Religia a antykoncepcja....

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
agar nie musisz mnie uświadamiać, wiem z czego się spowiadać a z czego nie
 

Tunia22

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
254
Punkty reakcji
0
Wiek
36
dzięki temu dwoje ludzi traktuję się przedmiotowo
Nie rozumiem tego. Wiem, że w świetle KK to jest grzech ale nie rozumiem dlaczego. Gdyby ludzie nie stosowali antykoncepcji, mieliby po kilkanaścioro dzieci... obłęd... I co, Kościół pomógłby w wychowaniu ich? Kupiłby jedzenie dla nich, ubrania? Wykształciłby? Dla mnie to nienormalne. Sama mam chłopaka i stosujemy antykoncepcję i to nie dlatego, że traktujemy się przedmiotowo (pierwsze o czyms takim slysze) lecz dlatego, że jeszcze nie chcemy mieć dziecka.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Tunia22, bo tutaj są różni dziwni ludzi i o wielu sprawach słyszy się pierwszy raz w życiu :)
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Nie rozumiem tego. Wiem, że w świetle KK to jest grzech ale nie rozumiem dlaczego. Gdyby ludzie nie stosowali antykoncepcji, mieliby po kilkanaścioro dzieci... obłęd... I co, Kościół pomógłby w wychowaniu ich? Kupiłby jedzenie dla nich, ubrania? Wykształciłby? Dla mnie to nienormalne. Sama mam chłopaka i stosujemy antykoncepcję i to nie dlatego, że traktujemy się przedmiotowo (pierwsze o czyms takim slysze) lecz dlatego, że jeszcze nie chcemy mieć dziecka.
Powiem tak: można kochać sie z mężem kilkanaście razy w miesiącu i nie mieć dziecka, wystarczy przestrzegać pewnych zasad...

Tunia22, bo tutaj są różni dziwni ludzi i o wielu sprawach słyszy się pierwszy raz w życiu :)
Dziwny to jest świat, moja droga... Patrzy tylko za tym, żeby mieć przyjemność, a nic nie chce dawać innemu człowiekowi...
 

niemamnikogo

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
124
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
Antykoncepcją są prezerwatywy, spirale, wszystko, ale nie kalendarzyk!
Kalendarzyk daje możliwość oszacowania mniej więcej czy ma się dni płodne czy nie.


Dla tego właśnie dla mnie to bez sensu.
Gdyby ludzie nie grzeszyli i postępowali zgodnie z Kościołem mieliby po 10 dzieci. <_< <_<
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
magdalapaj nie spoufalaj się, nie jestem dla Ciebie żadna "moja droga".
niemamnikogo kalendarzyk jest naturalną metodą regulowania ilości urodzeń, a więc JEST antykoncepcją. Oczywiście, o ile jest używany w celu obliczenia dni płodnych i unikania współżycia w tym czasie. A ponieważ jest metodą naturalną, a co za tym idzie mało skuteczną - KK się na nią zgadza. Tyle.

Dla tego właśnie dla mnie to bez sensu.
Gdyby ludzie nie grzeszyli i postępowali zgodnie z Kościołem mieliby po 10 dzieci. <_< <_<
Tylko 10? Przecież na ścisłość można urodzić 2 dzieci w jesnym roku, tak więc mogłoby się urodzić ze 20...albo i więcej... A wtedy kiedy byś nie miała co dać tym dzieciom jeść, to KK by Ci nie pomógł. Ale miejsce pod kościołem zawsze wolne.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
sorry, Rosalie... to był ostatni raz ;p A co do tego nieszczęsnego NPR to moim zdaniem, nie masz racji i tyle
 

Tunia22

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
254
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Powiem tak: można kochać sie z mężem kilkanaście razy w miesiącu i nie mieć dziecka, wystarczy przestrzegać pewnych zasad...
Tzn jakich zasad (jeśli chodzi o płodnych ludzi)? Żeby mój facet nie kończył we mnie? Sorry ale jeśli tak myślisz to dla mnie nie masz o tym pojęcia i jesteś pod tym względem niedojrzała. Mam kilka koleżanek, które stosowały kalendarzyk albo uprawiały stosunek przerywany... i co? mają już dzieci - wpadły. Dlatego stosuję antykoncepcję, bo nie chcę jeszcze mieć dziecka. Najpierw musimy się z chłopakiem czegoś dorobić, później będziemy myśleć o dziecku, żeby móc mu coś zapewnić a nie martwić się czy mamy na pieluchy czy mleko.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Tunia22 skoro przy kalendarzyku wpadły to znaczy, że nie stosowały dobrze tej metody, bo oprócz kalendarzyka trzeba stosować metodę termiczną i sprawdzać swój śluz, jakbyś nie wiedziała.... bez tego z kalendarzykiem można sobie narobić kłopotów
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
magdalapaj Ty naprawdę wierzysz w te naturalne metody czy jesteś wzorową katoliczką?
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
nie czytałam poprzednich postów ale powiem tylko co myslę ja:
a myślę tak że kosciol nie oze się wypowiadać na temat z którym nie ma związku
ksiądz nie może mieć dzieci zakonnica też nie
tak samo jak wtrącanie się w invitro.. to jest gadanie bez sensu z ich strony bo nigdy nie zrozumieją problemu któremu chcą sie sprzeciwiać
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Masz rację ne-ko, ale od teorii do praktyki niestety daleko.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
magdalapaj Ty naprawdę wierzysz w te naturalne metody czy jesteś wzorową katoliczką?

