[Rekrutacja] Warschau 1944

Status
Zamknięty.

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Zapowiadana od dawna, nareszcie ujrzy światło dzienne.

Powiem szczerze, to będzie eksperyment, jakiego jeszcze nigdy nie próbowałem się podjąć. Chcę przeprowadzić sesję RPG na forumowisku bez opierania się na jakimkolwiek systemie, czysty spontan i storytelling. Mało tego, sesję chcę umieścić nie w bajkowym świecie mieczy i magii, ani nie w postnuklearnej rzeczywistości. Sesja będzie miała miejsce w Polsce, latem roku 1944.



Sesja będzie trudna. Zarówno dla mnie jako gma jak i dla graczy. Z góry uprzedzam, że w miarę dokładne odwzorowanie realiów drugowojennych jest moim celem priorytetowym. Koniec amunicji w połowie walki z przeważającymi siłami wroga będzie dla was czymś normalnym. Podobnie jak śmierć, która czaić będzie się tuż za rogiem. "Gołębiarze", "Szafy" i "Ryczące krowy", "Goliaty" czy zwykli Wermahtowcy.. tu będzie to codziennością.



Oto czego od was wymagam:

- nie musicie doskonale orientować się w realiach historycznych (choć między Bogiem a prawdą to wstyd nic nie wiedzieć o tamtych wydarzeniach)
- ja sam nie obiecuję 100% dokładności historycznej i geograficznej.. będę się starał, byście poruszali się na planie prawdziwej przedwojennej Warszawy i należeli do prawdziwych oddziałów ale cóż.. też jestem tylko człowiekiem i wcale nie uważam się za specjalistę w tej dziedzinie
- wymagam karty postaci (wzór poniżej)
- wymagam GRY.. jeśli zgłosi się niewiele osób, utworzę kilka oddzielnych sesji 'solo'.. jeśli zgłosi się ich więcej, sesje utworzone również będą większe tylko, na demony i diabły!, jeśli ktoś się już zapisze to niech gra i regularnie odpisuje (choć 2 posty dziennie to minimum)
- z góry zastrzegam, że mogę do chętnego do gry którego nie znam wysłać priv, w którym zadam mu kilka pytań, lub każę napisać przykładowego posta.. jeśli nie przejdzie - nici z gry. Obiecuję, że dam z siebie wszystko, by sesja była klimatyczna, lecz tego samego będę wymagał od graczy



KARTA POSTACI (uzupełniacie ją i umieszczacie w tym temacie razem z ew. pytaniami)

Imię i nazwisko:
Wygląd zewnętrzny:
Cechy charakteru:
Wiek:
Zajęcie przed wybuchem wojny:
Historia (im dłuższa i bogatsza, tym lepiej - macie sporą dowolność w tym miejscu, choć koniec końców pójdźcie mi na rękę i jakoś zwiążcie bohatera z Warszawą):
Najbliższa rodzina (pole nieobowiązkowe - jeśli chcecie, możecie zaznaczyć tu, że macie w mieście kogoś bliskiego, lub że o kogoś bardzo się martwicie - trafił do Auschwitz etc):
Obecna sytuacja: (czym zajmuje się postać teraz, gdy wojna trwa w najlepsze już od 5 lat - handel, może pracuje gdzieś fizycznie?)
Umiejętności: (czyli ogólnie to, w czym postać jest dobra - piszcie naturalnie, bez głupot w stylu "szybkie bieganie" etc.. jeśli bohater ma jakieś doświadczenie wojskowe - walczył w Kampanii Wrześniowej? - zaznaczcie, że umie posługiwać się bronią, że jest silny bo pracował fizycznie, czy umie czytać itp)

Na zakończenie: nie musicie pisać, że należycie do AK i że bierzecie czynny udział w organizacji Powstania. Jeśli chcecie, możecie być zwykłym, przeciętnym zjadaczem chleba. Zaręczam, że Powstanie przez to was nie ominie :). Jestem otwarty na propozycje.

Rekrutacja potrwa około tygodnia (bo wątpię, by odbyła się tak szybko, jak u Kath :D ).

