RELIGIA? czy jest Nam potrzebna?

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
na wstępie chciałbym przytoczyć tekst z dziejów apostolskich,który mowi Nam,że:
Zesłanie Ducha Świętego


2
1 Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. 2 Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. 3 Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. 4 I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.
5 Przebywali wtedy w Jerozolimie pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. 6 Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku. 7 ?Czyż ci wszyscy, którzy przemawiają, nie są Galilejczykami?? - mówili pełni zdumienia i podziwu. 8 ?Jakżeż więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty? - 9 1 Partowie i Medowie, i Elamici, i mieszkańcy Mezopotamii, Judei oraz Kapadocji, Pontu i Azji, 10 Frygii oraz Pamfilii, Egiptu i tych części Libii, które leżą blisko Cyreny, i przybysze z Rzymu, 11 Żydzi oraz prozelici, Kreteńczycy i Arabowie - słyszymy ich głoszących w naszych językach wielkie dzieła Boże?. 12 Zdumiewali się wszyscy i nie wiedzieli, co myśleć: ?Co ma znaczyć?? - mówili jeden do drugiego. 13 ?Upili się młodym winem? - drwili inni.



Pierwsze wystąpienie Głowy Kościoła

14 Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: ?Mężowie Judejczycy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie mych słów! 15 Ci ludzie nie są pijani, jak przypuszczacie, bo jest dopiero trzecia2 godzina dnia, 16 ale spełnia się przepowiednia proroka Joela:
17 3 W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało,
i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze,
młodzieńcy wasi widzenia mieć będą,
a starcy - sny.
18 Nawet na niewolników i niewolnice moje
wyleję w owych dniach Ducha mego,
i będą prorokowali.
19 I sprawię dziwy na górze - na niebie,
i znaki na dole - na ziemi.
Krew i ogień, i kłęby dymu,
20 słońce zamieni się w ciemności,
a księżyc w krew,
zanim nadejdzie dzień Pański,
wielki i wspaniały.

21 Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego,
będzie zbawiony.
22 4 Mężowie izraelscy, słuchajcie tego, co mówię: Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie, 23 tego Męża, który z woli postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany, przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście. 24 Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci5, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim:
25 6 Miałem Pana zawsze przed oczami,
gdyż stoi po mojej prawicy,
abym się nie zachwiał.
26 Dlatego ucieszyło się moje serce
i rozradował się mój język,
także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei,
27 że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani
ani nie dasz Świętemu Twemu ulec skażeniu.
28 Dałeś mi poznać drogi życia
i napełnisz mnie radością
przed obliczem Twoim.
29 Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy7. 30 Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie, 31 widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi.
32 Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. 33 Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go, 34 jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada8:
Rzekł Pan do Pana mego:
Siądź po prawicy mojej,
35 aż położę nieprzyjaciół Twoich
podnóżkiem stóp Twoich.
36 Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem?.


Pierwsze nawrócenie Żydów

37 Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: ?Cóż mamy czynić, bracia?? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. 38 ?Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa9 na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. 39 Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz?.
40 W wielu też innych słowach dawał świadectwo i napominał: ?Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia!?. 41 Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.


Życie pierwotnego Kościoła10

42 Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba11 i w modlitwach. 43 Bojaźń ogarniała każdego, gdyż Apostołowie czynili wiele znaków i cudów. 44 Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne12. 45 Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby. 46 Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca. 47 Wielbili Boga, a cały lud odnosił się do nich życzliwie. Pan zaś przymnażał im codziennie tych, którzy dostępowali zbawienia.

