Pytanie mam :o)

magdllena

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Heciak mam 17 latek :) mam pytanie do Kobitek :) nie bede sie rpozpisywać....Czy uprawiając sex w ostatnim dniu okresu (mam na myśli ostatni dzień krawawienia [jak w sumie jest nie wielkie ze wystraczy wkłaka zamiast np podpaski]) od czego to zależy..? bo w sumie "jajeczko zostało "hmm wydalone z organizmu a to "nowe " jest jeszcze za młode i wogóle:) czy uprawiajac sex nawet bez zabezpieczenia moze doprowadzić do ciaży :) heh jestem dziewicą... i niberdzo wiem :) hehehe prosze o odpowiedzi z góry dziekuje, pozdrawiam i przepraszam za moje przenośnie za błedy ortograficzne i wszelkie nieścisłosci:) Madzia :papa:
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
~zach-pom~
niby teoretycznie nie mozna zajsc w ciaze , ale zawsze sa wyjatki od reguly i takie przypadki sie zdarzaja ;)
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
tak, mozna... zajsc w ciaze mozna kazdego dnia cyklu - zalezy to od terminu owulacji...
kazda kobieta ma inny organizm i kazda ma ta owulacje w innym terminie - przyjmuje sie, ze owulacja nastepuje 14 dnia ale to, kiedy nastepuje ona u Ciebie mozesz wyliczyc tylko Ty sama na podstawie obserwacji wlasnego ciala( min pomiar temperatury)...
 

magdllena

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
33
no tak ..... ale skro "jajeczka" nie ma..to nie ma czego zapłodnic cyba no nie :) wiem jestem natrętna..ale chcialm wiedziec :)
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
ehh chyba wyraznie napisalam, ze zalezy to od terminu owulacji - jezeli bedzie pozniej to moze sie zdarzyc ze i ostatniego dnia okresu bedzie jajeczko zdolne do zaplodnienia...
 

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Zawsze jest ryzyko zajścia w ciążę, czy w 1szym, 14stym czy ostatnim dniu ciąży i nie ma co zakładać, że stare jajeczko jest już wydalone a nowe jest jeszcze za młode... Organizm jest nieprzewidywalny i wszystko może się zdarzyć, dlatego jeśli nie chcesz jeszcze zostać mamą to radzę Ci się zawsze zabezpieczać.
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
plemniki jakos 3 dni mogą "przewegetować" w kobiecie. wiec nigdy nie mow nigdy
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Heciak mam 17 latek :) mam pytanie do Kobitek :) nie bede sie rpozpisywać....Czy uprawiając sex w ostatnim dniu okresu (mam na myśli ostatni dzień krawawienia [jak w sumie jest nie wielkie ze wystraczy wkłaka zamiast np podpaski]) od czego to zależy..? bo w sumie "jajeczko zostało "hmm wydalone z organizmu a to "nowe " jest jeszcze za młode i wogóle:) czy uprawiajac sex nawet bez zabezpieczenia moze doprowadzić do ciaży :) heh jestem dziewicą... i niberdzo wiem :) hehehe prosze o odpowiedzi z góry dziekuje, pozdrawiam i przepraszam za moje przenośnie za błedy ortograficzne i wszelkie nieścisłosci:) Madzia :papa:
Rany boskie podstawowa wiedza z biologii. Krwawienie miesięczne świadczy o złuszczaniu nabłonka macicy. Pierwszy dzień cyklu liczysz od pierwszego dnia krwawienia, czyli ZACZYNASZ nowy cykl. Zatem w siódmym dniu cyklu, jeśli miałaś już jajeczkowanie co się zdarza mozesz jak najbardziej zajść w ciążę. Miesiączka to nie koniec cyklu to jego początek. Zatem dużo mniejsze jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przed okresem niż po. Radę - obserwujcie swoje ciała, one wiele Wam powiedzą. Ta obserwacja śluzu wcale nie jest taka głupia. Sama nie jestem za naturalnymi metodami antykoncepcji, ale to bardzo pomaga. A jak nie potraficie policzyć który to dzień cylku to skorzystajcie z suwaków. Zawsze będziecie wiedziały gdzie jesteście.
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Zocha niech Ci pani głupot nie gada, długość życia plemnika zależy od odczynu środowiska i temperatury otoczenia. W środowisku zasadowym żyje dłużej niż w kwaśnym. W pochwie jest środowisko kwaśne i plemnik żyje tu do 2 godzin. W szyjce macicy jest środowisko zasadowe i tu życie plemnika wynosi 48 godzin, w jamie macicy do 25 godzin, a w jajowodzie do 48 godzin. Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin
mgdllena tak jest taka możliwość
 

agunia13

Zbanowany
Dołączył
7 Listopad 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
42
A ja sama nie wiem :/ Jedni piszą, że można inni, że nie można - ale lepiej na zimne dmuchać
smile.gif
 
Do góry