Recykling

Martunia0704

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
277
Punkty reakcji
3
Ostatbnipo sie zastanawiam czy oplacalo by sie sprzedawac makulaturę mam duzo zeszytow starych tak szczerze mowiąc to mi nie potrzebne, puszek tez sie duzo nazbiera po imprezach. Jak to wyglada jaka sie daje makulature czy moga byc kolorowe czasopisma, katalogi?? I jak z puszkami czy te takie male otwieracze przy puszeczce tez moga być czy trzeba ja oderwać?? I ile mniej wiecej dostane z kg makulatury albo aluminium
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Za makulaturę(na skupie makulatury) bodajże się pięćdziesiąt groszy za kilo. Co do puszek jest to chyba coś koło trzech lub czterech złotych ale nie wiem w każdym bądź razie za duży worek zgniecionych puszek można dostać z 25zł(sprzedajemy na skupie złomu).

Co do tych otwieraczy to nie a znam nawet ludzi którzy przed zgnieceniem puszki ładowali tam ze dwa lub trzy kamyczki coby trochę cięższe było ale z tym nie można przesadzać bo się skapną :p
 

Martunia0704

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
277
Punkty reakcji
3
ALe puszeczki chyba najlatwiej nazbierac ja juz mam 30 puszek i to wszystko to co wypilam w domu i moja rodzina ale nei wszystkie z piwa sa :)
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
Ja kiedyś uzbierałam 3 duuuuże wory puszek i dostałam za to koło 50 zł :D
Za makulature sie bardzo mało dostaje. Jak ja oddawałam to mi na czekolade akurat starczyło ^^
 

Faelivrin Etinivi

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Dolina Rozpusty
Makulatura, czy aluminium, to świetny pomysł ; ). Najlepszy na pozbycie się zbędnych przedmiotów z domu ; ). Też tak robiłam i za same właśnie zeszyty, stare bezużyteczne podręczniki, czasopisma etc dostalam koło 200 zł. Nie pamiętam ile było kg, ale nieźle sie natachalam by przenieść to wszystko z domu do samochodu. Ledwo się zmieściło, wiec musiało baaaardzo dużo ważyć. Opłacalne, czyż nie?: )
 

LadyGryf

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
czekoladowej krainy
całkiem niezły pomysł :) ja mam mnóstwo czasopism, zeszytów i xerówek i właśnie zastanawiałam się co z tym zrobić ;)
wiecie moze gdzie w Warszawie lub okolicach może być skup makulatury?
 

katoliczek18

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
1kg puszek to 1.70 stan na 7.11.2008 skup w Katowicach... 1kg to okolo 56puszek;) a makulatura jest tania około 16gr za kilogram;)
 

Asia na 100%

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mój pokój hehe
co prawda makulatura jest tania, ale jak się ma trochę starych zeszytów i gazet to czemu nie oddać,
ja kiedyśwcale nie zrbierając specjalnie, wziełam z piwnicy wszystkie gazety i stare zeszyty i zarobiłam ok. 75 zł
wiec jak coś sie ma to czemu by tego nie oddać
pozdro ;) ;)
 
Do góry