Religia to najbardziej wyrafinowane oszustwo na świecie

Cajun

Stały bywalec
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
453
Punkty reakcji
167
To przejęzyczenie czy raczej element "nieczystej" dyskusji gdzie znowu obrażasz?

Jest wolność wypowiedzi, co gwarantuje konstytucja. Nikogo Twoje "uczucia religijne" nie obchodzą, bo niby dlaczego mają? Dlaczego masz być (oraz Twoja religia) traktowany lepiej, inaczej? Nie ma ku temu powodu. I nie ma to nic wspólnego z szacunkiem (lub jej brakiem). Po prostu wolno nam się śmiać/wyśmiewać/krytykować Twoje przekonania, szczególnie wtedy kiedy są absurdalne, śmieszne czy niedorzeczne. Taka często jest religia.

J.B
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Trzech królików ,może ufoludków ,duchów .Na pewno nie Królów .

Powinno być bajki ,bajki ogłaszają ,podobnie jak w tysiącach historii o bobrach .
 
C

Crockett

Guest
Jest wolność wypowiedzi, co gwarantuje konstytucja. Nikogo Twoje "uczucia religijne" nie obchodzą, bo niby dlaczego mają? Dlaczego masz być (oraz Twoja religia) traktowany lepiej, inaczej? Nie ma ku temu powodu. I nie ma to nic wspólnego z szacunkiem (lub jej brakiem). Po prostu wolno nam się śmiać/wyśmiewać/krytykować Twoje przekonania, szczególnie wtedy kiedy są absurdalne, śmieszne czy niedorzeczne. Taka często jest religia.

J.B

Czyjeś niedorzeczności, które niestety wyznaje większość a Twoja osobista nie wiara nie dają ci prawa by kogoś wyśmiewać. To jest szacunek. A jak znowu chcesz jako młody mężczyzna polemizować, który defacto g*wno wie bo jest zbyt mało jak każdy w tym wieku doświadczony to pogódź wolność słowa z prawnym szacunkiem do każdej religii, którego musisz przestrzegać.
 

Cajun

Stały bywalec
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
453
Punkty reakcji
167
Czyjeś niedorzeczności, które niestety wyznaje większość a Twoja osobista nie wiara nie dają ci prawa by kogoś wyśmiewać. To jest szacunek. A jak znowu chcesz jako młody mężczyzna polemizować, który defacto g*wno wie bo jest zbyt mało jak każdy w tym wieku doświadczony to pogódź wolność słowa z prawnym szacunkiem do każdej religii, którego musisz przestrzegać.

A ten dalej swoje :] Wolno mi się śmiać z Ciebie i Twojej wiary (bo niby dlaczego nie?). Doświadczenie mam wystarczająco duże, no jednak i wydaje mi się, że wiem więcej niż Ty :)

Btw: nie ma czego takiego jak "prawny szacunek do każdej religii". Znowu zaczynasz konfabulować i schizować?

J.B
 
C

Crockett

Guest
A ten dalej swoje :] Wolno mi się śmiać z Ciebie i Twojej wiary (bo niby dlaczego nie?). Doświadczenie mam wystarczająco duże, no jednak i wydaje mi się, że wiem więcej niż Ty :)

Btw: nie ma czego takiego jak "prawny szacunek do każdej religii". Znowu zaczynasz konfabulować i schizować?

J.B

Art.196 Obraza uczuć religijnych
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Najpierw przygotuj się do każdej rozmowy bo konfabulacje i schizy to określenia, które jak widać są dla Ciebie całkiem obce skoro podciągasz pod nie moją wypowiedź, którą potwierdza Kodeks Karny. Teraz Ty możesz dalej konfabulować :eek:k:

A jeśli się śmiejesz to znaczy, że jesteś niedojrzały bo człowiek w Twoim wieku dawno powinien wyrosnąć z wszelkiego wyśmiewania drugich ludzi i każdego szanować niezależnie co robi i co wyznaje. Ale tego brakuje w co drugiej Twojej wypowiedzi - szacunku. Co ciekawe, że czasem coś co Ty uznajesz za "inne", w społeczeństwie jest powszechne. Wystarczy zajrzeć w dział Styl życia i się złapać za głowę za kogo ma się ten 20 paro letni koleś i z kim on obcuje. Ale na forum to sobie możesz robić takie akcje i się chwalić swoim doświadczeniem, którego nikt nie sprawdzi. Trochę pokory każdemu trzeba bo sorry koleś, który ma 20 parę lat a w każdym temacie każdemu mówi, że ten ktoś nie ma racji, że bredzi to raczej godne pożałowania i pokazuje znowu dojrzałość i Twoje faktycznie, realne doświadczenie.

