieli, którzy kierując się Jego Słowem - głoszą prawdę.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Trudno Bogu zarzucać kłamstwo. Zwłaszcza przez osobę, która akurat w Jego istnienie nie wierzy:) Nie spotkaliśmy sie i nie miałem możliwości ocenić czy Bóg jest prawdomówny. Powszednie uczynki Jego wyznawców na to nie wskazują niestety.
Ale nawet jeśli... To czemu Bóg chrześcijan miałby mieć racje ważniejszą od Allacha, Buddy czy też innych uznawanych za bogów? Wszak świat to nie tylko chrześcijanie.
Biblia jest napisana przez ludzi dla ludzi. Jest subiektywną obserwacją. Opisem wrażeń i indywidualnego odbioru zdarzeń przez ich uczestników. Prawda ma się do tego tak jak do każdej twórczości literackiej.
Bóg chrześcijan ma swoich wiernych i oddanych wyznawców i dobrze. Te szczere istoty nie sa tematem tej rozmowy.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
swiadkowie jehowi,
Zryciuszku.. dla uściślenia .. świadkowie jehowy ...
Widze, że zabrałeś się za tematy religijne :p
Ja wiem o co ci chodzi chyba, choć nie dorwałam jeszcze w łapki tych materiałów ...
Chodzi m.in. o to , że kiedyś było 9 przykazań, że Jezus tak naprawde został przykuty do drzewa .. i takie tam ...

Prawdą jest, że kościół na przestrzeni dziejów zmieniał pismo święte w zależności od swoich potrzeb i że nie wiele zostało z tego co zostało ówcześnie napisane...
heh.. ciekawe są tesh obrazy Da Vinciego ... nom... przyglądałam się im ... a później się ukazała chyba nawet jakaś książka o tym .. nie wiem nie czytałam ... :p

Prawda tesh taka , że Watykan milczy ...
Pewnie jeszcze chodzi o ewangelie gnostyczne, którycg Kościół ponoć nie dopuścił do Pisma Świętego ... W której są przedstawione inne dzieje początków cheścijaństwa... Maria Magdalena jest tam przedstawiana jako żona Jezusa ...

Są różne rodzaje religii na świecie, buddyzm, katolizycm, swiadkowie jehowi, prawosłwie itp
to są wyznania ...

Jeszcze jedno e_motifku .. to są wyznania... Religie są 3 główne ---> chrześcijaństwo, islam, judaizm

Ale i tak teraz to wszystko sie tak samo nazywa :)
Pozdrawiam Cie Zryciuszku :*
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Biblia jest napisana przez ludzi dla ludzi. Jest subiektywną obserwacją. Opisem wrażeń i indywidualnego odbioru zdarzeń przez ich uczestników. Prawda ma się do tego tak jak do każdej twórczości literackiej.
Każdy, kto tak mówi, to istnieje podejżenie, że Biblii nigdy całej nie czytał.
A przydałoby się.
Biblia zawiera bowiem życiową mądrość, tak wielką, że człowiek by na nią nie wpadł sam.
Poza tym Biblia ma moc oddziaływania na serca i mysli ludzi. Pozytywnego oddziaływania.
Warto to sprawdzić.
 
Do góry