Pytanie do ADWENTYSTÓW

Status
Zamknięty.

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
otóż czytając biblię natknąłem się na taki psalm..
PSALM 83

Boże, zniwecz sprzymierzonych wrogów!


O Boże, nie trwaj w milczeniu,
nie milcz i nie spoczywaj, Boże!
Bo oto burzą się Twoi wrogowie
i podnoszą głowę ci, którzy Cię nienawidzą.
Knują spisek przeciwko Twojemu ludowi,
zmawiają się przeciw tym, których strzeżesz.
?Pójdźcie - mówią - wytraćmy ich spośród narodów,
by więcej nie wspominano imienia Izraela?.

Zaiste, zmawiają się jednomyślnie
i przeciw Tobie zawierają przymierze:
Namioty Edomu z Izmaelitami,
Moab i Hagryci,
Gebal, Ammon i Amalek,
kraj Filistynów i mieszkańcy Tyru.
Także Asyryjczycy połączyli się z nimi,
dla synów Lota stali się ramieniem.

Uczyń im jak Madianitom i Siserze,
jak Jabinowi nad potokiem Kiszon,
którzy polegli pod Endor,
stali się nawozem dla ziemi.
Z ich książętami postąp jak z Orebem,
jak z Zeebem, z Zebachem i z Salmunną,
z wszystkimi ich przywódcami,
którzy mówili: ?Zagarnijmy
dla siebie kraj Boga?.

O Boże mój, uczyń ich podobnymi do żdziebeł ostu,
do plew gnanych wichurą.
Jak ogień pożera lasy,
jak pożoga wypala góry,
tak ich ścigaj Twoją nawałnicą
i burzą Twoją spraw ich w zamieszanie!

Okryj hańbą ich oblicze
aby szukali imienia Twego, Jahwe.
Niech będą pohańbieni i zginą.
Niech poznają Ciebie i wiedzą,
że Ty masz na imię Jahwe,
że tylko sam jesteś najwyższy nad całą ziemią.

a więc mam pytanie
prawdziwy Bóg nakazuje Kochać ludzi,nawet tych,którzy robią człowiekowi krzywdę,a tu jest widocznie napisane,że CZŁOWIEK który prosił swojego BOGA o coś,prosił o ZNISZCZENIE SWOICH WROGÓW,UNICESTWIENIE,czy na tym polega rola BOGA,DOBREGO Boga? człowiek prosi swojego Boga o imieniu Jahwe,żeby unicestwił swoich BRACI? żeby ich zniszczyć i żeby ZGINĘLI? żeby okrył ich CHAŃBĄ? czy człowiek mówiący w tym psalmie mówił do dobrego BOGA,mówiąc o swoim Bogu jako Jahwe,i prosząc go o unicestwienie? chciałbym się zapoznać ze zdaniem ludzi,dla których imię Boga jest Jahwe,bo w tym psalmie moim widzeniem,jest napisane,że człowiek wierzący w Boga o imieniu Jahwe,jawnie prosi o unicestwienie swoich..braci...więc proszę o wytłumaczenie mi tego,adwentysci dnia siódmego,proszę o głos,czy wasz Bóg Niszczy braci? czy chce ich hanby i potępienia,tylko dlatego że w Niego nie wierzą? ZAPRASZAM DO ROZMOWY.

dodam jeszcze parę ciekawostek
Eliasz (hebr. ????? Eliyyáhu, gr. ????? Elias, ang. Elijah) ? jeden z proroków Starego Testamentu. Imię tłumaczone jako: "Bogiem jest Jahwe", "moim Bogiem jest Jahwe".

Jezabel rozwścieczona śmiercią proroków Baala zagroziła śmiercią Eliaszowi (1Krl 19:1-2), lecz ten zbiegł do Bersabee i ukrywał się w puszczy. Gdy odpoczywał pod drzewem jałowca odezwał się doń głos anioła: "Wstań, jedz; bo jeszcze daleką drogę masz". Pożywiwszy się, wyruszył i szedł przez 40 dni do Góry Horeb (Synaj), gdzie mieszkał w jaskini. Bóg wtedy zapytał: "Co tu czynisz, Eliaszu?". W odpowiedzi na żalenie się Eliasza, Bóg nakazał mu iść do Damaszku i namaścić Chazaela królem Aramu, Jehu królem Izraela a Elizeusza prorokiem własnego miasta (1Krl 19:13-21).