A co Tobie się wydaje to znaczy tyle dla forumowiczów co kupa za Twoim oknem.
 

Cajun

Stały bywalec
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
453
Punkty reakcji
167
Art.196 Obraza uczuć religijnych
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Najpierw przygotuj się do każdej rozmowy bo konfabulacje i schizy to określenia, które jak widać są dla Ciebie całkiem obce skoro podciągasz pod nie moją wypowiedź, którą potwierdza Kodeks Karny. Teraz Ty możesz dalej konfabulować :eek:k:

Miałem na myśli konstytucje, a nie KK. No ale ten artykuł nie ma nic do "szacunku". To nie ja konfabuluje, tylko Ty. Mało tego, nawet nie wiesz co sam przytoczyłeś :D Wtórny analfabeta jesteś :hahaha: Aby wystąpiły znamiona czynu zabronionego musi dojść do publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej (np. krzyża z Jezusem) lub miejsca kultu (np. Kościół). Nie ma tam nic, o szacunku, wyśmiewaniu, krytykowaniu przekonań czy wiary.

Btw: Konstytucja RP jest najważniejszym dokumentem i nie może stać w sprzeczności z innymi regulacjami państwowymi.

Znowu Ci nie wyszło :D

A jeśli się śmiejesz to znaczy, że jesteś niedojrzały bo człowiek w Twoim wieku dawno powinien wyrosnąć z wszelkiego wyśmiewania drugich ludzi i każdego szanować niezależnie co robi i co wyznaje.

Amigo, nie jesteś od tego by mnie pouczać, nie podoba się? To nie czytaj.

Wystarczy zajrzeć w dział Styl życia i się złapać za głowę za kogo ma się ten 20 paro letni koleś i z kim on obcuje. Ale na forum to sobie możesz robić takie akcje i się chwalić swoim doświadczeniem

Nigdzie nie chwalę się "doświadczeniem". Cokolwiek masz na myśli. Powtórzę raz jeszcze, zmień lekarza.

J.B
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Tu poczytaj o obrażaniu uczuć R
http://www.forumowis...zasem-zabawnie/

Z tego Zeusa to był palant ,a może jest
mruga.gif
nadal .Obraża to twoje uczucia ?
 
C

Crockett

Guest
Jakże by inaczej... Prawo Ty znasz jak każdą inną dziedzinę :eek:k: Której Ty nie znasz?... :] Ty wiesz więcej nawet od 80 latka co widać w przepełnionych pychą postach i krytyce innych. Jeżeli sobie jednak pomijając ten wycinek z KK uzurpujesz prawo do wyśmiewania kogoś kto np. idzie na mszę niedzielną rezygnując z wyjścia na piwo to osądzi Cię nie KK tylko ludzie a napinki na necie możesz sobie robić. Ale to nie dział dla dzieciarni.

Ja nie jestem od tego by Cie pouczać. Sam w tym wieku musisz wiedzieć co jest właściwe. A jak nie potrafisz się dostosować do dorosłego społeczeństwa to proponuję powrót do mamuśki, jeśli za mało czasu ci poświęciła i teraz wyszedł z tego prostak, który myśli, że wszystko może.

Ty się nie musisz chwalić doświadczeniem. Wystarczy czytać te pełne pogardy i epitetów posty skierowane w każdego o nieco innym podejściu jeśli tylko jest inne niż Twoje. Ale co tam... Ty zawsze odnosisz jakiekolwiek doświadczenie nabyte z 5 osobami na krzyż na cały naród więc o czym tu dyskutować...
 

Cajun

Stały bywalec
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
453
Punkty reakcji
167
Jakże by inaczej... Prawo Ty znasz jak każdą inną dziedzinę :eek:k:

W sumie prawa karnego nie miałem na studiach, miałem prawo gospodarcze (czyli głównie KSH), cywilne oraz prawo autorskie. No ale nie trzeba być specem od prawa jako takiego, żeby zrozumieć ten zapis. Ty nie rozumiesz - ergo, jesteś wtórnym analfabetą :)

J.B
 
C

Crockett

Guest
Ty nie rozumiesz - ergo, jesteś wtórnym analfabetą :)

O jejku! :) Znowu znawca mojej osoby i guru życiowe mnie oceniło! :) Mam natomiast inne pozytywne cechy charakteru, których brak u Ciebie kiedyś w końcu sprawi, ze wpadniesz w dziurę. A teraz nikt nie dał ci prawa oceniać całego mnie z powodu tego jednego zapisku w KK.

