Pytanko...

Break_Girl

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2006
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja jestem?
Jestem na diecie... czasami między posiłkami jestem głodna...staram się nie podjadać, ale czasami poprostu "muszę" wziąść sobie coś do buzi np. jabłko albo brzoskwinię. I jak myślicie? Skończyć z tym? A co mogłoby mi to zastąpić?
Jak jestem naprawdę bardzo głodna, to jakiś owoc lub warzywo sobie wezmę. Ale nie wiem czy przez takie coś mogę przytyjć.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
No pewnie! Przecież to dodatkowe kalorie! Zamiast tego, to pij wodę aż poczujesz, że masz pełno w żołądku i pomyśl sobie: "Matko, ale mi niedobrze" i sobie to wmawiaj. Odechce Ci się jeść ;)
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
z tego co wiem tanczysz BREAK DANCe i ty sie odchudzasz ? nie czujesz sie oslabiona przeciez ten taniec wymaga ogromnych nakladow energi?
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
wydaje mi się, ze podjadanie warzyw i owoców nie jest błedem. Problem jest wtedy, kiedy podjada sie słodycze i inne niezdrowe swiństwa. Dobrze jest czasami coś zjeść miedzy posiłkami - chyba lepsze to niz myślenie caly czas o tym jaka jesteś glodna. W ogóle po co sie glodzic? Przecież to nie ma najmniejszego sensu.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Hm... ponoć nawet gumy nie można sobie pożuć :/
Trudno najlepiej zajmij sie czymś lub powolutku popijaj sobie wode smakową :) to pomaga :)
 

Kometa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2006
Posty
148
Punkty reakcji
0
jak się odchudza to i tak trzeba jeść owoce bo sie skończy na anemii a ta k to 5 małych posiłków dziennie ale małych sa efeltyw odchudzaniu a ty nie jestes głodna ....
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
a dlaczego nie można gumy żuć?

bo pobudza łaknienie i szybciej robisz się głodna.

jak się odchudza to i tak trzeba jeść owoce bo sie skończy na anemii a ta k to 5 małych posiłków dziennie ale małych sa efeltyw odchudzaniu a ty nie jestes głodna ....

Zgadza się,ja jestem świetnym przykładem-nabawiłam się anemii. :/
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Zjedzenie jednej brzoskwini, a nawet dwóch na pewno nie zaszkodzi a wręcz pomoże - nie rzucisz się na batonik, a dostarczysz organizmowi witaminki.

Nie zmieniaj tego.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No pewnie! Przecież to dodatkowe kalorie! Zamiast tego, to pij wodę aż poczujesz, że masz pełno w żołądku i pomyśl sobie: "Matko, ale mi niedobrze" i sobie to wmawiaj. Odechce Ci się jeść ;)
chyba zwariowałaś, z takimi radami, Nobla za to powinnaś dostać... :mruga:


Ania Civ ma racje :) warzywa i owoce poprawią Ci przemiane materii i nie są tuczące :)
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Od owoców i warzyw sie nie tyje. Warzywa są zresztą bardzi zdrowe, a owoce posiadają nieszkodliwy cukier prosty zwany fruktozą. Też staram się mało jeść i nie podjadać, wiec coś o twoim problemie wiem :).

jak się odchudza to i tak trzeba jeść owoce bo sie skończy na anemii a ta k to 5 małych posiłków dziennie ale małych sa efeltyw odchudzaniu a ty nie jestes głodna ....

Nie każdy człowiek, który się odchudza kończy z anemią. Zalezy zresztą jak się odchudza. Nie wolno sie głodzić, ale też i jeść za dużo. Trzeba jeść dużo błonnika z warzyw, i owoców.


No pewnie! Przecież to dodatkowe kalorie! Zamiast tego, to pij wodę aż poczujesz, że masz pełno w żołądku i pomyśl sobie: "Matko, ale mi niedobrze" i sobie to wmawiaj. Odechce Ci się jeść ;)

Przepraszam, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł. A warzywa i owoce mają małó kalori. Jeśli zjesz małe śniadanie i brzoskwinie np. to to samo co byś zjadła dużo i głodna nie jesteś, a kalori w tym malo
 

Anittkaaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
363
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Elblążkowo
jedz owocow ile tylko zapragnie Twoj organizm...wiadomo ze lepiej owoce niz slodycze...od czasu do czasu (okolo2 razy w tygodniu) zjedz z 2 lub 3 kostki czekolady zeby Twoj organizm mial dostarczona energie...nie boj sie od tego nie przytyjesz...
 

ElizQa

exmiziaczkamisia.
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
2 293
Punkty reakcji
0
Miasto
z krainy bajek :D
Jak jestem naprawdę bardzo głodna, to jakiś owoc lub warzywo sobie wezmę. Ale nie wiem czy przez takie coś mogę przytyjć.

Jeśli między posiłkami jesz tylko owoce lub warzywa to przytyć raczej nie możesz. Gdybyś jadła czekoladę albo lody to byś wtedy mogła sie obawiać, że przytyjesz :] Pzdr :*
 

salces007

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z labiryntu Fauna
co do gumy do zuciia to sięnie zgadzam..każdy kęs jedzenia powinno się przeżuwac aż do 30 razy, ponieważ wtedy jest wysylany do mózgu impuls, że jest się najedzonym, że ciągłe kłapnie ;p aguma /przecież ją zujesz i zastanów się, czy po niej chce ci sie jesc?bo mi nie :p miętówki są najlepsze :p

przez ciagły ruch żuchwą są wysyłane impulsy do mózgu ..że jest się sytym..o tak..to mialo zabrzmieć o tym kłapaniu :p heheheh sorki za nieścisłość ;)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Kiedy jest się głodnym, to sygnał że jest sie głodnym. Sztuka polega na tym, aby zjeść coś zdrowego, nie opchać się jak prosiaczek w stylu pół kurczaka z grilla. I nie jeść więcej kalorii niż się spala - normalna dziewczyna spala 1500-2000 kal. A to nie jest tak mało. Diety bardzo restrykcyjne są niebezpieczne - jeżeli nadwaga jest duża, potrzebna jest opieka lekarska i ustalenie zdrowje i bezpiecznej diety. Jeżeli jest tylko parę kilo za dużo, trzeba jeść jak najbardziej normalne posiłki i zwiekszyć aktywność. Oczywiście eliminujemy tzw. puste kalorie.

Coraz częściej widzę tendencje do nieskonczonego zmniejszania posiłków, a to zabójcze jest. Więc wywnętrzam się żeby nie było niejasności.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Kiedy jest się głodnym, to sygnał że jest sie głodnym. Sztuka polega na tym, aby zjeść coś zdrowego, nie opchać się jak prosiaczek w stylu pół kurczaka z grilla. I nie jeść więcej kalorii niż się spala - normalna dziewczyna spala 1500-2000 kal. A to nie jest tak mało. Diety bardzo restrykcyjne są niebezpieczne - jeżeli nadwaga jest duża, potrzebna jest opieka lekarska i ustalenie zdrowje i bezpiecznej diety. Jeżeli jest tylko parę kilo za dużo, trzeba jeść jak najbardziej normalne posiłki i zwiekszyć aktywność. Oczywiście eliminujemy tzw. puste kalorie.

Coraz częściej widzę tendencje do nieskonczonego zmniejszania posiłków, a to zabójcze jest. Więc wywnętrzam się żeby nie było niejasności.

Słuszne i dobre rady.
 
Do góry