Rekord świata należy do Firefox'a!

Status
Zamknięty.

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Na tej stronie znajdują się szczegóły akcji Download Day 2008 - jeżeli tylko macie zaufanie do Firefoksa i lubicie tą przeglądarkę, możecie pomóc w ustaleniu nowego rekordu Guiness'a w kategorii: najczęściej pobierana aplikacja w ciągu 24 godzin. Napiszcie co o tym myślicie i proszę, nie blokujcie tego tematu, mimo że trochę "zajeżdza" spamem.
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Ciekawa inicjatywa promująca, ale czy odniesie większy skutek - nie wiem. Być może wsród ludzi, którym www kojarzy się wyłącznie z niebieskim "e" na pulpicie - tak, ale ludzie którzy już używają danych przeglądarek z przekonania raczej nie.
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Jak myślicie, czy 17,543,922 pobrań to dużo?
Razem pobrano Firefoksa właśnie tyle razy, w tym:
- 4,892,213 pobrań pochodzi z USA
- 446,646 z Polski :)
 

Benjamin Linus

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Poland
Najlepiej jakby się teraz okazało, że w każdym z tych programów pobranych tego dnia był wirus :D
 
P

Pałka

Guest
Hehe nie jestem pewna czy byłoby najlepiej xDD
Ale ściągnęłam :p Zobaczymy ile jest wart :)

No, podobny z wyglądu do starszej wersji, tyle że wygląd ma jakiś taki bardziej... surowy :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
chciałem wziąść udział ale serwery były przeciazone, więc pobrałem z serwera dobreprogramy.pl :D
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Linux.pl:
Mozilla ustanowiła nowy rekord Guinnessa

Warszawa, 3 lipca 2008 - Mozilla poinformowała dzisiaj, że ustanowiła nowy światowy rekord Guinnessa w największej liczbie pobrań oprogramowania w ciągu 24 godzin. Rekordowe 8 002 530 pobrań było możliwe dzięki premierze programu Firefox® 3, nowej wersji popularnej, bezpłatnej przeglądarki internetowej o otwartym kodzie źródłowym.
Fani Mozilli z całego świata złożyli ponad 1,7 miliona deklaracji pobrania Firefoksa 3 podczas „Dnia Pobierania” (Download Day), zorganizowali imprezy pobierania i umieścili na swoich stronach internetowych przyciski Dnia Pobierania Dzięki temu informacja o Dniu Pobierania dotarła do ponad 40 milionów osób. Globalna społeczność użytkowników Mozilli świętowała historyczny moment ustanawiania rekordu podczas imprez w ponad 25 krajach, włączając w to 24-godzinny festyn Camp Firefox w głównej siedzibie Mozilli w Mountain View.
„Jako obserwatorzy najbardziej niesamowitych faktów na świecie, z przyjemnością dopisujemy osiągnięcie społeczności Mozilli do naszej księgi” - powiedział Gareth Deaves, menadżer rekordów organizacji Guinness World Records. „Zmobilizowanie ponad 8 milionów użytkowników w ciągu 24 godzin to niebywały wyczyn. Gratulujemy społeczności Mozilli wysiłku i oddania”.
Szczegółowe informacje o rekordzie Guinnessa ustanowionym przez społeczność Mozilli można znaleźć pod adresem http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord. Informacje o imprezach organizowanych z okazji Dnia Pobierania znajdują się pod adresem http://www.mozillaparty.com.
Program Firefox 3 można pobrać pod adresem http://www.getfirefox.com
 

hulk93

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Siemianowice Śląskie
Hehe nie jestem pewna czy byłoby najlepiej xDD
Ale ściągnęłam :p Zobaczymy ile jest wart :)

No, podobny z wyglądu do starszej wersji, tyle że wygląd ma jakiś taki bardziej... surowy :)

Surowy wygląd???

---
Jak dla mnie "lisek" jest idealną przeglądarką. Proponuję wytępić ludzi korzystających z
IE, bo się ośmieszają...
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
No, podobny z wyglądu do starszej wersji, tyle że wygląd ma jakiś taki bardziej... surowy :)

Jeśli chodzi o wersję dla Linuksa, to owszem - wygląd może "inny", ale to związane jest z faktem, że Mozilla postanowiła liska w wersji 3 całkowicie oprzeć graficznie na bibliotekach Gtk. Dlatego też między innymi domyślnym motywem jest Tango. Ale to można zmienić, można również zmienić motyw Gtk, lub użyć stylu Qt w aplikacjach Gtk (ja tak robię).
 

Parzyk

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Mam i jestem zadowolony. Też pobrałem w 1wszy dzień z polskiego serwera jakiegoś.
Przeglądarka jest miodzio. Do tego wtyczka na gesty myszką "Fire Gestures" (po zainstalowaniu otwieramy rysując koło prawym myszy w przeglądarce) i jazzda :)
 
E

esflores

Guest
a u mnie firefox 3.0 strasznie spowalnia wyswietlanie - xp +sp3
wróciłem do wersji 2
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
ilość pobrań świadczy o jakości, czy dobrej promocji?

wiem, że ludzie uzywają też opery - natomiast nie wiedziałem, że ktokolwiek używa jeszcze IE (przeciez to syf)
 
Status
Zamknięty.
Do góry