wzorową katoliczką raczej nie jestem, bo popełniam błędy i różne inne grzechy, ale wierzę w to, co piszę, bo sama to stosowałam i przez jakis czas nie miałam dziecka....


nie czytałam poprzednich postów ale powiem tylko co myslę ja:
a myślę tak że kosciol nie oze się wypowiadać na temat z którym nie ma związku
ksiądz nie może mieć dzieci zakonnica też nie
tak samo jak wtrącanie się w invitro.. to jest gadanie bez sensu z ich strony bo nigdy nie zrozumieją problemu któremu chcą sie sprzeciwiać

a ja uważam, że może, bo po to są przykazania, a własnie w przykazaniach jest dużo o tym...


Masz rację ne-ko, ale od teorii do praktyki niestety daleko.
tu się zgodzę...
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
a ja uważam, że może, bo po to są przykazania, a własnie w przykazaniach jest dużo o tym...
dobrze niech będzie zakaz antykoncepcji i invitro czy innych .. ale Kosciół dla Kościoła
nie podoba mi sie ingerencja w prawo przez nich...
nie wszyscy ludzie są wyznawcami kościoła i wierzą w boga a prawa które on nadaje stają się prawami dla ogółu
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
wzorową katoliczką raczej nie jestem, bo popełniam błędy i różne inne grzechy, ale wierzę w to, co piszę, bo sama to stosowałam i przez jakis czas nie miałam dziecka....
:mruga: Przez jakiś czas...no właśnie. Słuchaj, moja mama swojego czasu po urodzeniu mnie takze jako metodę antykoncepcji stosowała kalendarzyk + inne naturalne metody. Na początku to wszystkim wychwalała, bo było dla niej skuteczne. Jednak kiedy przez 5 lat nadal nie zachodziła w ciąże, okazało się,że to wszystko nie dobroczynność kalendarzyka, ale jej problemy z macicą. Wyleczyła się, nadal stosowała kalendarzyk i ot, powstał mój brat. :lol:
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
moja mama też stosowała kalendarzyk wypadło ze może na widzeniu w wojsku z tatusiem .. i powstałam ja xP ja jestem zdania że to jest w ogóle nieksuteczne x]] bo organizm nie jest jakąś stałą.. ciągle się zmienia i ciagle zachodzą w nim różne procesy x]]
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
ne-ko witaj wśród "skonstruowanych" w wojsku - ja też do nich należę :D co do procesów w organiźmie: wystarczy niewielki stres, a cykl się rozreguluje i po mądrościach kalendarzykowych...
 

Eleana

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja wierzę że niektórzy faktycznie mogą stosować kalendarzyk i nie wpaść, ale niestety nie każdy organizm kobiety działa tak samo. Ja na pewno nie czuję się gotowa zostać matką i uważam, że używając antykoncepcji zachowuje się dojrzale. Nie wiem dlaczego kościół musi się mieszać w tą sferę życie człowieka. To powinna być indywidualna decyzja obojga partnerów.
 

tuctac

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
najlepszą formą antykoncepcji jest szklanka zimnej wody zamiast seksu ;] 100% skuteczności!

BTW: przypomniał mi się kawał:

Żona obudziła się przez męża, gdy ten zamiast spać - krążył wokół łóżka.
Żona mówi:
- co Kochanie seksu chcesz? - i rozchyliła kołdrę, zapraszając go do środka
Mąż spojrzał i odpowiada:
- nie trzeba Kochanie, rozchodzę ;)
 

ne-ko

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Między Krakowem a Zakopanem
najlepszą formą antykoncepcji jest szklanka zimnej wody zamiast seksu ;] 100% skuteczności!

BTW: przypomniał mi się kawał:

Żona obudziła się przez męża, gdy ten zamiast spać - krążył wokół łóżka.
Żona mówi:
- co Kochanie seksu chcesz? - i rozchyliła kołdrę, zapraszając go do środka
Mąż spojrzał i odpowiada:
- nie trzeba Kochanie, rozchodzę ;)
pewnie gej xPxp
 
Do góry