Religia a antykoncepcja....

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
tuctac :D I Ty niby stosujesz tę "szklankę zimnej wody", tak? :bag:
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
dobrze niech będzie zakaz antykoncepcji i invitro czy innych .. ale Kosciół dla Kościoła
nie podoba mi sie ingerencja w prawo przez nich...
nie wszyscy ludzie są wyznawcami kościoła i wierzą w boga a prawa które on nadaje stają się prawami dla ogółu

Ale katollicyzm wyznaje duża częśc naszego społeczeństwa. Zresztą z tego co sie orientuję inne religie też są przeciwne antykoncepcji iin vitro ;)
A że Kościół miesza sie do "tych" spraw, to dobrze. w końcu nawe w Dekalogu jest obrona życia poczętego!!


:mruga: Przez jakiś czas...no właśnie. Słuchaj, moja mama swojego czasu po urodzeniu mnie takze jako metodę antykoncepcji stosowała kalendarzyk + inne naturalne metody. Na początku to wszystkim wychwalała, bo było dla niej skuteczne. Jednak kiedy przez 5 lat nadal nie zachodziła w ciąże, okazało się,że to wszystko nie dobroczynność kalendarzyka, ale jej problemy z macicą. Wyleczyła się, nadal stosowała kalendarzyk i ot, powstał mój brat. :lol:

Tak, przez jakiś czas, bo potem przestałam, bo nie miałam partnera, wiec nie potrzebowałam tej metody.... To, że kilka kobiet zawiodło się na Kalendarzyku" nie oznacza, że to nie jest skuteczne. Znam kilkanaście par, które stosują kalendarzyk i jakoś nie mają problemów ani z poczęciem dziecka, ani z zapobieganiem temu procesowi....



moja mama też stosowała kalendarzyk wypadło ze może na widzeniu w wojsku z tatusiem .. i powstałam ja xP ja jestem zdania że to jest w ogóle nieksuteczne x]] bo organizm nie jest jakąś stałą.. ciągle się zmienia i ciagle zachodzą w nim różne procesy x]]
po to są własnie wykresy obserwacyjne... ;)

ne-ko witaj wśród "skonstruowanych" w wojsku - ja też do nich należę :D co do procesów w organiźmie: wystarczy niewielki stres, a cykl się rozreguluje i po mądrościach kalendarzykowych...

ale jeśli stosujesz obserwację i zapisujesz wszystko to wiesz, co sie dzieje.... wiesz, kiedy jest owulacja itp!!


Ja wierzę że niektórzy faktycznie mogą stosować kalendarzyk i nie wpaść, ale niestety nie każdy organizm kobiety działa tak samo. Ja na pewno nie czuję się gotowa zostać matką i uważam, że używając antykoncepcji zachowuje się dojrzale. Nie wiem dlaczego kościół musi się mieszać w tą sferę życie człowieka. To powinna być indywidualna decyzja obojga partnerów.

Tak samo nie działa, ale powtórzę jeszcze raz: "PO TO Są WYKRESY!!"
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
Ale katollicyzm wyznaje duża częśc naszego społeczeństwa. Zresztą z tego co sie orientuję inne religie też są przeciwne antykoncepcji iin vitro ;)
A że Kościół miesza sie do "tych" spraw, to dobrze. w końcu nawe w Dekalogu jest obrona życia poczętego!!
jednak miliony ludzi jest takich jak ja.. nie wyznają wiary w ŻADNEGO boga..
a co do dużej czesci naszego społeczeństwa.. zdecydowanie większośc tylko mówi ze do niej przynelezy..
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
to już nie moja wina, że tyle ludzi ma dwie twarze... a Kościół jest od pilnowania moralności ludzi i tyle ode mnie na teraz w tym temacie ;) :papa:
 

Tunia22

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
254
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ale katollicyzm wyznaje duża częśc naszego społeczeństwa. Zresztą z tego co sie orientuję inne religie też są przeciwne antykoncepcji iin vitro ;)
A że Kościół miesza sie do "tych" spraw, to dobrze. w końcu nawe w Dekalogu jest obrona życia poczętego!!

Duża część ale nie wszyscy, poza tym nie każda religia zabrania antykoncepcji i in vitro. No i ciekawa jestem jakie by było Twoje zdanie na temat metody in vitro, gdybys pragnęła mieć dziecko - swoje dziecko, któe Ty bys urodziła - a jedyną szansą na to byłaby właśnie ta metoda. Koleżanki siostra zaszła w ciąże właśnie dzięki tej metodzie i jest bardzo szczęśliwa, fakt wiele ja to kosztowało, ból, leki, badania itd ale nie żałuje ani chwili bo wie, że rozwija sie w niej jej ukochane dziecko. I tak na marginesie. Skoro tak bardzo jestes przeciwna antykoncepcji to dlaczego nie napiszesz co by było z tymi dziećmi, które by sie rodziły i rodziły, Kościół by łożył na ich wychowanie czy tylko by klepał o antykoncepcji na ambonie itp?

ale jeśli stosujesz obserwację i zapisujesz wszystko to wiesz, co sie dzieje.... wiesz, kiedy jest owulacja itp!!

to się z Tobą nie zgodzę, nigdy nie można w 100% przewidzieć zachowania organizmu więc nigdy nie wiadmomo co się może zdarzyć. A przypomnę Ci, że plemniki w ciele kobiety potrafią przeżyć kilka dobrych dni. Więc kiedy się kochać z facetem? Przez tydzien w miesiącu? Podczas okresu? :mruga: Osobiście nigdy nie zgodzę się z tym, że kalendarzyk to dobra metoda. A właśnie, przecież kalendarzyk to też metoda antykoncepcji ponieważ zapobiega zapłodnieniu. Więc to też grzech. :D
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
magdalapaj, jak nie masz partnera, to wtedy możesz sobie stosować taką metodę :D i jak jestes gotowa na macierzyństwo, kiedy wiesz,że jeżeli zajdziesz w ciążę to będziesz mogła wziąć odpowiedzialność za maleństwo. Ja nastolatkom nie polecam kalendarzyków i innych takich. Na tym też trzeba się porządnie znać.
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
zacznijmy od tego ze kopulowac to mozna dopiero po zawarciu zwiazku! i tylkow celach rozrodczych jak głosi religia ile chcesz mieć dzieci tyle razy mozesz uprawiać sex tylko z 1 partnerem!
 