jak mówią te fragmenty,nie liczy się tu religia,bo jak mówi przykładowo tutejsza adwentystka,jej wiara uczy ją,żeby dzielić się najpierw z tymi,którzy wierzą w jej religię,czy żyją oni wiec według pisma świętego? pomijajac ten fakt,napisane ręką Boga pismo święte,pokazuje Nam,że to własnie religie powodują wojny między Braćmi,między Nami wszystkimi ?Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia!?. chodzi tu o inne wiary " ?Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa9 na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. 39 Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz?. jak widać tu Bóg powołuje ludzi do wiary w Jezusa,a nie religie ludzi,którzy mogą sobie wybrać tą,która im odpowiada najbardziej,czy nie ważne jest to,żeby być blisko Jezusa,i rozumieć jego Nauki w braterstwie tych,którzy są przez Niego powołani? chodzi mi tu o co,że dzisiejsze religie,nawet te rozłamane z religii chrzescijańskiej kłocą się ze sobą,powodują między sobą wojny słusznosci,adwentysci nie popierają nauki,jakoby mogliby się dzielić ze wszystkimi,a tylko ze swoimi najpierw,czy jest to słuszne? a cały lud odnosił się do nich życzliwie. do tych,którzy trwają w Panu,czy w dzisiejszym ?Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia!?. Pokoleniu ludzie odnoszą się do religii z życzliwoscią? jesli nie,to czy religia jest potrzebna w Naszym życiu,popieranie nauk kosciołów,religii,czy ważniejsze jest to,czy jestesmy zjednoczeni w Jezusie? być może nie przedstawiłem odpowiednich argumentów co do tego,że religia jest zła,bo nie mówię że jest,można za jej pomocą zjedcznoczyć się bardziej z Bogiem,ale nie zapominajmy,że owa religia jest wymysłem i tworem ludzkim,ma swoje zasady,ludzkie zasady,Boże również,ale te zasady doprowadzają do wojen między Nami samymi,nie powodują niczego dobrego,a więc pytanie wygląda następująco,czy warto strzec wszystkiego tego,co człowiek powołał do tego,ażeby strzec(religii) a ona powoduje negatywny skutek w społecznosci,człowiek człowiekowi wilkiem jest,co zdązyłem niejednokrotnie zauważyć,ludzie kłocą się o swoją wiarę,czy nie ważne jest poprostu trwanie w Naukach Jezusa? typowo po bratersku,nie patrząc na kolor skóry,wyznanie,a dzielenie się wszystkim tym,co mamy,a co posiadamy w duszy? Zapraszam do rozmowy,pytanie brzmi CZY RELIGIA JEST NAM POTRZEBNA DO TEGO,BY TRWAĆ W NAUKACH JEZUSA,I co najważniejsze,czy mamy prawo sami oceniać kto został przez Boga wybrany? bo we wszystkich religiach,traktujemy bardziej jako brata swego tego,który do Naszej religii należy,uważam że nie jest to słuszne,i prowadzi do tego,że jedna religia czuje sie bardziej "prawdziwa" od drugiej,a druga czuje sie bardziej "prawdziwsza" od tej pierwszej,tylko dlatego,że są w Niej,a nie przy słowie Bożym i Jezusie,co na ten temat uważacie? czy jest możliwe zjednoczenie tych co 46 Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca. 47 Wielbili Boga, a cały lud odnosił się do nich życzliwie. Pan zaś przymnażał im codziennie tych, którzy dostępowali zbawienia. ? nie mówię tu o kolejnej religii,a chciałbym żeby w tym temacie były poruszane sprawy,czy tak naprawdę wiara przynosi dobre owoce,czy same powołanie od samego Boga tu nie wystarczy? bycie blisko Bogu? nie wiem czy temat przedstawiłem dosyć zrozumiale,mam nadzieję że tak,zapraszam do rozmowy. Chrystianie łączmy się :)chciałem dołączyć tekst jeszcze,jakich wiele,pokazujących że działanie w imię Jezusa przynosi cuda,Miłosc do KAŻDEGO człowieka na tej ziemi,a nie w imię jakiejś wiary:

