[Rekrutacja]W ulu osy- Przygoda w świecie l5k

Status
Zamknięty.

Nadhard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Informacje Rekrutacyjne:
Do przygody niezbędne jest od 2 do 6 gracy, wiec myślę że miejsca będzie więcej niż chętnych. Czas rekrutacji jest bliżej nie określony ale nie krótszy niż 24 godziny. Chętny gracz winy jest znać podstawy świata(pewien ich skrót ma tu) oraz dostosowania się do pewnych zasad opisanych poniżej. Aby zagrać obowiązkowo należy wysłać historie postaci na mój mail bądź PW. Historia winna zawierać wszystkie potrzebne informacje, do stworzenia karty postaci. Osoby znające mechanikę legendy 5 kręgów mogą napisać do mnie w sprawie osobistego wypełnienia karty postaci.
Dodatkowo proponuje by gracze który nie czują się pewnie nie grali Shugenia.
Nie akceptowalna jest gra graniem kimkolwiek z rodzin i szkół Yasuki oraz szkoły Togashi
Postacie to młodzi przedstawiciele stanu samurajskiego, który dopiero co odbyli gempukku(ceremonia wejścia w życie dorosłe) lub są tuż przed.

Zmiany w świecie przedstawionym:
Rodzina Yasuki nie istnieje

Coś więcej o sesji.

Jak co roku na ziemiach Klanu Osy(pomniejszy klan) urządzony zostanie wielki konkurs strzelectwa, na który przybywa wielu znakomitych gości, takich jak chodźmy sam Champion Klanu Jednorożca. Przy okazji turnieju organizowane jest targowisko, turniej szermierczy, zawody jeździeckie itp. W te dni na granice klanu osy są otwarte a goście mają jedynie obowiązek udać się do wioski Tsuruskai. Wielu z samurajów marzy o możliwości wystąpienia na wielkich turniejach ale ten zaszczyt zasługują tylko najlepsi, większość musi zadowolić się małymi turniejami organizowanymi przez pomniejszych Daimyo.

Dokładniejszy opis miejsca:
Tsuruskai: Największa wioska klanu osy będąca bezpośrednim lennem Daimyo klanu osy, mieści się tu kilkanaście chłopskich domów, świątynia osano-wo(fortuna grzmotów i piorunów- patron kowali), dwór klanu osy, dworek Doj Yarodeo, duże dojo, Herbaciarnia „Strzała Tsurusiego” do której dostęp mają tylko wybrani goście, oraz duża „herbaciarnia” o wdzięcznej nazwie szybkie strzały.
Czerwone jezioro: Pobliskie jezioro
Shiro Ashinagabachi: Zamek klanu osy
Olaki: Pobliska wioska znajdująca się na równinie wielkiej trawy.

Znaczące osoby które mogą się pojawić:

Tsuruchi: Daimyo klanu osy, gospodarz zawodów
Mirumoto Sukune: Bursztynowy Champion(tytuł przysługujący zwycięscy tych zawodów)
Shinjo Yokatsu: Champion klanu Jednorożca, Daimyo rodziny shinto
Pamiętajcie że dobra historia pozwala uzyskać więcej informacji… tylko proszę bez Power-gamizmu

Kontakt we wszystkich sprawach na pw, mail( Nadhard@o2.pl), tlen lub gg(1098836)
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Powiem tak - nie obiecuję że zagram (jako że prowadzę aktualnie 2 sesje online, w dwóch gram a dwie kolejne są w drodze :D ), ale jeśli uda mi się wymyślić jakąś ciekawą postać i sam siebie nie zabiję terminami to spróbuję swych sił w nowym systemie. Chyba że będzie chciał grać ktoś inny - ustąpię miejsca oczywiście ;).
 

Guminio

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2005
Posty
232
Punkty reakcji
0
Uhhh... Muszę się przyznać, że Guminio nie ma pomysłu na postać.
Cóż... Poczekam na jakąś kartę... Zobaczę jak to wogóle działa...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Guminio -
Historia winna zawierać wszystkie potrzebne informacje, do stworzenia karty postaci. Osoby znające mechanikę legendy 5 kręgów mogą napisać do mnie w sprawie osobistego wypełnienia karty postaci.

