Rak mozgu ...prosze o rade... :(

Judyt

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Czesc... wczoraj dowiedziałam sie ze moj przyjaciel ma podejzenie o to ze moze miec raka mozgu... powiedział mi to w sekrecie... jest to pewne na 70 %.. nie wiem co myslec...podłąmałam się... jak moge mu pomoc... a i jeszcze pytanie... czy jezeli jakas laska uprawia z nim sex , czy ona moze byc czyms zagrozona? nie zmiejscie sie z tego tematu bo to nei jest smieszne...poprostu nie wiem co robic.. :(
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
Przepraszam, ile Ty masz lat? Chyba nie wiesz co to jest rak mózgu, skoro pytasz czy uprawiając seks z taką osobą można być czymś zagrożonym! Myślisz że się zarazisz? no cyrk na kółkach!
Rak mózgu, zależy jak bardzo zaawansowany jest nowotwór i czy nie ma przerzutów na inne organy albo narządy, można usunąć operacyjnie. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie! Ty możesz pomóc jedynie duchowo!
 

Judyt

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
oczywiscie ze wiem.. jestem swiadoma ze sie nei zaraze :/ ale poprostu ...gdy znalazłam się w tej sytuacji to nie wiem nagle co robic... szok poprostu
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
Rozumiem, ze to szok... Nie dziwnie się, naprawde! Może wytłumacz o co Ci dokładniej chodziło z Tym zagrożeniem bo ja np nie bardzo rozumiem...!
 

black butterfly:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
ciężka sprawa, ale Ty raczej prócz wsparcia duchowego, które również jest bardzo ważne, nie możesz pomóc:( tym muszą się jak najszybciej zająć dobrzy specjaliści, jeżeli jest to wczesne stadium lub guz jest tak umiejscowiony tzw. nie w okolicy ważnych życiowo ośrodków nerwowych lub jest nie złośliwy to chłopak będzie miał znacznie większe szanse:) pamiętaj,że jego stan psychiczny może w znacznym stopniu oddziaływać na jego zdrowie a także na rozwój choroby
3maj się mocno :papa:
 

Judyt

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dzięki...trzyma się psychiocznie ale obawiam sie ze to tylko pozory i nale moze sie kompletnie załamac.... staram sie mu pomoc
wie ze moze na mnie zawsze polegac i ze zawsze mu jestem w stanie pomoc...
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
moge tylko wspolczuc i poradzic zebys go podbudowala i zeby zawsze mogl na Ciebie liczyc
z drugiej strony pragne wyrazic moje zdanie ze na lekcjii biologi przynajmniej powinny byc omawiane najczestsze choroby jakie wystepuja w naszym kraju zeby potem ktos nie pisal takich bzdur ;/
 

BoSS_ka Paulina

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2006
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
między pierwszą a kwietniem
przepraszam, może to było nietaktowne, ale kiedy przeczytałam fragment o zarażeniu się przez sex zaśmiałam się. coś jest nie tak, skoro uważasz, że możesz się zarazić(czyli uprawiasz seks), a nie wiesz, że rak to nie żadna choroba przenoszona drogą płciową to ile nasuwa się pytanie ile masz lat? ;>
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
moja koleżanka ma chłoniaka :( Pierwszy moment szok. To się stało z dnia na dzień. Staram się pomagać jej, pytam co u niej, wspieram ją, dostarczam jej rożne książki, gazety, staram się ją rozbawić. Jest ciężko. Ale trzeba być silnym.
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
~zach-pom~
Czesc... wczoraj dowiedziałam sie ze moj przyjaciel ma podejzenie o to ze moze miec raka mozgu... powiedział mi to w sekrecie... jest to pewne na 70 %.. nie wiem co myslec...podłąmałam się... jak moge mu pomoc... a i jeszcze pytanie... czy jezeli jakas laska uprawia z nim sex , czy ona moze byc czyms zagrozona? nie zmiejscie sie z tego tematu bo to nei jest smieszne...poprostu nie wiem co robic.. :(

1.jesli to prawda nie zarazisz sie bo to niejest zarazilwe i poprostu jesli jest twoim przyjacielem musisz go wspierac

2.a jesli (wiem ze teraz bede wredna) tylko chce twojej litosci i sexu od ciebie?- ludzie posuwaja sie do roznych rzeczy zeby tylko zdobyc to na czym im zalezy :/ widzialas jakies wyniki z badan lekarskich?
 