Tunia22

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
254
Punkty reakcji
0
Wiek
36
zacznijmy od tego ze kopulowac to mozna dopiero po zawarciu zwiazku! i tylkow celach rozrodczych jak głosi religia ile chcesz mieć dzieci tyle razy mozesz uprawiać sex tylko z 1 partnerem!
hehehe dokładnie ;)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
zacznijmy od tego ze kopulowac to mozna dopiero po zawarciu zwiazku! i tylkow celach rozrodczych jak głosi religia ile chcesz mieć dzieci tyle razy mozesz uprawiać sex tylko z 1 partnerem!
Religia swoje, a ludziska swoje. Zresztą, ne-ko, szczerze wątpię, abyś się stosowała do tej doktryny... BB)
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
gdzie ogranicza się granica moralności..? myślę że nie ma jednoznacznej bariery.. każdy morlanośc ogranicza inaczej
Po to są własnie przykazania, by każdy mia ł taką samą granicę, albo choćby podobną ;)

Duża część ale nie wszyscy, poza tym nie każda religia zabrania antykoncepcji i in vitro. No i ciekawa jestem jakie by było Twoje zdanie na temat metody in vitro, gdybys pragnęła mieć dziecko - swoje dziecko, któe Ty bys urodziła - a jedyną szansą na to byłaby właśnie ta metoda. Koleżanki siostra zaszła w ciąże właśnie dzięki tej metodzie i jest bardzo szczęśliwa, fakt wiele ja to kosztowało, ból, leki, badania itd ale nie żałuje ani chwili bo wie, że rozwija sie w niej jej ukochane dziecko. I tak na marginesie. Skoro tak bardzo jestes przeciwna antykoncepcji to dlaczego nie napiszesz co by było z tymi dziećmi, które by sie rodziły i rodziły, Kościół by łożył na ich wychowanie czy tylko by klepał o antykoncepcji na ambonie itp?



to się z Tobą nie zgodzę, nigdy nie można w 100% przewidzieć zachowania organizmu więc nigdy nie wiadmomo co się może zdarzyć. A przypomnę Ci, że plemniki w ciele kobiety potrafią przeżyć kilka dobrych dni. Więc kiedy się kochać z facetem? Przez tydzien w miesiącu? Podczas okresu? :mruga: Osobiście nigdy nie zgodzę się z tym, że kalendarzyk to dobra metoda. A właśnie, przecież kalendarzyk to też metoda antykoncepcji ponieważ zapobiega zapłodnieniu. Więc to też grzech. :D
w 100% nie da sie w żadnej metodzie przewidzieć całkowitej płodności itp.

magdalapaj, jak nie masz partnera, to wtedy możesz sobie stosować taką metodę :D i jak jestes gotowa na macierzyństwo, kiedy wiesz,że jeżeli zajdziesz w ciążę to będziesz mogła wziąć odpowiedzialność za maleństwo. Ja nastolatkom nie polecam kalendarzyków i innych takich. Na tym też trzeba się porządnie znać.

stosowałam kalendarzyk, gdy miałam partnera. Teraz nie stosuję ;)
zacznijmy od tego ze kopulowac to mozna dopiero po zawarciu zwiazku! i tylkow celach rozrodczych jak głosi religia ile chcesz mieć dzieci tyle razy mozesz uprawiać sex tylko z 1 partnerem!


hehehe dokładnie ;)
niedokładnie :p
 

niemamnikogo

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
124
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
wiele osob mowi, ze nasza religia jest najmniej wymagajaca.
nie musimy myc nog przed modlitwa itp
ale Kosciol chyba wkracza za daleko.
sam papiez mowil, ze seks nie jest zlem.
wlasnie, macie racje, ze 20 dzieci by bylo.
Kosciol powinien zajmowac sie wiara a nie seksem.
moze tez dlatego, ze ksieza i zakonnice nie maja z tym nic wspolnego?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Być może. I dlatego,ze sami przyrzekali życie w celibacie, gania za to zwykłych śmiertelników. Paranoja.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
jeśli nie chcesz mieć tyle dzieci, a stosujesz kalendarzyk itp to można się powstrzymywać od przyjemności... czy za każdym razem kiedy Ci się chce musisz sie kochać ze swoim mężem? Nie, możesz się powstrzymać..
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Oczywiście. Ja mam jedno dziecko, więcej nie mogę, więc mnie zabezpieczenia nie są potrzebne. Ale były wcześnej, dlatego udzielam się w tym temacie.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
no i dobrze Rosalie, że nie musisz sie już zabezpieczać... a jeśli mogę zapytać, co Ci jest, że nie możesz mieć już dzieci?
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
dobrze, że nie musi się zabezpieczać, ma więcej kasy na to jedno dziecko chociaż... ;P
 
Do góry