Pytanie

damcio

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków/Włocławek
Witam serdecznie.Mam takie pytanie.Niewierze w Boga a ni żadne Borze stworzenie.Lecz Mama chce żebym chodził do kościoła i wziął katolicki ślub.Jak jej to wytłumaczyć.czekam na odpowiedz
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Dokładnie. Jeśli masz już 18 lat to nie powinieneś być zmuszany. Kwestia wolnej woli. Powiedz wtedy, że nie chcesz chodzić do Kościoła i już. A jeśli jesteś młodszy to masz problem, bo nadal jesteś prawnie na garnuszku rodziców :)
 

chocolate898

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Ja również nie wierzę. Wytłumaczyłam to mamie, bez żadnych kłótni na spokojnie. Powiedziałam jej, że jak dla mnie inne teorie są bardziej prawdopodobne, i że może kiedyś moje nastawienie się zmieni, ale jak na razie jakoś niezbyt wierzę w Boga.
Oznajmiłam jej również, że nie chcę chodzić do kościoła skoro nie wierzę, bo nie mam zamiaru się modlić do kogoś kto nie istnieje. Zrozumiała mnie i nie robiła z tego powodu żadnych awantur. Każdy ma prawo do wybrania tego co mu najbardziej odpowiada. :)
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Wybierać trzeba dobrze. A to znaczy, że trzeba wybrać tak, by się później nie żałowało :)
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Jeśli masz +18 to wypisz się z Kościoła Katolickiego,chyba jest taka możliwosc ;]
powiedz matce ze to Twoje życie ,Twój cyrk,Twoje małpki :D :)
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
A masz już narzeczoną że matka chce żebyś wziął kościelny ślub czy mówi to od tak, na przyszłość?
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Dokładnie tak jak moi poprzednicy mogę stwierdzić. a od siebie jeszcze dodam, że lepiej nie chodzić do Kościoła jeśli się nie wierzy niż miałoby się chodzić tylko dla kogoś....
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Dokładnie tak jak moi poprzednicy mogę stwierdzić. a od siebie jeszcze dodam, że lepiej nie chodzić do Kościoła jeśli się nie wierzy niż miałoby się chodzić tylko dla kogoś....
Bo potem jacyś dziwni ludzie zrobią statystyki na obecność w kościele i będzie panował pogląd że jesteśmy katolickim krajem
a to jest g..... prawda
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Według mnie KK za duzo zabrania, za duzo rzeczy uwaza jako grzech cięzki i dlatego osoby ktore z reguły są katolikami moze sie wydawac ze sie tak nie zachowują. Myslicie ze jak ktos jest prawdziwym katolikiem to jak nie ma 18lat nie powinien pic alko, palic fajek czy ziola? Juz nie mowię o seksie przedmałzenskim. A gdzie prawa mlodosci?

Szczerze to jak byłem u pierwszej komuni to ksiądz był równy gosc-szkoda ze juz go nie ma bo nie przysięgalismy ze nie bedziemy pic alko do 18 itp. Wiedział ze po co, jak i tak malo kto dotrzyma.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
A gdzie prawa mlodosci?

Jakie prawa młodości? Możesz mi to jaśniej zdefiniować? To, że ktoś uprawia seks na prawo i lewo to zaliczasz do tych swoich "praw młodości"?
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
A czy od razu musi byc na prawo i lewo?

Ok. Wszyscy do 18 roku zycia najlepiej nie wychodzmy z domu nie pijmy alko, nie palmy tylko do kosciola modlic się! Fajne takie zycie.
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Są pewne sprawy o których w kwestii religii się nie dyskutuje!! Religia też ma swoje prawa!! Przykazania Kościelne i boże są po to by ich przestrzegać, a jednym z przykazań jest "nie cudzołóż" czyli nie uprawiaj seksu przed ślubem, nie spij w cudzym łóżku etc.
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Ciekawe jaki procent katolików uprawia sex przed małżeński ? I tacy ludzie uważają się za nie wiem to jakich katolików...
 
Do góry