W 6 lat po tym ostrzegł Achaba i Jezabel, że oboje zginą tragicznie. Podobnie, 4 lata później, zapowiedział śmierć Achazjasza ? syna Achaba i Jezabel, który przejął tron po ojcu (2Krl 1:17). Między tymi wydarzeniami historia proroka nie jest dokładnie znana ? możliwe, że udał się w odosobnienie na jakiś czas.

jak widać w tym tekscie owy "Moim Bogiem jest Jahwe" czyli Eliasz jest typowym czarnowidzem,prorokiem,więc mam rozumieć,że Ci,którzy są Eliaszami,dla których Bogiem jest Jahwe,są prorokami? CZY to jest naturalne myslenie człowieka? bo jak widać Biblia mówi,że wierzący w Boga Jahwe,a ich przedstawiciel Eliasz,są prorokami,i chyba jest to dosyć jasno w tym tekscie napisane,czy to jest naturalny dar człowieka,przewidywać czyjąś śmierc? czujecie się prorokami? (oczywiscie pytanie do tych,co wierzą że Bóg ma na imię Jahwe)
teraz następny tekst

Nadzieję na ponowne przyjście Eliasza i jego potęgę zawiera Proroctwo Malachiasza (4:5-6). Nadzieja ta jest wiązana z wyzwoleniem Narodu. Każda nadzwyczajna postać, jaka zjawiała się w dziejach, w pewnym stopniu posiadała nawyki i cechy Eliasza. Jan Chrzciciel na równi ze swoim pokojowo nastawionym Następcą został obwieszczony Eliaszem
czy wierzący w Jahwe wierzycie w powtorne przyjscie JEZUSA,czy ELIASZA? bo jesli w biblii mowa o powtórnym przyjsciu Jezusa,dlaczego więc oczekujecie przyjscia eliasza? to wasz Jezus? zastanawia mnie to,bo ja to rozumuję tak,że dla was Jezusa nie było.

Eliasz w Islamie
W Koranie Eliasz jest muzułmańskim prorokiem występującym pod imieniem Iljas.

Nakazy i zakazy
Podobnie jak Biblia, Koran nakazuje płacenie jałmużny, pomoc biednym, czynienie dobra rodzicom, przebaczenie, wiarę w Boga oraz życie w prostocie. Koran (tak samo jak Biblia) zakazuje zabójstwa (z wyjątkiem przypadków kary), samobójstwa, kradzieży, kłamstwa, cudzołóstwa i oddawania czci bogom innym niż Bóg Jedyny. Koran twierdzi, że Bóg nagradza ludzi za powstrzymywanie się od złości, (jednak w surze 9 wzywa do walki zbrojnej przeciwko wrogom religii.)
podkresiłem to co w nawiasie,odnosząc się do tego tekstu,który jest na samej górze,czyli psalmu 83
widać jest,że Bóg Jahwe czyni podobnie,nakazuje
płacenie jałmużny, pomoc biednym, czynienie dobra rodzicom, przebaczenie, wiarę w Boga oraz życie w prostocie. Koran (tak samo jak Biblia) zakazuje zabójstwa (z wyjątkiem przypadków kary), samobójstwa, kradzieży, kłamstwa, cudzołóstwa i oddawania czci bogom innym niż Bóg Jedyny,ale wzywa do mszczenia się,do walki przeciwko wrogom,bo są innej religii,czyli ma to jakiś związek również z Koranem,czy w takim razie Bóg Jahwe,i jego wyznawcy są dobrymi ludzmi,wierzącymi w DOBREGO BOGA,gdy okreslimy ich jako Eliasza,który przewiduje smierc swoich braci,i jak jest pokazane w psalmie,człowiek wierzący w tego Boga chce jawnie unicestwienia swoich braci?

