rak sutka czy co?

by klopek

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2005
Posty
186
Punkty reakcji
0
jakie sa objawy raka sutka u mezczyzn, bo ja siebie podejzewa ale narazie nie chce robic z tego zbytniej afery w domu
nrazie od kilku lat nie waim jak to opisac no pod sutkami sa tak jakby takie male kulki czy cos w tym rodzaju i ich zacisniecie powoduje pewien bul
nawet przy mocnym wdechu jej okolice tez mnie bola
ostatnio kolo lewego sutka pojawily sie takie niby 2 przyszcze ale tego sie nie da wycisnac i tez tak jakby to sa takie kuleczki

kiedys lekarz mi powiedzial (na to pierwsze) ze to raczej nie jest nic takiego, ale mnie to nadal irytuje
 

Dertch

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
też chciałbym wiedzieć...
Miałem kiedyś coś podobnego choć nie koniecznie to samo. Na jednym sutku miałem tak jak powiedziałeś "kuleczki" były one strasznie twarde. Bolało przy najmniejszym dotknięciu. Przeszło mi z wiekiem (po paru latach)
 

nestO

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Chyba mialem kiedys o czyms takim na lekcjach pż i podobno jest to zwiazane z dojrzewaniem ale skoro masz to od kilku lat to glowy nie dam :p
 

orbit

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
90
Punkty reakcji
0
To jest bodajże ginekomastia. Nie ma czego sie bac,to jest czeste i przechodzi. Gdzies w 15-16 roku zycia powinno zniknac. Jak nie,to bierz leki albo operejszyn.
 

by klopek

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2005
Posty
186
Punkty reakcji
0
hmmm
wlasnie juz mam 16 lata w wakacje bedzie 17 wiec moze jeszcze poczekam
 

orbit

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
90
Punkty reakcji
0
Idz do lekarza w takim razie. Są na to leki. Zreszta mozliwe ze pozniej dorastasz i dlatego.
 

lolasz

BIGPostownik - Prywatny ochroniarz Niki !!!
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
821
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świony
Jak dorastałem - miałem coś podobnego - po pewnym czasie ustało :]
 

xnc

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
443
Punkty reakcji
0
Też to miałem, fajna sprawa, bo jak ktoś o to zaczepi to od razu staje się ofiarą naszej wzmożonej agresii ;] Jak boli to znaczy, że dobrze, gdyby nie bolało, to wtedy mógłbyś się tego obawiać.
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
34
glowy sobie uciac nie dam, ale
po pierwsze to facet nie ma sutków,tylko brodawki
po drugie z takims czyms sie nie zwleka lecz jak najpredzej idzie sie do lekarza...
pozdrawiam
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Jezu - co wy tu wypisujecie.

Sutek to to samo co brodawka, a reszta to pierś. Rak sutka może również wystąpić u mężczyzny, chociaż to nieznaczny odsetek przypadków.

To co czujesz pod sutkiem, o ile jest symetryczne po obu stronach, czyli w lewym i prawym, to szczątkowy gruczoł - tak, mężczyźni też mają gruczoł, ale jest szczątkowy i nie funkcjonuje.

Ginekomastia to powiększenie piersi u mężczyzn, tak, że przypomina ona pierś kobiety. Czyli nie tak, że jest mięsień, skóra i sutek, ale normalnie pierś miseczka A lub więcej. Zdarza się przy dojrzewaniu lub w wyniku żnoglowania hormonami, skuteczne jest leczenie hormonalne, pod opieką lekarza oczywiście. To co kolega opisał to nie ginekomastia.

A te białe punkty, to może być kilka rzeczy, ale najprawdopodobniej prosak, czyli taki jakby pryszcz, ale głęboko w skórze, lepiej go na sutku nie ruszaj. To dość typowe i może zdarzyć się i kobiecie i mężczyźnie. Nie zauważy tego nikt.
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
Ania nie zgodze sie z Tobą bo to może być ginekomastia ;) jak wyczuwalny jest tzw "guzik" pod sutkiem i gdy naciska się go i boli to może być ginekomastia miałem ją ale tlykoz prawej strony z wiekiem to przechodzi jesli utrzyma się ona to zapewne zbeirze się woda i bęzei to wyglądało jak piersi u kobiety ;) moim zdaniem nie powinienes sei martwić mi tez przeszło jak miałem 16 lat ;)
 

Siwek0

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam to, pytałem się lekarza - 100% dojrzewanie, przejdzie
 
Do góry