Religia i Bóg - wytwór ludzkiej wyobraźni?

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Mam pytanie. Skoro według Biblii człowiek powstał z gliny, a wiemy, że tak nie jest, to czy Biblia nie jest w takim razie niewiarygodnym źródłem informacji? Czy ta glina to po prostu kolejny "symbol"? O co tutaj chodzi?

Proszę mi to wytłumaczyć.

W swojej wypowiedzi zawarłem już o tym informację. Ma to oznaczać, że został stworzony praktycznie z niczego. Coś na kształt poniżenia człowieka przed Bogiem, o czym Samael lub Lucyfer zdążył powiedzieć Bogu w trakcie buntu - "Ja, istota stworzona ze światła/ognia mam składać hołd istocie stworzonej z gliny?". Nie pamiętam, czy ze światła czy ognia, wyleciało mi z głowy.

Tu jest racja. Spróbujmy to wyjaśnić. Wiele osób trochę bezmyślnie utożsamia księży z Bogiem - co ksiądz powie, tak na pewno jest. A więc gdy ksiądz zachowuje się niewłaściwie bądź kłamie, ludzie przestają praktykować lub całkiem tracą wiarę.

Of course tak mi się tylko wydaje, czysta dedukcja ;)

Nawet się zgadzamy. Również rozbrajają mnie teksty, że ludzie nie chodzą do kościoła, bo ksiądz coś tam robi takiego i innego.

A dlaczego miałby zabraniać?

I oto jest dobre pytanie.
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
tylko jeden mały komentarz do dyskusji - nauka a Bóg, jedno uzasadnione drugie nie, dość słabe zestawienie. Można dowieść jedynie pojedynczych faktów empirycznych natomiast konkretna teoria naukowa jest taką samą hipotezą jak istnienie Boga.
 

Kensh

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Bog to :
a) sposob na to by sie ludzie nie zabijali na swiecie
b) zeby tworzyc sobie nadzieje (dazyc do czegos)
c) dobry sposob na zarobek
A tacy prawdziwi bogowie to ludzie rzadzacy swiatem, ludzie ktorzy tworza prawa, i mamy do nich podlegac, stworzyli cos dzieki czemu bedzie pokoj na swiecie, chociaz sami nie sa lepsi..

Bog to klamstwo, spojrzcie na to z takiej strony.. Biblia jest tak skonstruowana zeby nie miala logicznego wytlumaczenia, bo niby jak wytlumaczyc istnienie boga ktory nie istnieje..
 
Do góry