i jeszcze dodam,że tu człowiek wierzący w tego Boga żąda unicestwienia,sam Bóg może to uczynić,ale widać jest,że to człowiek wierzący w Eliasza tak bardzo pragnie unicestwienia,potępienia itd..wręcz modli się o to...(żeby nie było żadnych zastrzeżeń i docinek co do mojego opisu pod postami,w ktorym jest napisane,że Pan w nienawisci ma rzeczy,takie jak wyniosłe oczy,kłamliwy język itd) a skoro jesteśmy przy moim dopisku,wy,wierzący w Jahwe i kierujący się biblią,dlaczego pragniecie unicestwienia swych braci,skoro w biblii jest napisane "Tych sześć rzeczy w nienawiści ma Pan, a siedem budzi u Niego odrazę:17 wyniosłe oczy, kłamliwy język, ręce, co krew niewinną wylały, 18 serce knujące złe plany, nogi, co biegną prędko do zbrodni" uważacie że unicestwienie ludzi za pomocą waszego Boga Jahwe nie jest sercem knującym zle plany? nie jest rękoma,które chcą krew niewinną przelać? dla was nie ma czegoś takiego jak nawrócenie? człowiek,który popełni coś złego jest skażony,i nie ma prawa wjesc na dobrą drogę? w waszym rozumieniu wygląda to tak,jakby święty krzysztof,który przeszedł na dobrą drogę nie istniał i był potępionym złem,tylko dlatego,że odnalazł w swoim życiu dobro? tylko dlatego że zapragnął slużyć dobru? z tego co wiem,to nie wierzycie w żywot świętych,nie dziwię się,skoro nawet nie macie podstaw ku temu,żeby dążyć do świętosci,pragnąc żeby inni cierpieli,żeby wasz Bóg okrył ich hańbą,i z checią patrzycie na waszą biblię,w której to jasno i wyraznie opisane jest,że to człowiek Eliasz(wierzący w Boga jahwe) aż pragnie cierpienia innych,co zostało opisane w tym psalmie
ogólnie dopiszę tu więcej,gdy tylko coś znajdę,zapraszam do rozmowy.
 

Effatha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
1 818
Punkty reakcji
0
otóż czytając biblię natknąłem się na taki psalm..
PSALM 83
Boże, zniwecz sprzymierzonych wrogów!
zapraszam do rozmowy.
Pytanie dobrze skierowane,bo właśnie Sabatarianie uważają,iż należy bardziej trzymać się przykazań Mojżesza,niż przykazań dla Chrześcijan.U Katolików interpretacja Biblii jest Nowotestamentalna,zgodna z Nowym Przymierzem we Krwi Chrystusa.Zatem nie byłoby w tym wypadku problemu z przytoczonymi przez Ciebie wersetami i ich zrozumieniem.
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Tak tylko że przez okres średniowiecza zachowywali się katolicy jakby obowiązywał ich Stary Testament. To były mroki średniowiecza z wyprawami krzyżowymi przeciw swoim wrogom.
 