Może się myle, ale karte chyba robi GM, gracz może ewentualnie ją wypełnić o ile zna ten system :p
 

Nadhard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Dokładnie tak jak napisał Beliars, jeśli karta jest ci potrzebna do rozbudzenia natchnienia prosze zgłoś się do mnie na gg lub tlen zobacze co da się zrobić.
 

Malkav

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Skoro nikt nie zna świata postanowiłem graćswego rodzaju przewodnikiem. Będę wam poimagałw grze o ile będzie to możliwe ;)
Nie bójcie się zabawa będzie przednia !!!
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Nie warko chyba skreślać tematu na straty? Poczekajmy, Nadhard. Jedna osoba (malkav) wszak zagra :D. Brakuje tylko jednej, do minimalnego składu a to chyba nie aż tak wiele?
 

Nadhard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
to tak jak by brakowało jedynie 50% budrzetu w skarbie państwa:>. Do tego wole jak gracze wykazują jakieś działania a nie przez kilka dni czekają na zbawienie:p. Nie spisuje na straty tylko nieco się niecierpliwie(mam gorsze dni może dlatego jestem bardziej niecierpliwy)
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Ja gram!
Tylko skończę zaliczać w szkole. Teraz końcówka- ciężko.
Gram, stać i czekać na mnie.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
<kaszel>
Ojej! Zamysł mojej postaci się rozchorował.. Jak tak na niego patrzę to zdaje się iż umiera. :D
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Berials nie podpuszczaj bo jeszcze ktoś się rzuci pomóc :p

Nadhard, Słonko moje powiedz mi: W historii postaci ma być zawarty opis wyglądu, charakteru, przeszłość postaci coś jeszcze? Przecież nie wrzucę w historię postaci atrybutów czy czegoś tam. Ah i proszę mów do mnie na misiach bo ja dziś spałam 3 godziny -.-
 

Nadhard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Żadnych statystyk nie musisz zamieszczaćm jak pisałem jesteście młodymi samurajami, więc jeśli napiszesz w histori że w dojo byłaś jedną z najlepszych bedzie to dlamnie oznaczać że masz wysokie kenjutsu(walka mieczem) jak na młodą osobe(chodź prawdopobnie doświadczony samuraj pokona cie bez trudu). Nalerzy pamiętać zę z ilościa rzeczy w której jest się dobrym nie nalerzy przesadzać. Jeśli osoba chce możemy po napisaniu historii postaci razem wypełnić karte. Rzeczy które powinny się znajdować w historii ujełaś bardzo trafnie.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jeśli moje spekulacje są trafne, to tylko dwie osoby mogłyby Ci pomóc :p

Nad, gracze będą musieli zaopatrzyć się w jakąś historię feudalnej Japonii? Bo jakimiś takimi pojęciami operujesz :D Swoją drogą, ostatnio byłem na treningu Kendo i nasłuchałem się tego :D

Ah, i należy :p A dla mnie oddzielnie :D

Tak swoją drogą, masz jeszcze jakieś wolne miejsca?
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Tam wyżej pisze iż sesja jest dla 2 do 6 graczy. Wystarczyło się wysilić i doczytać, zanim dodałeś posta. -.-

Teraz Miśku Mój powiedz mi jeszcze w jakim mniej więcej wieku moja postaci przechodzą przez tę ceremonię?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Tam wyżej pisze iż sesja jest dla 2 do 6 graczy. Wystarczyło się wysilić i doczytać, zanim dodałeś posta. -.-

Przeczytałem temat dokładnie i ze zrozumieniem, wszakże kto pyta nie błądzi, gdyż później z racji ignorancji wynikają banalne/niepotrzebne konflikty, lepiej dowiedzieć się u źródła, skoro jest dostępne -.-.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Umiejętność logicznego myślenia to rzecz trudna do opanowania, nieprawdaż? MG nie napisał iż rekrutacja jest zakończona więc to chyba proste że można jeszcze napisać historię swojej postaci? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry