Regeneracja płuc

Kajzer

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
435
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Terra
Witam! Dziś wypaliłem ostatnią fajkę i mam pytanie czy możliwe jest oczyszczenie płuc z tego całego syfu które teraz w nich siedzi. Paliłem mało i krótko.
 

krystian1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
91
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Mieszkam tam... Gdzie słyszę dźwięk bitu ;D
Mówiłem to sobie już kilka razy ale tym razem już napewno.
Hmm... też mówiłem że na pewno ostatni... i co?? Do teraz się z tym męcze...
Hmm... Do końca z substancji smolistych raczej ci się płuca nie oczyszczą... ale pewnie kondycja się poprawi jeśli straciłeś przez szlugi ją...
Hmm... Przez taki sam czas jaki paliłeś płuca i organizm będą się oczyszczać...
 

Kajzer

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
435
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Terra
Hmm... Przez taki sam czas jaki paliłeś płuca i organizm będą się oczyszczać...

To mnie bardzo pocieszyłeś. A gdzie indziej słyszałem że nie ważne ile i jak długo się paliło to płuca będą się regenerować coś około 10 lat. Nie wiem czy to prawda i dlatego pytam tutaj.
 

krystian1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
91
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Mieszkam tam... Gdzie słyszę dźwięk bitu ;D
To mnie bardzo pocieszyłeś. A gdzie indziej słyszałem że nie ważne ile i jak długo się paliło to płuca będą się regenerować coś około 10 lat. Nie wiem czy to prawda i dlatego pytam tutaj.
A można wiedzieć ile ok paliłeś??
Jak naprawdę krótko to weź spróbuj nie palić w ogóle przez taki czas a potem idź na badania... :p
 

krystian1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
91
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Mieszkam tam... Gdzie słyszę dźwięk bitu ;D
po prostu idź na badaniach ja jeszcze nie byłem... to się np nazywa spirometria... (badanie oddechu...) Tzn... czy masz płytki czy głęboki oddech... itd... przydały by się jeszcze jakieś ale tu już nie napisze jakie... poszukaj sobie gdzieś...
 

Kajzer

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
435
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Terra
po prostu idź na badaniach ja jeszcze nie byłem... to się np nazywa spirometria... (badanie oddechu...) Tzn... czy masz płytki czy głęboki oddech... itd... przydały by się jeszcze jakieś ale tu już nie napisze jakie... poszukaj sobie gdzieś...

Dzięki, teraz nie palę, a I września na te badania sobie pójdę. Do tego czasu bede powracał do dawnej kondycji.
 

Anonymous

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Idź teraz (jak rzuciłeś), będziesz wiedział jakie wyniki były po wypaleniu papierosów, ponownie pójdziesz po takim samym czasie jak paliłeś idź na badania i sprawdzisz jak tam twoje płuca.

Co do odbudowy kondycji to pływaj, pływaj i jeszcze raz pływaj. Buduje mięśnie, poprawia pojemność płuc... Same korzyści : )
 

poppy

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
Spirometria okresla pojemnosc zyciowa pluc :) polega to na max. wdechu potem wydechu itp . stosuje sie u osob, ktore dluuugo pala, u astmatykow i takie tam. Jesli krotko paliles, to nic sie nie boj. Po paru albo parunastu ( nie pamietam dokladnie) latach, pluca osoby, ktora rzucila palenie, nie roznia sie od tej, ktora nie pali/la
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
5 lat trwa regeneracja płuc po paleniu (jeżeli paliłeś 25lat) tyle wyczytał w czasopiśmie Focus.
 
Do góry