Rainbow

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Co sadzicie o tej kapeli? Napewno wniosla wiele do swiata hard rocka i heavy metalu:) Rainbow to jedna z moich ulubionych kapel tak samo jak mojego starszego:D w sumie to on zarazil mnie taka muzyka... no ale co ja tu o sobie bede pisal;p A wiec co sadzicie na temat tego zespolu?
Jak ktos chce to link do wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rainbow
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Zaj.ebi.sty zespół, posiadam oryginalnego winyla - Rising z 1976 roku.
Tylko, że to jest w złym dziale, powinno być w dziale Metal, bo Rainbow, to prekursor power metalu.
Pewnie ktoś będzie teraz pisać, że to nie jest power metal, bo brzmi inaczej, niż np. Helloween, czy Blind Guardian.
Ale to nie jest żadne dowód - Power Metal pojawił się dużo wcześniej, niż Thrash, a nawet wcześniej, niż Black.
Jest chyba pierwszy po Heavy (obok Glam).
I wczesny power metal wyglądał inaczej, niż ten późniejszy. Inne wczesne power metalowe kapele to np. Accept i Manowar.
Też co niektórzy twierdzą, że to Heavy, a fakt, faktem, że to Power.

Więc Rainbow powinien być w dziale o Metalu i podpisany Power Metal. Co prawda może w 1976 roku, kiedy wydawali "Rising", to jeszcze się tak nie nazywało, ale tak samo w 1981, gdy Venom wydał "Welcome To Hell", nie nazywało się to Black Metal.
A nazwało się tak w 1982, po wydaniu "Black Metal". I tak samo wczesny Black Metal w stylu Venom, Mercyful Fate, Bathory, czy Celtic Forst, sporo się różni od późniejszego Black Metalu i tak samo jest z Powerem.

Spójrz na to - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...l_Genealogy.jpg
jest tu przedstawione drzewo genealogiczne gatunków Metalu, razem z ich korzeniami i innymi gatunkami, które na nie wpłynęły. Zwróć uwagę na rubrykę Power Metal.
Zaraz po Scorpions i Judas Priest (korzenie power metalu, kapele heavy metalowe), jest Rainbow - pierwszy zespół Power Metalowy.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Chyba faktycznie tutaj Rainbow bedzie pasowal lepiej:D Dodalem ich tak odruchowo bo Blackmore to Deep Purple a Deep Purple to hard rock:p
 
Do góry