Pytanie do grafików

Tirell

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Jako że uczęszczam do drugiej klasy technikum na kierunku grafika komputerowego i z tym wiąże oczywiście plany na przyszłość to mam parę pytań.

Styczności z grafiką jeszcze zbytnio nie miałem. A że chcę naprawdę dobrze potrafić wykonywać swój przyszły zawód pora to zmienić

Szukając programu graficznego w którym chciałbym pracować do gustu przypadł mi CorelDraw, z tego co wiem to jest to dość popularny program do tworzenia grafiki wektorowej i rastrowej. Jednakże istnieje też inne rozwiązanie - tablety. Prosiłbym o wytłumaczenie, jak to z nimi jest, czy lepszym rozwiązaniem nie będą projekty na kartce( w przypadku tych skomplikowanych) i wykańczanie ich za pomocą zwykłej myszki w corelu? Może to jest tylko kwestia gustu?

Na razie jedyne co wykonałem to wektorowa palma i kwiat hibiskusa.

Jak zacząć swoją edukacje poza szkolną? Myślałem o pójściu na kurs Corela, mimo że cena kursu to 600-1000zł( z tego co widziałem) jest to kuszące.

A może od razu lepiej zacząć zabawę z tabletem? Czy na każdym tablecie mogę pracować w corelu?
 

Crispers5

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
255
Punkty reakcji
9
Bez tabletu, Photoshopa i kilku ciekawych pędzli nie zrobisz np. takieg grafiki jak ta:

hellgater.jpg


Uwierz mi - nie da się tego zrobić za pomocą myszki.
 

Tirell

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
czy lepszym rozwiązaniem nie będą projekty na kartce( w przypadku tych skomplikowanych) i wykańczanie ich za pomocą zwykłej myszki w corelu? Może to jest tylko kwestia gustu?

Czyli uważam, że taką grafikę mogę sobie naszkicować, i odrobić w czymś typu corel photo paint.

Ale w sumie tablet posiadać to przecież nie problem, tym bardziej że w przyszłości chcę pracować w dużej agencji reklamowej.
No i tutaj nasuwa się kolejne pytanie. Każdą grafike, nawet najprostsze logo można zrobić równie dobrze za pomocą tabletu jak i myszki prawda? Chodzi mi o to, czy jeśli posiadając tablet będę wykonywał jakiekolwiek prace przy komputerze? Czy to też tylko zależy od gustu, jak kto woli?
 

Crispers5

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
255
Punkty reakcji
9
Do zrobienia loga użył bym raczej jakiegoś programu wektorowego typu Illustrator z wykorzystaniem myszki. To musi być precyzyjnie zrobione. Do tego logo musi być wektorem żebyś potem mógł je sobie powiększyć bez utraty na jakości. :)
 

rekon789

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Bez tabletu, Photoshopa i kilku ciekawych pędzli nie zrobisz np. takieg grafiki jak ta:


Uwierz mi - nie da się tego zrobić za pomocą myszki.

Wszystko można zrobić bez tabletu, tylko trzeba się trochę napracować. Ewentualnie można zrobić na kartce papieru i zeskanować.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Wszystko można zrobić bez tabletu, tylko trzeba się trochę napracować. Ewentualnie można zrobić na kartce papieru i zeskanować.
Racja, to jest matte painting, bez tabletu da rade, nie wszystkie cuda da się ale większość. A dobrzy graficy to i bez tabletu takie coś zrobią:)

Aha, odradzam corela!!!!! radzę Illustratora od Adobe :) o wiele lepszy i można łączyć z PS :)

aha.. skoro jesteś na II roku i NIE MIAŁEŚ DO CZYNIENIA Z GRAFIKĄ ZBYTNIO a jedyne co zrobiłes to.. palma, to bierz się za tutoriale w necie. Ciężko trafic na dobrą szkołę grafiki, najlepsi nie uczyli się tego w szkołach a sami w domu z internetu. Sam chodziłem do szkoły "graficznej" było to jedno wielkie G. Ale po technikum masz.. technika :) więc się przyda.
 
Do góry