Pytanie o maturę ustną

adamw91

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jutro mam maturę ustną z polskiego. Temat: "Odwołując się do wybranej epoki przedstaw związki między literaturą i filozofią. Przywołaj przykłady"
Napisałem na temat modernizmu na podstawie wierszy Staffa, ludzi bezdomnych, wesela Wiersza Próżnia, Hymn sw Franciszka z Asyżu, Spleen Boudelaire'a. Jak myślicie jakie mogę dostać pytania od komisji?

Dziękuję za odpowiedzi;)
 

tomek205

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tam gdzie mnie nogi poniosą ;-)
Tego nikt nie wie. Wszystko zależy od komisji. Mogą Ci zadać pytanie z całości tych utworów, nie tylko z problematyki której się uczyłeś. Moja kolezanka dzis zdawala i miała w analizie jeden z wierszy Kochanowskiego- jedno z pytań brzmiało ,,Ile trenów napisał Jan Kochanowski?" Pytan nie da sie przewidzieć, mozna co najwyzej strzelac i miec nadzieje ze sie trafi. Pozdrawiam
 

adamw91

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dzięki za opinię.
PS: ile trenów napisał Kochanowski? 23? :p
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Dokładnie, pytania mogą być różnorakie i trudno je przewidzieć... ja np. miałam jedno takie: która z pozycji literatury przedmiotu była najbardziej pomocna w opracowaniu tematu i dlaczego? więcej nie pamiętam, bo to było wieki temu ;) musisz być przygotowany na wszystko i nie dać się zagiąć, powodzenia :)

P.S. Jeśli w bibliografii miałeś zaznaczone, że korzystałeś z jakiegoś fragmentu książki to nie mogą pytać z całości, a jeśli nie to mają takie prawo, ale pewnie wam to mówili. No chyba żeby się coś zmieniło...
 

adamw91

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
No to zdałem na 18 pkt;) chociaż naprawde surowo oceniali! :p
 
Do góry