referat z histori

mistrz_8

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
potrzebuje pomocy w napisaniu referatu na temat " Wykaż, że Mieszko I i Bolesław Chrobry stworzyli podstawy państwa polskiego " Wszyskim którzy mi pomogą z górki ;) :hyhy: dziękuje
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Ja moge ci powiedziec tylko ze Mieszko I Ochrzcil Polske a Bolek Zjazd Gnieznienski. To jest podstawa referatu na pewno.
 

lupuse

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu :D
to bardzo prosty i ciekawy temat
glowne zaslugi Mieszka to zjednoczenie plemion i chrzest Polski (konsekwencje) , mozna wspomniec o genezie nazwy panstwa czyli to ze wywodzi sie od plemienia polan oraz o walkach z niemcami, panowanie Boleslawa to tez wojny z niemcami i duze zdobycze terytorialne, dalej zjazd gnieznienski i oczywiscie koronacja Boleslawa Chrobrego na krola Polski w 1025


mistrz_8 jezeli masz to przedstawiac ustnie to mozna wspomniec,ze istnieje wiele zrodel potwierdzajacych fakt, ze tak naprawde NIE przyjelismy chrztu z czech bo one wtedy jeszcze nie mialy uprawnien do chrzczenia na wsch (bodajze) moraw
 

Bonifacy

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
spod pieca
lupuse jeśli mi obiecasz, że będziesz, to zapewniam Ciebie, że zrobię taką pracę, że będziesz błagać mnie o litość.

Dziecko. :]

[ Dodano: 21 Czerwiec 05, 21:37 ]
wycofuję sie, zdałem sobie sprawę ilu tu jest skrybów i jak szybko to se przepiszą :wstyd:
 

Bonifacy

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
spod pieca
Szczerze to z nikąd. Swoją drogą mam celujący z historii :] I wcale się nie chwalę ;p
Bardziej jeszcze kocham chemię i matematykę XD Czemu? Nie wiem :hyhy:
 

lupuse

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu :D
ja mam ten problem, ze lubie wszystko i ze wszystkiego jestem dobra (nie chwalac sie :p )
Matematyke kocham, Chemie wielbie a Fizyke szanuje :) historia to hobby bo lubie grzebac w starych rzeczach, lazic i odkrywac, ciekawosc polaczona z turystyka :D
ale juz niedlugo bede musiala cos wybrac i tu sa schody :/
 
Do góry