[Pytanie] Format czasu na forum

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Zauważyłem, że od dzisiaj forum stosuje 12-to godzinny format czasu, co dość istotnie zakłóca orintację co do wcześniejszych postów. Czy to jakaś zamierzona zmiana?
 
W

wiki9969

Guest
Też się zastanawiam czemu to ma służyć. Ja z początku myślałam, że z moim kontem jest coś nie tak. Ale jak się okazało są to celowe zmiany. Szkoda tylko, że nie potrafię się w tym odnaleźć.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
wiki9969 napisał:
Też się zastanawiam czemu to ma służyć. Ja z początku myślałam, że z moim kontem jest coś nie tak. Ale jak się okazało są to celowe zmiany. Szkoda tylko, że nie potrafię się w tym odnaleźć.
E? Tak zostanie :mruga: ?
 
Y

Yellow Jester

Guest
Również muszę przyznać, że niezwykle frapuje mnie ta kwestia. Od niepamiętnych lat przyzwyczajony jestem do systemu 24-godzinnego. Czekam cierpliwie na rozwiązanie tej zagadki.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Weekend majowy dobiega końca , a tu coraz gorzej....
Nawet brak jakiegokolwiek odzewu w temacie.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Nie rozumiem Waszego problemu. Tyle co widzę to na forum są wprowadzane zmiany i mogą być pewne niedogodności. Jednak zmiana formatu na 12-to godzinny nie powinna być problemem, gdyż w końcu przy godzinach macie oznaczenia AM/PM (ranne/wieczorne) ;)
 
Y

Yellow Jester

Guest
musaka napisał:
macie oznaczenia AM/PM (ranne/wieczorne)
Sęk w tym, że nie mamy. Niby gdzie? Czytając czyjegoś posta widzę tylko tyle: "Napisano dziś, 08:08".
 
M

MacaN

Guest
Ciekawe, że żaden mod ani co byłoby bardziej pożądane admin się nie wypowiedział.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
My, modki, raczej niewiele mamy w tej sprawie do powiedzenia, bo nic na ten temat niestety nie wiemy.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Yellow Jester napisał:
Sęk w tym, że nie mamy. Niby gdzie? Czytając czyjegoś posta widzę tylko tyle: "Napisano dziś, 08:08".
No a ja akurat mam AM/PM i nie wiem dlaczego akurat Wam się nie wyświetla. Może korzystacie z wersji mobilnej i tam jest jakaś różnica, ale tak to normalnie mam. Na dowód poniżej zamieszczam screen ;)
godzina-forumowisko.jpg
 
M

MacaN

Guest
Ja tego nie mam, nie ma też większość użytkowników, więc...

Ilusiu, dlatego napisałem, że wypowiedź admina byłaby bardziej pożądana.

// tak w ogóle, to mi wyświetla się,że yellow napisał ten post o 9.17 nie 10.17
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Może to drobnostka, ale skutecznie utrudnia życie na forum, w sytuacji, gdy również nie posiadam adnotacji typu "PM/AM" oraz posty w nowej zawartości z godziny 1:00 w nocy wyświetlają mi się przed tymi o 10:00 rano.
Adnotację typu "AM/PM" widzę tylko kiedy cytuję innego użytkownika np.
9macan5 napisał:
// tak w ogóle, to mi wyświetla się,że yellow napisał ten post o 9.17 nie 10.17
Cóż... idę sobie, może jak wrócę będzie lepiej... ^^
 
W

wiki9969

Guest
musaka napisał:
Sęk w tym, że nie mamy. Niby gdzie? Czytając czyjegoś posta widzę tylko tyle: "Napisano dziś, 08:08".
No a ja akurat mam AM/PM i nie wiem dlaczego akurat Wam się nie wyświetla. Może korzystacie z wersji mobilnej i tam jest jakaś różnica, ale tak to normalnie mam. Na dowód poniżej zamieszczam screen ;)
godzina-forumowisko.jpg
Ja też mam z tym problem, a korzystam zarówno z jednej jak i drugiej wersji. Po tych zmianach w ogóle nie potrafię się odnaleźć na forum. :(
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Proponuję więc zajrzeć Wam do ustawień i zmienić strefę czasową na GMT+1. Zaraz pod rozwijalną listą napisze Wam szarym tekstem, jaki czas wybraliście, wraz z aktualną godziną, datą. Jeżeli godzina, data będą się zgadzały z rzeczywistością, to akceptujecie ustawienia lub zmieniacie strefę czasową na taką która ustawi Wasz profilowy zegar do aktualnej godziny. Co ważne - należy zaznaczyć również taką opcję jak: Automatycznie wykryj czy moja strefa czasowa używa czasu letniego . Mam nadzieję, że to przynajmniej tymczasowo pomoże ;)
 
Y

Yellow Jester

Guest
Pokombinowałem z ustawieniami, ale nic to nie pomogło.
Wybrany czas to: 06 maj 2013 - 12:40
Nadal nie widzę nieszczęsnego AM/PM.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
musaka napisał:
Tyle co widzę to na forum są wprowadzane zmiany i mogą być pewne niedogodności. Jednak zmiana formatu na 12-to godzinny nie powinna być problemem, gdyż w końcu przy godzinach macie oznaczenia AM/PM (ranne/wieczorne) ;)
Chyba jednak źle widzisz. Oznaczenia pory dnia - AM/PM pojawiają się tylko w cytatach, natomiast same posty oraz ich zestawienia w wykazach tematycznych oznaczane są wg formatu 12-to godzinnego, bez określenia pory dnia.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
makfil, wiem że Wy macie oznaczenie pory dnia wyłącznie w cytatach, jednak faktycznie tego nie widzę, bo u mnie jest wszystko w porządku :p , odsyłam Cię wobec tego do kilku postów wyżej w tym temacie, gdzie wkleiłem zrzut ekranu ukazujący że mam oznaczoną porę dnia nie tylko w cytatach, ale również w każdym poście na forum. Wykaz tematów nie wkleiłem, ale skoro nie widzisz tego co ja, to proszę bardzo - poniżej zamieszczam zrzut widoku na wykaz tematów. Co się wypowiadasz na temat mojego konta, skoro nie masz do niego dostępu? :p ;)

wykaz-temat%25C3%25B3w-godzina-forumowisko.jpg
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
musaka napisał:
bo u mnie jest wszystko w porządku :p , odsyłam Cię wobec tego do kilku postów wyżej w tym temacie, gdzie wkleiłem zrzut ekranu ukazujący że mam oznaczoną porę dnia nie tylko w cytatach, ale również w każdym poście na forum.
No to nic z tego nie rozumiem, bo nie mam oznaczeń AM/PM ani w postach, ani w wykazach postów i tematów. Sprawdzałem na innej przegladarce i było to samo. To sprawka jakichś cookiesów, których prawdopodobnie u mnie (i u innych jak widzę) brakuje. Cookiesy mają swoje okresy ważności i być może u niektórych użytkowników wygasły jeśli skrypt programowy forum ich nie odświeża. :kwasny:
 
Do góry