..rasizm...

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
Witam :)

Chciałam poruszyć temat rasistów, których zupełnie nie rozumiem. Czy nasze społeczeństwo musi byc takie okrutne? Co idzie za ich nastawieniem do ludzi innej rasy?

Pamiętam nawet,że gdy wróciłam po wakacjach do szkoły i pokazywałam znajomym zdjęcia z Włoch bardzo szydzili z Murzyna, który był bardzo miły i w ogóle sympatyczny dla mnie (dlatego chciałam miec jego zdjęcie). Ja mam ogólną słabośc do Murzynów i do Japończyków, czego niektórzy nie moga pojąć.Bardzo mnie to denerwuje. Przecież ci ludzie niczym się od nas nie różnią, a powiedziałabym nawet,że są bardziej otwarci do innych i przyjacielsko nastawieni.

Chciałabym wiedzieć jakie jest wasza opinia na ten temat i co sądzicie o ludziach rasistach, bo ja ich całkowicie nie trawie? A może ja jestem jakaś inna i dziwna?
Wypowiadajcie się :papa: pozdrawiam :papa:
 

Kadaj

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Włocławek
No ja tez tego nie rozumiem takich ludzi :/ Przeciez Murzyni czy Chinczycy to tez sa ludzie tacy jak my, tylko ze maja inny kolor skory ( nie wiem mnie sie wydaje ze ze wzgledu na klimat). Ja do ludzi o innym kolorze skory nic nie mam i jest mi ich zal jak ktos sie z nich nabija. A ci ludzie ktorzy sie z nich nabijaja sa poprostu smieszni i tylko ich :bije:
 

heaen

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śrem k.Poznania
Ja osobiście po prostu UWIELBIAM Japończyków... Mają w sobie coś takiego, że uh... :zakochany: poza tym uwielbiam ich język, to może dlatego :p
Jeśli chodzi o rasistów, to ja często mam z nimi do czynienia, bo mam naszywki wyrażające ANTYrasistowskie poglądy, więc nieraz jestem bardzo objeżdżana i wyśmiewana. Ale nic sobie z tego zazwyczaj nie robię =)
U mnie w miejscowości raczej nie mam do czynienia z jawnym rasizmem, ponieważ mieszkam w małym mieście i nie ma tutaj wielu ludzi o odmiennym kolorze skóry czy pochodzeniu.
Osobiście uważam, że tego typu podziały, podobnie jak rozdzielanie kobiet i meżczyzn na zupełnie dwie inne grupy, z których jedna jest gorsza od drugiej jest totalnym absurdem, bo w końcu Jest tylko jedna rasa - ludzka rasa. I miło by było gdyby ludzie w końcu do tego doszli...
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
U mnie na wsi jak ludzie zobaczą Murzuna lub Japończyka czy Chińczyka, smieją się zaraz i krzyczą: o, Czarnuch lub Żółtek idzie. Nie moge tego, normalnie wtedy wstyd mi za nich. <_<
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
rasizm wynika z pewnego schorzenia, ktore popularnie nosi nazwe postepujacego ograniczenia umyslowego :] a teraz tak serio ja tez nie rozumiem niecheci do ludzi o innym kolorze skory bo to przeciez jest uwarunkowane czynnikami geograficznymi i genetycznymi ich inny kolor skory jest tylko odpowiedzia organizmu(poprzez wytworzenie odpowiedniej ilosci melanimy) na natezenie promieniowania slonecznego na okreslonym terenie to wszystko
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
tacy ludzie nie lubią inności... myślą, że to oni są wzorem człowieka ... (to mi przypomina motyw z Niemcami i Hitlerem)
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
Ponury_murzyn twoja wypowiedź jest dwuznaczna.Piszesz,że nie nawidzisz rasizmu, a zaraz potem,że też Murzynów. W takim wypadku to ty pewnie właśnie należysz do rasistów, mam rację?
 