Dla mnie obrazą uczuć religijnych jak mówi nagłówek tego paragrafu jest również kpina z podstawowych wartości danej wiary i ludzi, którzy w nie wieżą a nie to czy zniszczysz np. relikwię. Z pewnością gdybyś robił coś takiego komuś notorycznie na żywo ten paragraf szybko by ci się dał we znaki... Ale próbuj dalej sił myśląc, że do końca życia wszyscy będą biernie się przyglądać i znosić Twoje obraźliwe uwagi. Zresztą to teoretyczne założenie na przyszłość. W rzeczywistości na 100% jesteś o 180 stopni inny a tacy co robią takie napinki i uważają się za nietykalnych przylizują się, dostosowują do każdego i pokazują jacy są porządni. Na forum co chwile jakieś "k*rwy" lecą i epitety wzięte znikąd na obce osoby a w życiu towarzyskim to anioł. Standardowe fałszywe postawy.

I tak się składa, że odświeżam tę stronę co jakiś czas więc już nie stawiaj minusów bo to żałosne bo dobrze wiem kiedy się pojawiły. Na szczęście jest limit dwóch.
 

Cajun

Stały bywalec
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
453
Punkty reakcji
167
I tak się składa, że odświeżam tę stronę co jakiś czas więc już nie stawiaj minusów bo to żałosne bo dobrze wiem kiedy się pojawiły. Na szczęście jest limit dwóch.

Świruj dalej. Mam gdzieś punkty.

J.B

EDIT:

Dawkins rules :)

J.B
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
[font="arial][size="2"]
Dla mnie obrazą uczuć religijnych jak mówi nagłówek tego paragrafu jest również kpina z podstawowych wartości danej wiary i ludzi,
Jak będę się śmiał z napletka Jezuska ,to rozumiem dostanę karę ,bo ty się poczujesz urażony .[/size][/font]

[font="arial] [/font][/color]
[color="#222222"][font="arial][size="2"]Może napisz do biskupa i poproś o aby nie napierniczali w niedziele dzwonami ,bo nie wierzącym to przeszkadza ,a TY szanujesz innych .Czy tak trudno dzisiaj sprawdzić który mamy dzień tygodnia [/size][/font]
mruga.gif



KATOLICKIE ŻYCIE WARSZAWY 16 lipca 2010
Pytania do redakcji

1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią, że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować?

2. Chciałbym sprzedać swoja córkę jako niewolnice, za karę, jak to opisuje 2 Ks. Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza cena?

3. Wiem, że nie powinienem mięć kontaktu z kobietą podczas jej nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem.

4. Moja żona po wielu latach strąciła upodobanie w moich oczach. Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażająca cechę, gadulstwo. Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chce ja odprawić, tylko nie wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście, czy przez policje?

5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień. szabatu. W 2 Ks. Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na śmierć. Czy moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam?

6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osądzić?

7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Musze zdradzić, ze noszę okulary do czytania. Czy muszę mięć wzrok 20/20 lub czy można negocjować?

8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kółka, mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni mają umrzeć?

9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza, staje się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożną, jeżeli będę nosił rękawice?

10. Mój wujek ma jedną żonę. Nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi ubrania z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę musze zebrać całe miasto, by ich kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibyśmy ich po prostu spalić żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy dla tych, którzy sypiają z ich rodzina? (3 Ks. Moj. 20:14).
[font="arial] [/font]
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Cytat
Biblii jest o 3 mędrcach ze wschodu
Proszę o jakieś dowody na tych mędrców ,za pewne jest dużo zachowanych pism .Nawet u braci Grimm nie było takich niekonsekwencji jak w te bajce.No ale należy szanować tradycję .Miliard ludzi w to wierzy ,to pewnie prawda .
Tutaj dyskutujemy, o tym co jest w biblii

czy ktoś ma zamiar napisać coś na temat, co przekraczało by intelektualnie poziom szympansa?
Przepraszam, za formę

A wierzysz, że był żyjący prawie 9,5 wieku później Mieszko I?, o jego synu (Bolesławie) są przekazy jego współczesnych

Jest wolność wypowiedzi, co gwarantuje konstytucja. Nikogo Twoje "uczucia religijne" nie obchodzą, bo niby dlaczego mają? Dlaczego masz być (oraz Twoja religia) traktowany lepiej, inaczej? Nie ma ku temu powodu. I nie ma to nic wspólnego z szacunkiem (lub jej brakiem). Po prostu wolno nam się śmiać/wyśmiewać/krytykować Twoje przekonania, szczególnie wtedy kiedy są absurdalne, śmieszne czy niedorzeczne. Taka często jest religia.
J.B
Na forum, jest regulamin, który ty notorycznie łamiąc wypowiedziałeś i zostałeś, znowu zbanowany…
 
Do góry