1 Gdy Piotr i Jan wchodzili do świątyni na modlitwę o godzinie dziewiątej1, 2 wnoszono właśnie pewnego człowieka, chromego od urodzenia. Kładziono go codziennie przy bramie świątyni, zwanej Piękną2, aby wstępujących do świątyni, prosił o jałmużnę. 3 Ten zobaczywszy Piotra i Jana, gdy mieli wejść do świątyni, prosił ich o jałmużnę. 4 Lecz Piotr wraz z Janem przypatrzywszy się mu powiedział: 5 ?Spójrz na nas!?. A on patrzył na nich oczekując od nich jałmużny. 6 ?Nie mam srebra ani złota - powiedział Piotr - ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź!? 7 I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go. A on natychmiast odzyskał władzę w nogach i stopach. 8 Zerwał się i stanął na nogach, i chodził, i wszedł z nimi do świątyni, chodząc, skacząc i wielbiąc Boga jak widzimy to nie postępowanie religii ludzkich działa na cud NAWRÓCENIA,a sama wiara w ducha Jezusowego,który daje Nam Bóg,gdy Nas wybiera.
a to dokończenie tego:
12 Na ten widok Piotr przemówił do ludu: ?Mężowie izraelscy! Dlaczego dziwicie się temu? I dlaczego także patrzycie na nas, jakbyśmy własną mocą lub pobożnością sprawili, że on chodzi? 13 Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego4, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. 14 Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy. 15 Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami. 16 I przez wiarę w Jego imię temu człowiekowi, którego widzicie i którego znacie, imię to przywróciło siły. Wiara [wzbudzona] przez niego dała mu tę pełnię sił, którą wszyscy widzicie. 17 Lecz teraz wiem, bracia, że działaliście w nieświadomości, tak samo jak zwierzchnicy wasi. 18 A Bóg w ten sposób spełnił to, co zapowiedział przez usta wszystkich proroków, że Jego Mesjasz będzie cierpiał. 19 Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone, 20 aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, 21 którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, co od wieków przepowiedział Bóg przez usta swoich świętych proroków. 22 Powiedział przecież Mojżesz5: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan, Bóg nasz, spośród braci waszych. Słuchajcie Go we wszystkim, co wam powie. 23 A każdy, kto nie posłucha tego Proroka, zostanie usunięty z ludu. 24 Zapowiadali te dni także pozostali prorocy, którzy przemawiali od czasów Samuela i jego następców. 25 Wy jesteście synami proroków i przymierza, które Bóg zawarł z waszymi ojcami, kiedy rzekł do Abrahama: Błogosławione będą w potomstwie twoim wszystkie narody ziemi6. 26 Dla was w pierwszym rzędzie wskrzesił Bóg Sługę swego i posłał Go, aby błogosławił każdemu z was w odwracaniu się od grzechów.
w związku z tym tematem odnoszę do przeczytania Dziejów Apostolskich,gdzie jest pokazane,że wszyscy Ci,których wiarą był JEZUS,otrzymywali Łaski i dary,odrzucali grzech,i tylko poprzez Jezusa został on rozumiany i odrzucany,nie było żadnych religii,a jedyną wiarą był JEZUS,w dzisiejszych czasach wiar jest mnóstwo,czy nie powinnyśmy więc wierzyć w JEZUSA?
32 Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących.