 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Jako rpeg nieczuje tych klimtów i boje sie :p nie znam sie na tych historyjkach i nie wiem co ludzie wtedy mogli robić
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Zgłąszam się, karta później.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
@ Berials - no to miejsce masz zaklepane :)

@ Kath - znakomita karta! Witaj w oddziale, sanitariuszko :D.

Kartę Kaththei możecie traktować jako wzór do naśladowania - dokładnie tego od was wymagam... prosto, czytelnie, przejrzyście a jednocześnie ciekawie, z pomysłem i treściwie.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ajaj! Ojoj!

Niemiec -.-

Ok, nie zabronię Ci grać. Ba, nawet ciekawiej będzie. Tylko że sesja opóźni swój start dość diametralnie, bo muszę nieco się podszkolić (nt. dywizji "Hermann Goering" jak i stopnie w Luftwaffe itp a to może być niewdzięczna robota).

I błagam, nie wytykajcie mi na każdym kroku szczegółów historycznych i geograficznych... ja przecież nie jestem specjalistą i przygotujcie się na to, że często moje opisy będą BARDZO umowne (np podczas przemieszczania się po mieście czy spotykania innych oddziałów).
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
DaMi wyluzuj! Grasz z normalnymi, <spogląda na zgłoszone kart>, hmm pogląd do weryfikacji.. No ja bynajmniej rozumiem to, że realia historyczne w tej kwestii są ważne ale nie mogą wziąść góry nad przyjemnością czerpaną z gry, więc nikt, a bynajmniej ja - nie zamierzam się wtrącać w świat przez Ciebie przedstawiony, no chyba że coś mnie osobiście poruszy w kwestii błędu :p.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Badzierials, Słonko to Ty wyluzuj ;)
Karty jak karty pół godziny roboty. Jak chcesz Badziu, to pomogę Ci coś napisać albo podrzucę Ci jakiś mój pomysł. ;)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Badzierials, Słonko to Ty wyluzuj ;)
Karty jak karty pół godziny roboty. Jak chcesz Badziu, to pomogę Ci coś napisać albo podrzucę Ci jakiś mój pomysł. ;)

Dziękuje Cukiereczku Kathsucktheo BB)

A za pomoc serdecznie dziękuje, poradze sobie :) Dojde tylko do stanu używalności i jeszcze dziś coś napisze, no ewentualnie jutro jeśli zastanie mnie północ :p.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
<zgrzyta zębami>

Do cholery ciężkiej, Kath, rozmawialiśmy już na ten temat. Czy Ty naprawdę musisz w taki sposób komentować każdy post Berialsa w tym dziale? Obiecuję Ci tym razem 'oficjalnie' - zrób coś takiego jeszcze raz, a do Bożego Narodzenia nie pojawisz się w RPGowni. Każdego innego usera zwyczajnie bym upomniał, ale w waszym (tak "waszym") przypadku powtarza się to regularnie z niezawodnością karabinu Kałasznikowa. Choć jedną emotkę postawcie w złym miejscu komentując post drugiej osoby a mnie popamiętacie.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ok, napisałem PW bo czegoś takiego publicznie nie omieszkam napisać.

A przy okazji, odwołując do posta Karamasova, DaMi - możemy sobie wybrać ewentualną, nie tyle narodowość co wyznanie? Chociaż to o czym myśle jest dość ze sobą związane w kwestii mentalności historycznej.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
PW odebrałem i dziękuję - tylko tyle, bo jak słusznie zauważono, nie ma sensu o tym pisać publicznie.

A co do Twego pytania... cóż, skoro zgodziłem się na Niemca w sesji (co właściwie niejako stawia ją do góry nogami zmuszając mnie do jej gruntownej przebudowy) to i chyba na inne wyznanie (narodowość) też mogę się zgodzić? Zamieść kartę w temacie a dopiero będę w stanie powiedzieć więcej.

EDIT:

Temat zamykam.

Mg odchodzi z forum. Przepraszam tylko Berialsa za to, że pewnie teraz pracuje nad kartą a ja nie mam możliwości, by go powiadomić o swojej decyzji. Szkoda, ze z tej sesji nic nie wyjdzie - bardzo długo się do niej przygotowywałem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry