Reklamy Google

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
witam! Chciałbym poznać Wasze opinie na temat wstawiania na stronach reklam Google. Czy warto je wstawiać? Czy przynoszą jakieś korzyści? !ypowiedzcie się... :)
 

swierzak13

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2007
Posty
142
Punkty reakcji
1
Wiek
30
przynosza zyski ;]
jak ktos chce zarabiac na stronie to umieszcza i tyle na ten temat :)
Pozdro!
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Jeżeli strona ma wysoką oglądalność i jest dobrze wypozycjonowana - jak najbardziej.
Jeśli to nowe forum / strona, to na początku radzę odpuścić - bo zwykle w takich sytuacjach namawia się do klikania i jeśli jest to forum, to raczej koncentruje się głównie na pisaniu postów, niż na klikaniu, a.. i jeszcze google za namawianie do klikania banuje. :)
 

abandon

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dokładnie jak kolega powiedział, żę sięopłaca tylko oglądalność musi być wysoka twojej www bo na poziomie 100-200 uu nic z tego nie będzie :(
 
T

tanilek

Guest
Zgadzam się z poprzednimi opiniami - wiadomo, im więcej ludzi odwiedza stronę, tym większa szansa, że ktoś kliknie na reklamę. Myślę jednak, że nawet przy małej oglądalności strony Reklamy Google mają przewagę nad innymi, bo tematycznie są zbliżone do strony, na której się znajdują, a to zwiększa liczbę kliknięć w reklamy.
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
hmm a czy google zliczają NASZE kliknięcia w NASZE reklamy?? bo gdyby tak było... :D-
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Wiem że takie działania są zabronione, ale chodzi mi czy google monitoruje każde twoje kliknięcie na reklamę?? :)
 

Wojtek_

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2006
Posty
262
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
i tak nikt nie wie gdzie to jest
Jak sam klikasz z tego samego IP co się logujesz to szanse na bana masz bardzo duże, pozatym wielki G analizuje też współczynnik CTR czyli ilość kliknięć w reklamę wobec ilości wyświetleń strony, jak będziesz miał nienaturalnie wysoki CTR to szanse na bana również się zwiększają i to bardzo.
 

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Reklamy google to bardzo fajna sprawa, ale jak już poprzednicy napisali, te 100 unikalnych wizyt dziennie to minimum, ja mam na swoich stronach reklamy google już od jakichś 4 lat, a oglądalność to max 10 osób/dzień :/ niestety nie mam zbytnio czasu na promowanie strony/stron itp.
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Reklamy google to bardzo fajna sprawa, ale jak już poprzednicy napisali, te 100 unikalnych wizyt dziennie to minimum, ja mam na swoich stronach reklamy google już od jakichś 4 lat, a oglądalność to max 10 osób/dzień :/ niestety nie mam zbytnio czasu na promowanie strony/stron itp.
I masz jakiś zysk przy tej oglądalności??
 

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Niestety, przez ten cały okres nie dorobiłem się jeszcze pierwszej "wypłaty", tak jak mówię, jeśli ma się liczbę odwiedzin rzędu 10osób/dzień nie warto się w to bawić i brzydzić stronę reklamami. Mi została jeszcze połowa kwoty do uzbierania aby mogli wypłacić, więc ja już pewnie nie usunę reklam, ale jak pomyśle że mam czekać kolejne 4 lata :grymasi: to mnie coś bierze :p
No cóż, liczę na to że kurs dolara w tedy będzie na tyle przyzwoity że mi się zwróci ten czas :D:D:D
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
To zycze powodzenia :D
p.s. a jaką kwotę trzeba uzbierać żeby ci wyplacili kase??
 

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
100$ :)


Nawiasem mówiąc, dzięki temu przynajmniej jestem na bieżąco z kursem walut, aż dziw jak przez ten czas to się zmieniało :) wahania od 2zł do 6zł za dolara hehe
 

Wojtek_

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2006
Posty
262
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
i tak nikt nie wie gdzie to jest
Nie szalejmy wahania były duże ale dolar nigdy nie stał po 6 zeta :p Czasami prowadząc drobną stronkę, czy tematycznego bloga warto zastanowić się nad alternatywami Google Adsense np. jakieś programy partnerskie.
 

pgolob

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
To czy używamy adsense, czy też innej formy reklamy zależy od specyfiki serwisu. Jeśli większość z użytkowników stanowią nowi to adsense jest dobry. Problem gdy jest to forum, wtedy większość userów to powracający. A wtedy to trzeba kombinowąć np z programamami partnerskimi.
 

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Faktycznie trochę przesadziłem z tym kursem ;)
Z programów partnerskich również korzystałem, ale jakoś nigdy one mnie do siebie zbytnio nie przekonały :)
 
Do góry