Marzena2008

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Skoczów/Rybnik
Wnioskuję z tego co napisałaś, że masz gdzieś góra 14 lat o ile nie mniej... Powiedz w szkole, pani od Biologi, żeby was czegoś w końcu zaczęła uczyć, bo jak to przeczytałam to się załamać można... Skoro nie wiesz takich rzeczy to nie sądzę żebyś w ogóle mogła pomóc swojemu... No właśnie, nawet do końca nie wiadomo kto to dla Ciebie jest...
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Wnioskuję z tego co napisałaś, że masz gdzieś góra 14 lat o ile nie mniej... Powiedz w szkole, pani od Biologi, żeby was czegoś w końcu zaczęła uczyć, bo jak to przeczytałam to się załamać można... Skoro nie wiesz takich rzeczy to nie sądzę żebyś w ogóle mogła pomóc swojemu... No właśnie, nawet do końca nie wiadomo kto to dla Ciebie jest...
popieram :)
a poza tym 14 lat i uprawia sex co to sie dzieje na tym swiecie;/
 

mada445

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kraków
Czesc... wczoraj dowiedziałam sie ze moj przyjaciel ma podejzenie o to ze moze miec raka mozgu... powiedział mi to w sekrecie... jest to pewne na 70 %.. nie wiem co myslec...podłąmałam się... jak moge mu pomoc... a i jeszcze pytanie... czy jezeli jakas laska uprawia z nim sex , czy ona moze byc czyms zagrozona? nie zmiejscie sie z tego tematu bo to nei jest smieszne...poprostu nie wiem co robic.. :(
Ludzie jak możecie myśleć o sex-ie jak facet prawdopodobnie jest bardzo chory!!!!!!!!!!!! Pomyślcie troszke pod innym kontem!!! Świat nie opiera sie tylko na sex-ie. Po drugie rak mózgu to jeszcze nie koniec świata, ale zależy to od tego jai to jest itd. Jeżeli to tętniak czy coś w tym stylu to można to usunąc i bez żadnych wiekszych komplikacji zyć! Nie zawsze tak jest, ale teraz medycyna jest tak rozwinięta, że naprawdę 70% czy nawet więcej ldzi wychodzi po takich chorobach bez żadnych skutków ubocznych. Moja ciocia w wieku 38 lat dostala wykew, była nieprzytomna ponad 3 godziny, oęknął tętniak. Przeszła skomplikowaną operację, po czym okazało się, ze ma jeszcze 2 takie tętniaki... Jst po 2 operacji (1 na rok) i póki co jest naprawdę dobrze!!! Mam nadzieję, ze po 3 operacji będzie wszstko dobrze. Bardzo to przeżywałam gdyż Ona ma tylko syna głuchoniemego, mąż jej zginął w kopalnii i ja się nią opiekowałam w szpitalu, wszstko wyglądało strasznie, ale uwierzyłam, ze nadzieję trzeba miec zawsze i być dobrej myśli!!!!!!!!! Medycyna idzie do przodu i w Krakowie jest taki oddział i dziennie tam jest po 5 operacji kilku a nawet kilkunastu godzinnych i zazwyczaj gdy nie jest za późno na operacje ludzie wychodzą zdrowi!!! A sex jest najmniej ważny w tym przypadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
moja koleżanka ma chłoniaka :( Pierwszy moment szok. To się stało z dnia na dzień. Staram się pomagać jej, pytam co u niej, wspieram ją, dostarczam jej rożne książki, gazety, staram się ją rozbawić. Jest ciężko. Ale trzeba być silnym.
To naprawdę da się wyleczyć. Naprawdę wierzcie w to bo ja wiem to. Widziałam setki ludzi którzy zdrowieli i zdrowieją!!!
 
Do góry