Referendum w sprawie skrócenia kadencji rządu RP Beaty Szydło

W

wiki9969

Guest
No ok, a ile jest ważny "internetowy podpis" i po co skracać kadencję, która dopiero co się rozpoczęła?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen napisał:
Dzieki za info, zainteresowani z pewnoscia skorzystaja. Glos to glos, wola ludu.
Wola ludu zgodnie z konstytucją RP odbywa się w urnach wyborczych w powszechnych wyborach. Referendum to nie jest sposób obalania czy powoływania władzy.
Piszesz tyle farmazonów o obronie demokracji i co...sama ją naruszasz.
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
Dzieki za info, zainteresowani z pewnoscia skorzystaja. Glos to glos, wola ludu.
Wola ludu zgodnie z konstytucją RP odbywa się w urnach wyborczych w powszechnych wyborach. Referendum to nie jest sposób obalania czy powoływania władzy.
Piszesz tyle farmazonów o obronie demokracji i co...sama ją naruszasz.
:D Wiesz jak mnie rozsmieszyc, Nie zamierzam nikogo nauczac - czym jest referendum. No coz... masz prawo do wlasnego pogladu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha referendum to wróg demokracji ??? dobre

danielu staraj się być obiektywny bo to się robi komiczne
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
To nie jest wróg demokracji...ale wrogiem demokracji jest poprzez referendum próby obalania czy powoływania władzy.
A przecież o tym piszemy a nie o samym fakcie referendów w systemie demokratycznym.
Referendum w demokracji NIGDY NIE MOŻE DOTYCZYĆ WYBORÓW WŁADZY CZY JEJ ODWOŁANIA.

Zarządzić referendum może Sejm i referenda dotyczą spraw szczególnej wagi dla państwa w kwestiach np. tego czy Polska ma być w NATO czy nie, lub w kwestiach ważnych umów międzynarodowych lub kwestiach fundamentalnych natury ideowej np. czy jesteś za czy przeciw karze śmierci, aborcji itd...
Referendum zgodnie z konstytucją nie jest głosowaniem w sprawie wyboru władzy w Państwie.
Więc każde referendum w tej sprawie - będzie niezgodne z konstytucją a co za tym idzie - złamaniem podstawowych zasad demokracji w Państwie.
O tym piszę...a komiczni to jesteście niestety Wy.
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Ale dlaczego? Jak na razie same dobre rzeczy zrobili.



studenciak napisał:
W internecie mozna sie podpisac.
"Referendum w sprawie" .... wpisz wszystko co odrzuciło PO.... POMYSL TROLU

Elen napisał:
Dzieki za info, zainteresowani z pewnoscia skorzystaja. Glos to glos, wola ludu.
Wola ludu zgodnie z konstytucją RP odbywa się w urnach wyborczych w powszechnych wyborach. Referendum to nie jest sposób obalania czy powoływania władzy.
Piszesz tyle farmazonów o obronie demokracji i co...sama ją naruszasz.
:D Wiesz jak mnie rozsmieszyc, Nie zamierzam nikogo nauczac - czym jest referendum. No coz... masz prawo do wlasnego pogladu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie wiem dlaczego ma nie być tego referendum, przecież cały naród popiera PIS, wynik referendum jest więc przesądzony
 
W

wiki9969

Guest
Herbatniczku, proszę Cię. Teraz to mamy taką sytuację, że nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

Mieliśmy wybory, połowa Polaków uprawnionych do głosowania poszła i zagłosowała, a teraz władza nie odpowiada? To moje pytanie brzmi: gdzie była ta grupa osób, która teraz krzyczy, a na wyborach głosów nie oddała?

Gdy PO była u władzy i oglądałam obrady, to wydawało mi się, że gorszych przedstawień niż PiS nikt już nie zrobi (tak, oni też m.in. wychodzili z sali w trakcie obrad ;) ). Jak widać myliłam się.

Chcecie zmiany, tak? To zamiast tworzenia jakichś głupich list w internecie (które nie mają żadnego znaczenia), wyjdźcie na ulicę. Bo nawet jeżeli dojdzie do przedwczesnych wyborów, to u władzy będą Ci sami ludzie, którzy szanować będą jedynie nasze pieniądze gromadzone na swoich osobistych kontach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a miała być zmiana i nowe czasy, owszem nowe są tylko złaknione posad mordeczki
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
nie wiem dlaczego ma nie być tego referendum, przecież cały naród popiera PIS, wynik referendum jest więc przesądzony
Referendum nie jest konstytucyjnym narzędziem do powoływania władzy w Polsce ani nigdzie na świecie.
Osoby zbierające te podpisy chcą łamać konstytucję i dokonać dzikiego przewrotu władzy, który może doprowadzić w Polsce do kolejnego Majdanu.
Mówisz, że PiS popiera cały naród? A czy banderowców na Ukrainie cały naród popierał? Wystarczy milion idiotów i masz wojnę domową. Historii nie znasz?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie rozumiem skąd ta obawa, u nas nie Ukraina, a PIS to przeciez nie banderowcy
 
B

Blancos

Guest
A jak tak jaki wiki jestem ciekaw, ile osób, które teraz krzyczą w obronie demokracji czy walczą o jakieś referenda nie poszło wcześniej na wybory? :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w sumie to masz rację, to może być ciekawe (chociaż trudno-weryfikowalne)
btw na facebooku teraz jest nowa akcja z odebraniem stopnia naukowego Dudzie
nie wiem, kto wśród kodowców te idiotyzmy wymyśla, ale chyba naprawdę uważa, że ma do czynienia ze stadem pelikanów, które wszystko łykną bezrefleksyjnie...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
cześć elektoratu łyka wszystko, Duda ma grupę wielbicieli śpiewających bzdurne modlitwy do niego jak do bóstwa to i strona przeciwna idzie w histeryczne tony

symetria
 
K

kate2

Guest
Brave napisał:
btw na facebooku teraz jest nowa akcja z odebraniem stopnia naukowego Dudzie
A może by tak zainicjowac akcję zbierania podpisów pod odebraniem Doanldowi Tuskowi mandatu europosła, gdyż nie posiada on znajomości języków obcych (przydałby się choć jeden w celu porozumienia się z partnerami politycznymi UE) ? Przecież to wstyd i hańba , że rozsiadł się na takim stanowisku a potzrebuje tłumaczy. Zwykły Kowalski w Polsce musi mieć znajomość jęz. angielskiego choćby by ubiegać się o pracę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Tusk nie jest eurodeputowanym a Przewodniczącym rady europejskiej i o ile się orientuję to nie używa tłumaczy a mówi po angielsku

ale wśród eurodeputowanych znajomość języków obcych to nie reguła, przeciez to przydupasy bosów partyjnych, którzy dostali nagrodę - urlop na koszt Europy
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
o ile się orientuję to nie używa tłumaczy a mówi po angielsku
Tak? To musiałabym to zobaczyć, żeby uwierzyć.



Herbatniczek napisał:
ale wśród eurodeputowanych znajomość języków obcych to nie reguła, przeciez to przydupasy bosów partyjnych, którzy dostali nagrodę - urlop na koszt Europy
Jasne ale to nie zmienia faktu, że to są kpiny z ludzi. Mój mąż nie brałby udziału w telekonferencjach , nie jeżdziłby w delegacje gdyby nie posiadał umiejętności języka angielskiego czyli ostatecznie nie dostałby pracy .
 
Do góry