Effatha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
1 818
Punkty reakcji
0
Tak tylko że przez okres średniowiecza zachowywali się katolicy jakby obowiązywał ich Stary Testament. To były mroki średniowiecza z wyprawami krzyżowymi przeciw swoim wrogom.
Ja piszę o nauczaniu Kościoła,a Ty jak zwykle atakujesz jakieś niedoskonałe jednostki.Nie uwzględniając w dodatku obyczajów,praw obowiązujących w tamtych czasach ,kontekstu kulturowego i historycznego.To takie teraz modne i rozpowszechniane w antychrześcijańskich mediach.Tak modne,że aż nudne.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Zrozumienie waznosci i niezmiennosci przykazan ich roli w zyciu czlowieka Effaatha,roli jak Bog nadal prawu swojemu,ktore nie zbawia tylko ukazuje stan czlowieka przez co potrzebe Chrystusa jest istotne wtedy kiey prowadzi do Chrystusa.Ty przestrzegasz za to innego prawa I to z gorliwosca godna lepszej sprawy,praw koscilenych ktore prowadza do posluszenstwa Ludziom.
Ale do tematu Radek tu adwentystka jesten tylko JA wiec wywolales mnie do tablicy.Postaram sie odpowiedziec Ci wedlug tego jak Pan da mi rozumienie.Choc uwazam ,ze wszyscy wierzacy powinni Ci pomoc:moze ja mam niepelne lub zle rozumienie? Biblia jest dostepna wszystkim i Duch przemawiac moze przez kazdego.Nie ma monopolu na jedynie sluszne rozumienie,ja tez w imieniu wszystkich adwentystow sie nie wypowiem bo i my jestesmy rozni i roznimy siie czasem w rozumieniu pewnych spraw.Odpowiedziec moge tylko w swoim imieniu i rozimieniu.postaram sie choc mialam sie wycofac z forum,ale...
Szalom!
Czesto mylona jest wlasnie rola kosciola
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Choc uwazam ,ze wszyscy wierzacy powinni Ci pomoc:moze ja mam niepelne lub zle rozumienie? Biblia jest dostepna wszystkim i Duch przemawiac moze przez kazdego.Nie ma monopolu na jedynie sluszne rozumienie

Agar!

podpisuje się pod tymi słowami.
Spróbuję więc wyjaśnić przekaz ST w świetle mojej wiedzy pochodzącej z Objawień Ducha Świętego.

To wyjaśnienie jest możliwe do przyjęcia tylko dla tych , którzy nie przykładają znaczenia do samej litery Pisma lecz bardziej do jego ponadczasowej wymowy ukrytej w przekazie dostosowanym do aktualnego czasu i duchowego poziomu żyjących wówczas ludzi.
choszi o to że Biblia na podstawie materialnych wydarzeń poucza nas wyłącznie o duchowych sprawach.
Biblia jest ponadczasową księgą przeznaczoną przede wszystkim dla dorosłego ludzkiego ducha naszych czasow oświeconego Duchem Prawdy
Biblia nie powstała dla przetrwania ludzkiego ciała, lecz dla ocalenia i zbawienia ludzkiej duszy.

Zgładzenie wrogow w tym świeltle jest niczym innym jak odmnieniem serc i dusz tych ktorzy są przeciwko Boskiemu Prawu Miłosci, czyli stary człowiek musi zginąć i zostać pokonany a zmartwychwstać musi nowy człowiek!
ALe musimy wreszcie zrozumieć, że to o duszę chodzi i jej wieczne życie a nie o życie człowieka , ktore z założenia jest przemijające i dusza tego nowego człowieka będzie żyła wiecznie.

Dowod na to znajdujemy w Apokalipisie w opisie walki Słowa z wrogami , gdzie ciała wrogów będą jadły ptaki niebieskie.
Chyba nikt nie sądzi że Chrystus powroci, aby materialnym mieczem nawracać niewiernych!

Walka Słowa odbywa się mieczem Słowa i tylko w ten sposób zostanie oczyszczony świat z pomyłek i błędow z kąkolu i chwastow.
Te dusze ktore nie uznają zwycięstwa Słowa na ziemi, będą musiały odejć z naszego świata by w Duchowosci dalej sie rozwijać i otrzymywać od Chrystusa Boskie Słowo i to tak długo aż zginie w nich to co fałszywe i błędne czyli zmartwychwstaną duchowo do życia w Chrystusie.
Czy to się odbędzie na ziemi czy w zaświatach zależy od zatwardziałości ludzkiego serca!

pozdrawiam
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
przez papieza Rodrigo Borgia również nie!

