pytanie odnosnie hostingu i domen

Delgado88

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2008
Posty
146
Punkty reakcji
0
Witam, jesli posiadam serwer w webd.pl to czy moge wykupic domene gdzie indziej i ja podpiac? czy musze kupic ja tam gdzie mam wykupiony serwer?
 
T

Tosti

Guest
Domenę możesz kupić gdzie chcesz ale zrób to w poważnej firmie żeby potem nie było problemu z przedłużeniami adresu. Po zakupie wystarczy że przekierujesz dnsami domenę do swojego hostera.
 

Dariusz20

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Dokładnie tak jak piszą koledzy powyżej, mając hosting w jednej firmie nie jesteś od niej uzależniony, że musisz kupić u nich domenę. Pamiętaj, jesteśklientem masz władzę :D
 

ala11

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Racja, racja. A jeśli potrzebujesz sporo miejsca, i to na wyłączność, to zdecydowanie polecam serwery dedykowane. O wiele lepsze wyjście moim zdaniem, niż te klasyczne. Wiem coś o tym, bo mój boy w tym siedzi.
 
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o zakup domeny to zwykle jest tak że jeśli kupujemy domenę i zapłacimy za nią za pierwszy rok od 0-10zł to przedłużenie jej na kolejny rok kosztuje nas od 80-120zł. Dlatego nie kuśmy się takimi ofertami. Ja kiedyś tak wykupiłem kilka domen a po roku aby je dalej przedłużyć musiałem wyciągnąć kilka stów. Teraz kupuję domeny za 18zł a przedłużenie po roku mnie kosztuje tylko 45zł i tak jest dla mnie korzystniej.
Wiec zastanów się zanim kupisz i sprawdź cennik domen i ich przedłużeń
 

kamil.k

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Düsseldorf
Możesz tak mieć, tylko np. ja przedłużam domeny tam gdzie mam serwer, bo bardziej mi się opłaca, wcześniej miałem domeny w az a serwer w 8p.pl, a teraz mając w 8p po prostu przy przedłużaniu mam taniej, więc lepiej się zorientuj jak jest,
 
Do góry