Queens of The Stone Age

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
No skandal! Nie ma tematu o tym zespole :) To sobie pomyslalem ze zaloze.

Zarzuce troche cytatami z wiki bo nie chce mi sie pisac a moze i wszystkiego nie wiem:
Queens of the Stone Age (QOTSA lub po prostu Queens) ? amerykański zespół rockowy, sformowany w 1997 roku przez Josha Homme'a po rozpadzie grupy Kyuss.

Grupa początkowo grała muzykę zbliżoną do stoner rocka, następnie muzycznie ewoluując w odrębny styl, oparty na muzyce z lat 70. i 80. XX wieku, dokonaniach Black Sabbath oraz współczesnej muzyki alternatywnej.

Początkowo trzonem zespołu był gitarzysta i wokalista Joshua Homme oraz basista i wokalista Nick Oliveri - grający wcześniej razem w pierwszym składzie Kyuss (Oliveri odszedł w 2004). Inni instrumentaliści zmieniali się w zespole dość często. Z QotSA grali m.in. Dave Grohl (perkusja; ex-Nirvana, Foo Fighters) czy Troy Van Leeuwen (gitara, gitara basowa; ENEMY, ex-A Perfect Circle, ex-Failure).

W 2004 (z powodu notorycznego destrukcyjnego i agresywnego zachowania) Oliveri został wyrzucony z zespołu. Obecnie kontynuuje działalność swojego, istniejącego od 1997, punkowo-metalowego projektu Mondo Generator, po kilkuletniej przerwie powrócił również do istniejącego od końca lat 80. punkowego zespołu The Dwarves, którego był współzałożycielem (występuje w nim pod pseudonimem "Rex Everything"). Występuje też solowo.

19 czerwca 2005 zespół zagrał koncert w warszawskiej Stodole oraz 12 listopada 2000 również w warszawskim klubie Proxima .

Niezbyt jakas taka ciekawa to notka ale dla tych co w ogole nie znaja wystarczy za wstep. Czekam na jakies komentarze co do zespolu.

Osobiscie nie jestem jakims wielkim fanem ale doceniam ta kapele. Lubie szczegolnie ich pierwsze plyty.

PRÓBKA
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Bardzo lubie ten zespol... maja swoj oryginalny styl. Ale wyrzucajac basiste zrobili wielki blad, on byl najbardziej wyrazistym czlonkiem zespolu i w wielkiej czesci to dzieki niemu byli rozpoznawani. A moj ulubiony kawalek to No one knows:) A i teledysk do niego za:cenzura:isty jest xd
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
To jedna z moich ulubionych kapel, to ja powinnam była założyc ten temat :p .

Uwielbiam ich, odkąd usłyszałam "The Lost Art of Keeping a Secret" z "Rated R", która dotąd jest ich moją ulubioną płytą. Uważam, że są najbardziej pomysłowym i rozwijającym się zespołem na obecniej scenie rockowej. Mają własny styl, ale ich muzyka jest dosc nieprzewidywalna, o czym świadczy ostatnia płyta "Era Vulgaris"; w jej tworzeniu udział wziął Trent Reznor, więc ma również elementy industrialne. Wokal Josha jest rewelacyjny, taki jakby znudzony, niedbały, a czasem nawiedzony.

Dobrym pomysłem, który zespół praktykuje, to częste zapraszanie innych muzyków do udziału w nagraniach. Generalnie nie zamykają się w ciasnym gronie tych samych członków i dosc często zmieniają skład, co jak widac w ich przypadku sprawdza się. Dosc ciekawe owoce przyniosłaby ich współpraca z Serjem Tankianem z SOAD, ale nie wiadomo, czy 2 tak silne osobowości jak Josh i Serj wytrzymałyby ze sobą ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Fakt QotSA to jeden z najciekawszych zespolow na obecnej scenie rockowej. Sam nie wiem jak okreslic ich styl. Wydaje mi sie ze sa troszke eklektyczni ale to dobrze. Ich pomyslowosc i niebanalnosc to klucz to sukcesu.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ten zespol byl skazany na sukces juz przez sam fakt, ze na jego czele stoi Josh. Ten facet juz w wieku 16/17 lat grajac w Kyuss pokazal, ze jest geniuszem. Teraz ma lat ponad 30 i nadal glowe pelna pomyslow. Co do plyt Queensow to wg mnie rowniez Rated R jak narazie najlepsza.
 

Herdus

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Lullabies To Paralyze - bardzo dobry album, grają stylem dość klasycznym, to mnie bardzo zadowala. Poznałem ich poprzez NFS Underground 2, a konkretniej piosenkę In My Head.
 
Do góry