pozdrawiam
A czy przez jakiegokolwiek innego papieża przemawiał? Nie.To świadczy o tym,że z KK Duch Święty ma niewiele wspólnego,a może i nic.Prawdę mówiąc, to do czego KK jest potrzebny omylny Duch Prawdy,jeśli jego prawdziwą Głową jest nieomylny papież,ważniejszy od Ducha Świętego.Może dlatego Duch Święty obraził się na ten kościół i jego Głowę papieża?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Cos w tym jest Matejanko co mpiszesz.Warte przemyslenia choc mysle ze i ma to drugie oblicze.
Nie mozemy zapominac ze BOg to milosc ale i Sprawiedliwosc i Prawo.Inaczej caly sens tego co sie dziej w kon flikcie Buntownika z Bogiem nie malby znaczenia i sensu.Zostalo naruszone prawo-z mojego rozumienia prawo milosci.Musimy wiedziec ze milosc dla nas jest czyms innym niz dla Boga.Bo dla nas to dodatek a ON jest miloscia.
JCH jest najewiekszym i najwspanialszym przykladem dojscia do Milosci nie lamiac Prawa i Sprawiedliwosci.
To jest wszystko calosc i nie mozna chyba zadnego Aspektu Bozego Jestetstwa osobno rozpatrywac.
Coz Czlowieka ktory kogos kocha boli jezeli kochany jest krzywdzony.Czesto jest to bol gorszy niz osobiscie odczuwany.W tym przypadku bezradnie moze tylko patrzec wiec prosi by PAn skonczyl z tym.
Czy unicestwienie nie jest lepszym wyjsciem w pewnych przypakach kiedy degeneracja spowodowana grzechem jest bez granic i sprowadza bol na samych grzeszacych w konsekwencji?
To tak krotko na pierwsze moje wrazenie kiedy ponownie przeczytalam ten Psalm i Twoje zarzuty.
Szalom!
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Witam!
Cos w tym jest Matejanko co mpiszesz.Warte przemyslenia choc mysle ze i ma to drugie oblicze.
Nie mozemy zapominac ze BOg to milosc ale i Sprawiedliwosc i Prawo.Inaczej caly sens tego co sie dziej w kon flikcie Buntownika z Bogiem nie malby znaczenia i sensu.Zostalo naruszone prawo-z mojego rozumienia prawo milosci.Musimy wiedziec ze milosc dla nas jest czyms innym niz dla Boga.Bo dla nas to dodatek a ON jest miloscia.
JCH jest najewiekszym i najwspanialszym przykladem dojscia do Milosci nie lamiac Prawa i Sprawiedliwosci.
To jest wszystko calosc i nie mozna chyba zadnego Aspektu Bozego Jestetstwa osobno rozpatrywac.
Coz Czlowieka ktory kogos kocha boli jezeli kochany jest krzywdzony.Czesto jest to bol gorszy niz osobiscie odczuwany.W tym przypadku bezradnie moze tylko patrzec wiec prosi by PAn skonczyl z tym.
Czy unicestwienie nie jest lepszym wyjsciem w pewnych przypakach kiedy degeneracja spowodowana grzechem jest bez granic i sprowadza bol na samych grzeszacych w konsekwencji?
To tak krotko na pierwsze moje wrazenie kiedy ponownie przeczytalam ten Psalm i Twoje zarzuty.
Szalom!

Agar!

Zależy o czym mówimy i o czego unicestwieniu!
Przecież dla dobra człowieka nieraz odcina mu się jakąś chorą kończynę, czyli ja się unicestwia. kiedy w grę wchodzi życie całego ciała.
I tak jak cialo składa się z członków i częsci tak cżłowiek składa się z częsci śmiertelnej czyli ciała i z nieśmiertelnej duszy.
Jeżeli ciało jest dla duszy już tylko źrodłem grzechu to lepiej jest dla tego człowieka, aby zostalo ono unicestwione.
Aby dusza żyła ciało musi obumrzeć.
Aby żyło ciało nieraz musi się odciąć jego część.

Ale zawsze na końcu ciało jest skazane na śmierć, a dusza będzie dalej żyłam tyle że aby żyła wiecznie w Domu Ojca musi zmartwychwstać duchowo i to niezależnie od tego czy znajduje się w ciele czy poza nim.

Chodzi o zbawienie duszy z niewoli grzechu i jeżeli ciało ją zniewala do grzechu to cialo musi zginąć.
Ale walka Słowa i pobici Słowem Boga Jego wrogowie to nie trupy cielesne lecz błędy , fałszywe nauki, zło i występki przeciwko prawu miłosci.