tu dodam jeszcze:
12 Na ten widok Piotr przemówił do ludu: ?Mężowie izraelscy! Dlaczego dziwicie się temu? I dlaczego także patrzycie na nas, jakbyśmy własną mocą lub pobożnością sprawili, że on chodzi? I przez wiarę w Jego imię temu człowiekowi, którego widzicie i którego znacie, imię to przywróciło siły. Wiara [wzbudzona] przez niego dała mu tę pełnię sił, którą wszyscy widzicie.
Jezusem,Bogiem ziemskim,który jest głownym sędzią świata 15;31,33 2kor 5;10 Już teraz gromadzimy sobie skarb wiary sercem w Chrystusa ,jako dobry fundament na przyszlość ,aby dostąpić Prawdziwego Życia ,albowiem gdzie skarb wiary kazdego z nas ,tam jest serce nasze.mat 6;20 Słuchajcie a będziecie żyć ,nastawcie uszy do słuchania bo ja zawieram z wami wieczne przymierze Życia Wiecznego Tutaj na Ziemi 5moj 30;19.20.Akcja Wyznania Wiary Jednej w Jednego Boga Chrystusa Króla 1jan 5;20.Prawa Boskie są proste i zrozumiale , rozweselają serce i nie są uciążliwe ,jak wasze ludzkie przepisy którym służycie gnębiąc ludzi 1 jan 5-3 .To wy trzymając się swych przepisów doprowadzacie to tego że ludzie cierpią.Uczciwych ludzi którzy na was pracują okradacie doprowadzając do ich tragedi.Patrzycie ile mogą wytrzymać ,cieszycie sie z krzywdy ludzkiej jakuba 5-1,6 to wszystko woła o pomste do Boga dlatego że rodzina jest stworzona przez Boga a wy nią niszczycie .Bóg się za was weżmie ks. sofoniasza 2-1Co Bóg złączył człowiek niech nie rozłącza .Z tej rodziny ojca matki i dzieci 1 kor 11-3 składają się całe miasta wioski narody cały świat ,a wy rozbijacie tą komórke jaką jest rodzina W ten sposób stajecie przeciw Bogu niszcząc samych siebie mat 16-24,27 rzymian 1-20,33 .Wasze mądre przepisy ,które działają tylko dla waszego dobra .U Boga są glupstwem 1kor 3-18 ,20 Życzymy wam byście staneli po stronie prawdziwego Boga Króla Sędziego Prawodawcy Chrystusa , który obejmuje swoje królestwo łukasza 19- 27 ks.daniela 2-44 r 7-14 .Dajcie sobie wypisać Prawa Boskie na swych sercach heb 8-10,11 2kor 3-3,6 jeszcze raz wołamy opamiętajcie się w myśl słów ew mat 3-10,12
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Czy religia jest potrzebna człowiekowi?
Zależy komu. Jeżeli czujesz potrzebę należenia do jakiejś religii aby pogłębiać swoją wiarę to jest potrzebna. Jeśli natomiast nie czujesz takiej potrzeby, ponieważ uważasz, że Pismo Świete dostarcza Tobie wystarczająco dużo "światła" to nie jest Ci potrzebna religia.
Każda religia ma swoje doktryny, które uważa za święte co jest powodem wielu wojen i podziałów. W Moim przekonaniu religie tylko szkodzą człowiekowi..jeśli by patrzeć na problem globalnie, bo przecież najwięcej śmierci człowieka to właśnie podłoże religijne. Odpowiedz więc mamy.
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
Tylko w pewnym momencie ta wiara jaką jest chrzescijanizm czy adwentyzm,czy nie wiadomo co,prowadzi do innego zdania,i w efekcie czego do nieporozumień,nie mówiąc o wojnach i zabijaniu drugiego człowieka,w imię złudnej "prawdy" jaką jest religia,wiara jest jedna,wiarą jest Jezus ,on jest Bogiem na ziemi,i to w Niego trzeba wierzyć tak naprawdę,żeby poznać istotę grzechu,przynaleznosc stwarza poczucie bezpieczeństwa ze strony innych,mówi Nam,że to,co czynimy,jest słuszne,bo tak nakazuje dana RELIGIA,tak nakazuje religia utworzona przez ludzi,czy więc sama wiara w Jezusa nie wystarczy na zrozumienie tego,co jest dobre a co złe? skoro jak mówi pismo święte,poprzez wiarę w Jezusa Piotr dokonał cudu? a Ci którzy w Niego WIERZYLI i w imię Jezus,dzielili się nawzajem,jedli wspólnie,wyzbywali się materializmu i grzechów...myslę że jest nadomiar to w piśmie swiętym pokazane,że jedyną prawidłową wiarą jest JEZUS,i tu masz rację,że religia zamiast jednoczyć,to dzieli ludzkosc,a więc mówię słowami z pisma świętego "Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia!" Dz 2/40
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Moim zdaniem- nie jest niezbędna.
W życiu powinno się kierować pewnymi zasadami, ale powiązanie z religią jest jedynie możliwością, a nie koniecznością, jeżeli chce się być dobrym człowiekiem...
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Religia posiada wiele elementów, które wyrażają jej cechy oraz charakter. Najważniejsze z nich to doktryna, czyli zespół prawd wiary, zwanych dogmatami oraz jej kult, czyli niepotrzebne obrzędy,ceremonie,rytuały,pozbawione sensu procesje,pielgrzymki,itd.

Jak się wierzy w Jezusa,który "jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi"(1 Tym.1.5)i "sam sam wszystko we wszystkich wypełnia"(Efez.1.23),to można się obyć bez religii.Zwłaszcza,że jej głównym zadaniem jest zniewalanie ludzi do swoich jedynie słusznych dogmatów wiary,jedynego źródła zbawienia i prawdy jak np.w krk,itd.

