Pytanie w sprawie pompek.

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Mam do was pytanko. Mianowicie robię sobie ostatnio pompki. I jak wiemy mamy kilka rodzajów pompek. Mi się rozchodzi o te wąskie(triceps) i szerokie(klata). Czy te pompki mam robić razem codziennie czy może w jeden dzień szerokie a w drugi wąskie? Jeżeli ktoś jest zorientowany w temacie to proszę o radę.
 

irokez_adam

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
zależy od tego czy dasz rade ale ja bym Ci radził ćwiczyc codziennie a w weekend przerwa albo regularnie co dwa dni jezeli trening obejmuje wiecej niz pompki i jest ciezkim wysiłkowym treningiem.
 

alakhi

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
153
Punkty reakcji
0
Miasto
Środkowa Polska
Witam, z tego co się orientuje pompki są ćwiczeniami ogólno rozwojowymi... rozstawienie rączek wpływa na zwiększenie pracy danej partii mięśni... ogólnie w ćwiczeniach siłowych dobrym rozwiązaniem jest połączenie ćwiczeń na różne partie mięśni... toteż dobrym połączeniem jest np. barki - biceps, klatka - tricpes. Myślę że połączenie tych pompek o których mówisz będzie ok, po za tym pomyśl o pomkach "na krzesłach" dobrze działa na klatkę - np. zamiast rozpiętek, jako uzupełnienie. Oczywiście podstawa dla osiągnięcia dobrego wyniku jest regularność.
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Jestem trochę początkujący i szczerze mówiąc to ciężko mi jest robić pompki te wąskie i te szerokie po sobie bo jestem już wtedy porządnie zmęczony. Dlatego pomyślałem czy nie będzie lepiej jeśli w jeden dzionek zrobię jedne pompki a w drugi dzionek inne. Ale jeśli mówicie żeby robić te ćwiczenia w tym samym dniu to trudno może jakoś dam radę trzeba być twardym a nie miętkim:).
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
nie rob pompek dziennie bo to nie ma sensu miesien tez musi odpoczac a eksperci ktorzy radza Ci cwiczyc dziennie ta samą partie niech sie najpierw podszkola z zasad kulturystyki i biologi... zalosne
 

christopher02093

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z poprzednikami rób sobie przerwy. Dobre są pompki na krzesłach. A jeżeli chcesz się zmęczyć to zacznij robić pompki zaczynając o każdej pełnej minucie.Zacznij od pięciu z każda pełną minuta rób o jedną więcej. Męczące ale dobre.:D Coraz większy wysiłek coraz mniej odpoczynku.:D i rób co dwa dni.:D Jeżli wiesz że nie dasz rady zrobić obu po kolei rób mniejsze ilości ale rób te dwa rodzaje pompek.
 

Przemek2

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja od 3 miesiey regularnie robie pompki co drugi dzien. 2 serie na klatke i dwie na triceps. Zaczałem od 20 powtórzen w serii, teraz już doszłem do 40. Efekty widać. U mnie sie taki system sprawdza.
 

charakter

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
137
Punkty reakcji
0
Miasto
C.K.N.
Tak, żebym miał jasność. Jak się robi pompki na triceps to trzeba trzymać ręce przylegające do tułowia?
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
Ludzie ale po samych pompkach niemożna uzyskać jakotakowej dobrej sylwetki 'estetycznej' nielepjej zainwestować w siłownie ? ;) naprawde warto :)
 

Przemek2

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wydaje mi sie że rozstaw rąk musisz juz sobie sam ustalic. Znajdz taki rozstaw rak przy którym będziesz najabrdziej czuł jak pracuje triceps.
 

kokoszi

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z kątowni:)
a czy pompki na kostkach coś dają?? bo wiadomo ze cieżej się je robi niż te zwykłe
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
taa jest różnica po nich będziesz miał krzywe palce hehe ;) pomyśl logicznie ruch jest ten sam więć to i to tak samo oddziałowywuje na mięśnie klatki ;)
 

1938

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
84
Punkty reakcji
0
Ale zauwaz ze robiac pompki na kostkach wkladas zwiecej wysilku tym samym jest trudniej, wyzej sei musisz podnosic, do tego wyrabiasz sobie kostki :)
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
hehe od tego właśnie tylko kostki bolą zauważ to że klatka pracuje tylko dop połowy ruchu dlatego rąk sie nie rpostuje bo jak prostujesz to od połowy pracuje triceps ;) a do tego żeby sobie piąstki wyrobić jest worek :)
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
tylko dziwne ze na niektorych treningach sie poprostu wali kostkam w deske zeby je wyrobic... worek jest miekki wiec nie zdziala sie zbyt wiele
 
Do góry