Jeżeli wrogowie Słowa będą musieli zginąc cieleśnie to zginą, ale nie od miecz Boga, lecz od skutków swojej grzesznosci.

Boskie Prawo jest oczywiście nieskonczenie sprawiedliwe i żadna dusza, ktora zgrzeszyła nie ujdzie tej sprawiedliwości i za każde uchybienie będzie musiała zapłacić i się oczyścić z plam grzechu na zasadzie Prawa przyczyny i skutku.
to co uczyniła swoim bliźńim będzie musiała odczuć na własnej skórze, prędzej czy później.
Wysłana energia wróci do niej z powrotem.

pozdrawiam
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Nie sądzę. Mam ich literaturę i czasopisma. Ciężko by Ci było z nimi polemizować i dobrze o tym wiesz. Ich chrześcijaństwo i znajomość Biblii stoi na wyższym poziomie niż Ci się zdaje. Tysiące katolików nawracają. Sam byłem świadkiem chrztów biblijnych w basenie w ich kościele. Chrzest brali tak byli katolicy.

http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=7620...9bc83d8a4003733
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
Ale walka Słowa i pobici Słowem Boga Jego wrogowie to nie trupy cielesne lecz błędy , fałszywe nauki, zło i występki przeciwko prawu miłosci.

Jeżeli wrogowie Słowa będą musieli zginąc cieleśnie to zginą, ale nie od miecz Boga, lecz od skutków swojej grzesznosci.


mówisz o walce słowa,ale czy człowiek wierzący w owego Jahwe ma prawo jak to jest pokazane,ROZKAZYWAĆ Bogu jak ma czynić? ma prawo mieć w sobie,w tej chwilce jakiej jest życie,na myślenie o tym,że gdyby nie było cierpienia,on by istniał? bo skoro on myśli o duchowym upadku braci,to czy nie tym sposobem jest dla innych i siebie samego wilkiem? bo ja myślę,że gdyby oni nie upadali,i nikt nie upadałby duchowo,to nie byłoby żadnego Boga,lub byłby Bóg który mówi Nam,że gdy cierpimy,to nie jesteśmy od dobrego Boga.
Zaiste, zmawiają się jednomyślnie
i przeciw Tobie zawierają przymierze:
Namioty Edomu z Izmaelitami,
Moab i Hagryci,
Gebal, Ammon i Amalek,
kraj Filistynów i mieszkańcy Tyru.
Także Asyryjczycy połączyli się z nimi,
dla synów Lota stali się ramieniem.
ten fragment mówi o tym,że człowiek wierzacy w Boga Jahwe jest PROROKIEM,który widzi,ZE WSZYSCY się zmawiają przeciwko Bogu,a więc czy owy człowiek przeniknął przez ich dusze,i może do końca stwierdzić że tak jest? ze WSZYSCY? bo ja myslę że to jawny przejaw prorokowania,bo niemożliwym jest,ażeby ten człowiek poznał wszystkich Gebal,filistynów,Amalków,Asyryjczyków itd,więc czy ten człowiek był do końca świadomy o co prosił,co mówił,i co tak naprawde chciał,chcąc unicestwienia swoich braci? bo ja myslę że to co Bóg połączył,a połączył również Nas jako braci,człowiek niech nie odbiera,ani przez swoje mysli,ani czyny,więc poprostu chcę się dowiedzieć,czy owy człowiek wierzący w swojego Boga,czyni dobrze chcąc,ażeby bracia i wszyscy Ci,którzy mysli że są tymi złymi,zostali skazani na hańbę i potępienie? nie uważacie że człowiek nawet nie ma prawa rozmyślać o tym,co prawdziwie Boże,i jego zamiarach względem świata? może rozmyslać jakie jest jego przeznaczenie,ale nie jakie jest przeznaczenie tych,którzy zbłądzą i zblądzili całe życie,bo do konca nie mozna określić,tak jak tutaj czytamy,że ten człowiek odkrył we wszystkich zło,i chciałby ich zagłady,wygląda na to,że człowiek który raz zbłądził,nie ma prawa być dobry,w rozumieniu wierzących w Jahwe,czy to więc prawda? człowiek powinien dążyć do zbawienia innych,a swoje zbawienie zostawić samemu Bogu,ażeby móc wyzbyć się egoizmu,a zarazem wierzyć,że ktoś w tym krótkim życiu zmieni się,poprawi,a w tym tekscie jasno wynika,że człowiek który wierzy w Jahwe,aż pragnie takich unicestwienia.
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
mówisz o walce słowa,ale czy człowiek wierzący w owego Jahwe ma prawo jak to jest pokazane,ROZKAZYWAĆ Bogu jak ma czynić? ma prawo mieć w sobie,w tej chwilce jakiej jest życie,na myślenie o tym,że gdyby nie było cierpienia,on by istniał? bo skoro on myśli o duchowym upadku braci,to czy nie tym sposobem jest dla innych i siebie samego wilkiem? bo ja myślę,że gdyby oni nie upadali,i nikt nie upadałby duchowo,to nie byłoby żadnego Boga,lub byłby Bóg który mówi Nam,że gdy cierpimy,to nie jesteśmy od dobrego Boga.