Pierwsze wystąpienie Głowy Kościoła

14 Wtedy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem:
To tylko krk zmienił naszą Prawdziwą Głowę na Piotra i jego następców papieży,którzy nie uznają Jezusa za jedynego pośrednika między Bogiem a ludźmi.Dlatego powstał Katolicyzm z nową głową papieżem i całą podległą mu hierarchią,której istnienie zakazywał Jezus.
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
wszystko jest wytłumaczone,obrońco wiary Świadków Jehowych,to temat w skrócie o wierze w JEZUSA jako że on jest Bogiem ziemskim,i w Niego należy wierzyć,a nie jakieś religie,stworzone przez ludzi..jak nie masz nic do powiedzenia w temacie,to poprostu się nie wypowiadaj,szalom! :)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
No Jamsen temat jest personalny wiec..
Podobny jest juz.Ale powiem Ci Radek ze moj adwentyzm stwarza Tobie najwiecej problemow.Wiele osob nawet nie wiedzialo do jakiego wyznania naleze.Powolywalam sie na Biblie nie na nauki mojego kosciola wiec w czym problem?Wiele razy pisalam tez ze religia pomaga nam zblizyc sie i utrzymac w momentach trudnych takich chocby jak starosc i stworzenie azylu dla swoich siostr i braci w wierze.Zeby mieli w tych trudnych czasach wspolnote wiary i stylu zycia.
I jezeli religia jest w Bozym Duchu i z pokora budowana to nie ma takiego niebezpieczenstwa o jakim piszesz a trudny czas latwie przetrwac.Sam wypalisz sie jak wegielek wyjety z ogniska.
Religi jest wiele i sa droga czlowieka do Boga.Ewangelia jest jedna i jest droga Boga do czlowieka.
Bycie obrym czlowiekiem nie daje zbawienia.Lotr na krzyzu byl lotrem bylo ich dwuch lajdakow i jeden dostal zbawienie a drugi nie.
Szalom!
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
Zgadzam sie Jamsen oto mi chodzilo.Dlatego jestem Adwentystka zyje w adwencie -oczekiwaniu na przyjscie Krola Krolow, Pana Panow...
na realne krolestwo o jakim mowi Biblia
Szalom
w tym zdaniu pokazałaś,że jedynie Twoja wiara jest własciwa,i wlasnie to,że tak myslicie,stwarza u ludzi smiech,bo każda wiara LUDZKA własnie daje ludziom niepokój w szukaniu Boga,mają wiele możliwosci,szkoda tylko,że żadna z tych możliwosci nie jest do końca własciwa,a skoro każda wiara nie jest do końca własciwa,i stwarza u ludzi niepokój,stwarza warunki do tego,aby się kłocic i wymądrzać,zabijać ,zdradzać,.z racji że wierzymy niesłusznie w "prawdziwą" wiarę to czy nie warto poprostu uwierzyć w JEZUSA i nie kłocić się w imię jakiejś tam wiary?

No Jamsen temat jest personalny wiec..
Podobny jest juz.Ale powiem Ci Radek ze moj adwentyzm stwarza Tobie najwiecej problemow.Wiele razy pisalam tez ze religia pomaga nam zblizyc sie i utrzymac w momentach trudnych takich chocby jak starosc i stworzenie azylu dla swoich siostr i braci w wierze.Zeby mieli w tych trudnych czasach wspolnote wiary i stylu zycia.
I jezeli religia jest w Bozym Duchu i z pokora budowana to nie ma takiego niebezpieczenstwa o jakim piszesz a trudny czas latwie przetrwac.Sam wypalisz sie jak wegielek wyjety z ogniska.
Religi jest wiele i sa droga czlowieka do Boga.Ewangelia jest jedna i jest droga Boga do czlowieka.