heaen

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śrem k.Poznania
Madzia czytaj do końca, napisał na dole że to żart wymyślony przez jego ojca....
Ja już wyżej napisałam co o tym sądzę :p
 

aneczka294

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Turek
U mnie w klasie jest dużo osób które z tego sobie nic nie robią. :bag:
Współczuję tym wyróżnianym bez potrzeby osobom
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Moge napisac jedno: TOLERANCJA DLA NIETOLERANCJI. Rasisci to ludzie ograniczeni umyslowo hmm albo moze oni maja jakies kompleksy ? Ja np bardzo chcialabym miec taka czekoladowa skore, uwazam ze to sliczny kolor. Kurcze a jak murzyna widze to ahh tacy sa przystojni. Generalnie to wszyscy jestesmy tacy sami i powinnismy sie wszyscy szanowac, a ze tak nie jest, to coz nie poradzimy nic niestety. Tak juz jest na swiecie <_< <_<
 

Attachments

  • lyrics.jpg
    lyrics.jpg
    51,2 KB · Wyświetleń: 24

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...he he...to fakt..Murzynom mozna jedynie pozazdrościć ich koloru skóry :)
A może ci zadwarniali rasiści prześladują ich po prostu z zazdrości,że mają większe powodzenie niz oni :D
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Nie jesteś inna. Każdy człowiek jest taki sam, i ja też nie rozumiem rasistów.
Co z tego, że ktoś ma inną skóre ?
Może być nawet lepszy od rasisty,
pod względem osobowości.

Ponury_murzyn twoja wypowiedź jest dwuznaczna.Piszesz,że nie nawidzisz rasizmu, a zaraz potem,że też Murzynów. W takim wypadku to ty pewnie właśnie należysz do rasistów, mam rację?

Ale on napisał że żartował...
 

Lexia

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
ŁDZ
ja też nie wiem skąd u ludzi taka duża nietolerancja.Dla mnie tacy ludzie sa niepoważni. Wszyscy są tacy sami , tylko różnią sie od siebie kolorem skóry bądź wyznaniem , ehhhh.... szkoda słów.To jest głupie bo jak tutaj się śmieją z Murzyna bądx Chińczyka , to np. w Afryce , jak biały przyjedzie do ich kraju to się wtedy śmieja z niego. Po:cenzura:a** to wszystko :)
 

Carbon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Witam :)

Chciałam poruszyć temat rasistów, których zupełnie nie rozumiem. Czy nasze społeczeństwo musi byc takie okrutne? Co idzie za ich nastawieniem do ludzi innej rasy?
(...)
Chciałabym wiedzieć jakie jest wasza opinia na ten temat i co sądzicie o ludziach rasistach, bo ja ich całkowicie nie trawie? A może ja jestem jakaś inna i dziwna?
Wypowiadajcie się :papa: pozdrawiam :papa:

Uważam, że nie ma czegoś takiego jak rasy człowieka. Jeśli już to jest jedna rasa ludzka.

Wydaje mi się, że rasizm wynika z zamknięcia się na świat otaczający. Tacy ludzie istnieją, egzystują we własnym świecie, w którym się wychowali. W świecie wszelakich urojeń i wyobrażeń.
Jeśli nauczą się akceptować, przestaną być rasistami. Ba! Dzięki temu zaczną żyć na wyższym poziomie świadomości(?).
By lepiej rozumieć świat każdy powinien nauczyć się akceptować to co Jest.
Ludzie-rasiści, tak jak ludzie fanatycy czy też tak jak "normalni" ludzie mają problem z akceptacją tego co ich dotyczy bezpośrednio.

Kim dla mnie są rasiści? Takimi samymi ludźmi jak Ja, Ty czy Inni.
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
MOim zdaniem rasizm wywodzi się od osób mało inteligentnych . Zamkniętych w swoim własnym małym światku . Są to ludzie bardzo prymitywni . Polska jest krajem (w porównaniu do innych krajów ) w którym jest stosunkowo mało ludności zagranicznej , a co tu dopiero mówioć o innym kolorze skóry . Myślę że wynika to częściowo z tego że niektóre głupie polaczki nie zrozumiały że istnieją ludzie o innym kolorze skóry . Uważam że chińczycy , japończycy jednak różnią się od ludzi z Europy a napoewno z Polski . Są o wiele, wiele bardziej pracowitsi od nas i umieją wykorzystać szanse które daje im oświata . pozdro
 
Do góry