Pytanie dot. Paznokci

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Czym różnią się paznokcie żelowe od akrylowych
i porcelanowych?

Różnią się przede wszystkim technologią oraz własnościami.

Akryl (z łaciny; chemia: tworzywo sztuczne, bezbarwna, przezroczysta masa plastyczna; źródło: PWN) to proszek, który w połączeniu z płynem akrylowym (tzw. liquidem) nakłada się na wcześniej przygotowany paznokieć/tips. Pod wpływem kontaktu z powietrzem (utlenianie) akryl utwardza się samoczynnie w ciągu kilku minut po nałożeniu. (Pełne utwardzenie następuje po około 48 godzinach). Następnie paznokieć trzeba poddać starannej obróbce w celu nadania odpowiedniego kształtu i połysku.

Żel (z francuskiego; chemia: galaretowata substancja, powstała z ciekłego roztworu koloidalnego w wyniku zgęstnienia płynu; źródło: PWN) ma konsystencję miodu bądź lakieru, który nakłada się (także na wcześniej odpowiednio przygotowaną) płytkę paznokcia/tips. Żel twardnieje pod wpływem światła UV już w ciągu kilka pierwszych sekund naświetlania, a po 2-3 minutach osiąga finalną twardość.

Porcelana (z łaciny; rodzaj wyrobów ceramicznych - masa spiekana w wysokiej temperaturze). W przypadku paznokci jest to nazwa nieco na wyrost, ponieważ do utwardzania masy porcelanowej używa się lampy UV - tej samej, co w metodzie żelowej.

http://paznokcie.sosnowiec.pl/podstrony/tipsy_akrylowe.html
wystarczy tylko google :)
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Czym różnią się paznokcie żelowe od akrylowych
i porcelanowych?

Różnią się przede wszystkim technologią oraz własnościami.

Akryl (z łaciny; chemia: tworzywo sztuczne, bezbarwna, przezroczysta masa plastyczna; źródło: PWN) to proszek, który w połączeniu z płynem akrylowym (tzw. liquidem) nakłada się na wcześniej przygotowany paznokieć/tips. Pod wpływem kontaktu z powietrzem (utlenianie) akryl utwardza się samoczynnie w ciągu kilku minut po nałożeniu. (Pełne utwardzenie następuje po około 48 godzinach). Następnie paznokieć trzeba poddać starannej obróbce w celu nadania odpowiedniego kształtu i połysku.

Żel (z francuskiego; chemia: galaretowata substancja, powstała z ciekłego roztworu koloidalnego w wyniku zgęstnienia płynu; źródło: PWN) ma konsystencję miodu bądź lakieru, który nakłada się (także na wcześniej odpowiednio przygotowaną) płytkę paznokcia/tips. Żel twardnieje pod wpływem światła UV już w ciągu kilka pierwszych sekund naświetlania, a po 2-3 minutach osiąga finalną twardość.

Porcelana (z łaciny; rodzaj wyrobów ceramicznych - masa spiekana w wysokiej temperaturze). W przypadku paznokci jest to nazwa nieco na wyrost, ponieważ do utwardzania masy porcelanowej używa się lampy UV - tej samej, co w metodzie żelowej.

http://paznokcie.sosnowiec.pl/podstrony/tipsy_akrylowe.html
wystarczy tylko google :)
Dziękuję za obszerną informację. Teraz jeszcze czekam na jakieś wypowiedzi, które lepsze etc.
PS. Nie. Nie robię sobie paznokci.
 

nefretari88

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Dziękuję za obszerną informację. Teraz jeszcze czekam na jakieś wypowiedzi, które lepsze etc.
PS. Nie. Nie robię sobie paznokci.


moim zdaniem najlepsze sa wlasne:)

ale z tego co wiem, moje kolezanki najczesciej wybieraja wlasnie zelowe, sporadycznie akrylowe... moze chodzi tez o cene?
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
czera czy to wywiad środowiskowy dla dziewczyny?????????

ja szczerze mowiac sie tym nie interesuje bo wiem ze nie potrafilabym życ z takim szponami :p
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
czera czy to wywiad środowiskowy dla dziewczyny?????????

ja szczerze mowiac sie tym nie interesuje bo wiem ze nie potrafilabym życ z takim szponami :p
Tak to dla niej.
Heh ja też sobie tego nie wyobrażałem i moja kobieta też. Ale koleżanka z pracy ma i mówi, że plewi nawet z nimi także widocznie się da. :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
znając mnie to potrafiłabym sobie sama nimi zrobić krzywdę więc wolę nie ryzykować

ładnie to wygląda ale nie chciałabym mieć tego czegoś na dłoniach na codzień :]
 

eve84

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Nie wiem które lepsze - akryl czy żel, ale na pewno lepsze są zrobione na szablonie nie na tipsie. Takie jest moje zdanie :p
 

eve84

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Tips to do skróconego paznokcia dokleją plastikowy tips (przedłużenie paznokcia) i dopiero nałożą akryl albo żel a na szablonie to podkleja się taką jakby naklejkę pod paznokieć, nakłada się żel - kilka warstw. Potem się zdejmuje szablon a ten zaschnięty żel formuje się na kształt paznokcia pilnikiem. Na szablonie chyba robi się dłużej ale paznokcie wyglądają naturalniej. Na tipsie są strasznie grube bo masz gruby tips + warstwy akrylu.
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam :p W razie czego to pytaj śmiało.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Tips to do skróconego paznokcia dokleją plastikowy tips (przedłużenie paznokcia) i dopiero nałożą akryl albo żel a na szablonie to podkleja się taką jakby naklejkę pod paznokieć, nakłada się żel - kilka warstw. Potem się zdejmuje szablon a ten zaschnięty żel formuje się na kształt paznokcia pilnikiem. Na szablonie chyba robi się dłużej ale paznokcie wyglądają naturalniej. Na tipsie są strasznie grube bo masz gruby tips + warstwy akrylu.
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam :p W razie czego to pytaj śmiało.
Nie no zaczaiłem twoją wypowiedź.
 

eve84

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Które trwalsze? Ciężko powiedzieć. Wydaje mi się, że jak paznokcie są dobrze zrobione, to nie ma różnicy. Chociaż tips może się odkleić i szybciej złamać.
 
Do góry