Szalom!
własnie o to chodzi,jakbyś wierzyła w Nauki Jezusa,które mówiły o tym,że Ci,którzy w Niego wierzyli,jedli razem wspólnie,wzajemnie z uczuciem nazywali się braćmi,w dodatku za pomocą wiary w imię JEZUS zostały czynione cuda,i na jego chwałę,to byś wiedziała,że to,co robicie nie jest SŁUSZNE,bo Bóg nakazuje Nam kochać wszystkich ludzi,i nie stwarzać im jakiś AZYLI,bo jedynym AZYLEM jest wspolny posiłek,wspolne poszanowanie,wspolne dzielenie tym,co materialne,a nie tak jak mówisz dzieleniem się tylko wsród tych,o ktorych myslisz,że są JEDYNYMI braćmi,to jest wlasnie ten PODZIAŁ ludzkosci,który czyni Twoja wiara w Adwentyzm,gdybyś uwierzyła w Jezusa,wtedy naprawdę poznałabyś swoich BRACI,bo Jezus jest jedyną własciwą wiarą,my nie dzielimy sobie ludzi,nie stwarzamy im AZYLÓW do funkcjonowania,i zeby mieli więcej,bo na tym polega Nauka Jezusa,która pokazała Nam jak w dokonanym cudzie w imię Jezusa,człowiek został nawrócony,tylko w imię Jezusa możemy rozumować,że każdy człowiek jest bratem,niezaleznie od tego,czy jest to Twoja matka czy ojciec,każdy jest człowiekiem i każdy jest sobie bratem,DZIWISZ SIE że są wojny i niezrozumienie,kiedy to tacy ADWENTYSCI mają więcej niż jacyś chrzescijanie,a chrzescijanie myslą że mają więcej od adwentystów? każdy człowiek jest człowiekowi równy,i nie należy dzielić ludzi na miejsca gdzie mogą mieć swój własny AZYL,BO wspolnie powinnismy się dzielić i w imię Jezusa swoim postępowaniem nawracać ludzi,i Lud Boży,a NIE ADWENTYSTYCZNY CZY CHRZESCIJAŃSKI!
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
Nikt nie udaje, że w KrK jest wspaniale, ale my mamy więcej godności i nie wywlekamy czyichś brudów na forach internetowych!!
i własnie takie wypowiedzi,jak ta,jest mnóstwo "mamy więcej godnosci" z czego to się bierze? ZASTANÓWCIE SIE LUDZIE. w wiarę w chrzescijaństwo i wymysły ludzkie(inne wiary ludzkie),a nie wiary w Jezusa..
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jeśli by patrzeć na problem globalnie, bo przecież najwięcej śmierci człowieka to właśnie podłoże religijne. Odpowiedz więc mamy.
jezeli wiare w socjalizm uznamy za swiecka religie to masz racje, lenin. stalin, hitler, pol-pot, afryka, ameryka lacinska itd itd

chrzescijanstwo - to wiara w zbawcza moc jezusa wiec chyba troche slabo ci wyszlo...

bedac czlonkiem jakiejs religii latwej jest byc z bogiem, chociaz czasami moze stanowic to przeszkode gdy dobro organizacji bedzie gorowac nad tym co wazniejsze...
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
wszystko jest wytłumaczone,obrońco wiary Świadków Jehowych,to temat w skrócie o wierze w JEZUSA jako że on jest Bogiem ziemskim,i w Niego należy wierzyć,a nie jakieś religie,stworzone przez ludzi..jak nie masz nic do powiedzenia w temacie,to poprostu się nie wypowiadaj,szalom! :)
To było rzeczowe, uprzejme pytanie, a ty z pretensjami.
Szkoda.

Co do założenia religii przez człowieka, to pominąłeś fakt, że Jezus załozył religię chrześcijańską będąc człowiekiem.
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
nie z pretensjami,tylko bronisz swojej wiary,nie było w tym żadnej złosliwosci z mojej strony,a skoro tak zrozumiałeś,to kolejny dowód na to,że to,że tak napisałem,dało Ci odczuć moją złosliwosc tylko dlatego,że jesteś wyznawcą jakiejś wiary,i to własnie Twoja wiara takie odczucie sprawiła,proszę o potwierdzenie Twoich wypowiedzi,jakoby Jezus powiedział "wierzcie w religie chrzescijańską,która ludzie bedą dzielić na inne odłamy religijne,bedą się zabijać nawzajem z powodu innej wiary,bedą mieć inne zdania na temat religii chrzescijańskiej i zazwyczaj bedą się one ze sobą kłocic,budzić niepokój i odrazę do religii i na podstawie nich bedą wierzyć w tą religię". czekam aż napiszesz mi,że tak własnie powiedział.
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Tak właśnie Jezus powiedział w Mateusza a apostoł Paweł w Koryntian ;)
Ale wytrawny chrześcijanin to potrafi pogodzić :)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Cięzko byc takiem pełnym chrzescijaninem, zycie sie inaczej toczy, nie da się postępowac tak jak nakazuje nasza religia, czlowiek popelnia grzechy.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
nie z pretensjami,tylko bronisz swojej wiary
Każdy broni swojej :)

a skoro tak zrozumiałeś,to kolejny dowód na to,że to,że tak napisałem,dało Ci odczuć moją złosliwosc tylko dlatego,że jesteś wyznawcą jakiejś wiary,i to własnie Twoja wiara takie odczucie sprawiła
Ciekawy pogląd.
Ty możesz zachowywać się nieuprzejmie, ktoś jest tym zbulwersowany, a ty wykorzystujesz to, jako dowód czyjejś przynależności do religii.
I jeszcze uważasz to za złe.

Ciekawe... bardzo ciekawe.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
proszę o potwierdzenie Twoich wypowiedzi,jakoby Jezus powiedział "wierzcie w religie chrzescijańską,która ludzie bedą dzielić na inne odłamy religijne,bedą się zabijać nawzajem z powodu innej wiary,bedą mieć inne zdania na temat religii chrzescijańskiej i zazwyczaj bedą się one ze sobą kłocic,budzić niepokój i odrazę do religii i na podstawie nich bedą wierzyć w tą religię".
Czy ja coś takiego napisałem, żebym miał to potwierdzać?

Jednak odnosząc się do twojego postu...
Jezus założył religię chrześcijańską, ale tylko JEDNĄ religię.
To ludzie dokonali podziałów w późniejszym czasie.
1 Tymoteusza 4:1-3
(1) Jednakże natchniona wypowiedź wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach niektórzy odpadną od wiary, zwracając uwagę na zwodnicze natchnione wypowiedzi oraz nauki demonów, (2) przez obłudę ludzi, którzy mówią kłamstwa, napiętnowanych w sumieniu jakby rozpalonym żelazem, (3) zabraniających zawierania związków małżeńskich, nakazujących powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby były spożywane z dziękczynieniem przez tych, którzy mają wiarę i dokładnie znają prawdę.

Mateusza 24:23,24
(23) „A jeśli ktoś wam powie: ‚Oto tu jest Chrystus!’ albo: ‚Tam!’, nie wierzcie. (24) Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby — jeśli to możliwe — wprowadzić w błąd nawet wybranych.

Dzieje 20:29,30
(29) Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą, (30) a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Mnie samemu nie jest potrzebna do niczego. Jako ateista moge teraz obwiniac tylko siebie za swoje niepowodzenia
Rok temu zdecydowalem sie na dosc radykalny krok (akt Apostazji) i teraz dopiero czuje sie wolny i czysty, czuje ze jestem szczery z wlasnym sumieniem. Nie jestem czescia instytucji w ktorej zasady nie wierze.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Bog mowil o jednosci JCh nawolywal bysmy byli jedno.Apostolowie ta nauke nam przekazali.Dlaczego wiec taka roznorodnosc u Ludzi?Czy znaja sie wie osoby identycznie myslace? watpie podobnie tak i ti nie we szystkim.Kazdy ma inny stan swaidomosci i doswaidczenia.To wszystko wplywa na rozumienie.Roznorodnosc rozwija mobilizuje o poglebiania swojej wiezy.pomaga rozszerzyc horyzonty.Daje pelniejszy obraz problemu.Czy istnienie tylu religii jest zle?
Dlaczego nawolywanie o jednosci i jakiej jednosci?Wiary w zbawienie przez JCH i jenosci we wzajemnej milosci.
Emocje to jest jezyk zrozumialy dla wszystkich.Potrzebe milosci akceptacji ma kazdy i nie zaleznie o stanu swiaomosci w tym mozemy byc jedno w Panu.
Religia(kosciol) nie ma wlasciwosci zbawczych.Nie zbawia.Wspolnoty powolane sa po to by wlasnie moc okazywac troske i w trudnych czasach miec sie na kim wesprzec.Polecenie dane wiernym o troske nad swoimi wowami ,nad sierotami nad slabszymi okresla kierunek i role.Opieka duchowa czy materialna.Radek pisze ze mamy wszystkim pomagac.Wszystkim to nikomu..jak ogarniesz wszystkich?
Wzajemne zrozumienie i wspolnota pogladow.Truno rozmawia sie i tu nam roznie pojmujacym Slowo.Wiec wzrastac i utrzymac sie latwiej tez we wspolnocie poobnie myslacych.Ma tez sluzyc niesieniu obrej nowiny.Misje i wyklady czy jakakolwiek inna dzialalnosc sluzaca temu.
I wszystko jest dobrze dokad taka wspolnota nie zechce dominowac i uznawc za jedynie sluszna droge.
Wtedy staje sie to sluzba czlowiekowi nie Bogu
 
Do góry