uff!
Strasznie trudne postawileś zagadnienia. Prawdą jest ogolnie rzecz biorąc to wszystko co napisałeś również to co poniżej będę cytowała.
Lecz....
Ten psalm jest Słowem samego Boga, a nie psalmisty i w takiej sytuacji to Bóg osądza , to Bóg skarży się na stan naszych dusz itd.
Gdyż Prorok to taki człowiek który nie mówi od siebie, lecz jest ustami Pana!
I gdy tak przeczytasz poniższy psalm znikną wszelkie Twoje poniższe zarzuty.
Ze nam ludziom nie wolno ani sądzić, an i osądzać ,ani mówić za Boga co jest dobre, a co złe!
przeczytaj ten psalm jakby napisał go Jezus wcielony Bóg

Zaiste, zmawiają się jednomyślnie
i przeciw Tobie zawierają przymierze:
Namioty Edomu z Izmaelitami,
Moab i Hagryci,
Gebal, Ammon i Amalek,
kraj Filistynów i mieszkańcy Tyru.
Także Asyryjczycy połączyli się z nimi,
dla synów Lota stali się ramieniem.

To jest tak jak Bóg mówił, jako swoj własny syn ustami Jezusa, tutaj mówi Boski Duch jako ludzki syn prorok.


ten fragment mówi o tym,że człowiek wierzacy w Boga Jahwe jest PROROKIEM,który widzi,ZE WSZYSCY się zmawiają przeciwko Bogu,a więc czy owy człowiek przeniknął przez ich dusze,i może do końca stwierdzić że tak jest? ze WSZYSCY? bo ja myslę że to jawny przejaw prorokowania,bo niemożliwym jest,ażeby ten człowiek poznał wszystkich Gebal,filistynów,Amalków,Asyryjczyków itd,więc czy ten człowiek był do końca świadomy o co prosił,co mówił,i co tak naprawde chciał,chcąc unicestwienia swoich braci? bo ja myslę że to co Bóg połączył,a połączył również Nas jako braci,człowiek niech nie odbiera,ani przez swoje mysli,ani czyny,więc poprostu chcę się dowiedzieć,czy owy człowiek wierzący w swojego Boga,czyni dobrze chcąc,ażeby bracia i wszyscy Ci,którzy mysli że są tymi złymi,zostali skazani na hańbę i potępienie? nie uważacie że człowiek nawet nie ma prawa rozmyślać o tym,co prawdziwie Boże,i jego zamiarach względem świata? może rozmyslać jakie jest jego przeznaczenie,ale nie jakie jest przeznaczenie tych,którzy zbłądzą i zblądzili całe życie,bo do konca nie mozna określić,tak jak tutaj czytamy,że ten człowiek odkrył we wszystkich zło,i chciałby ich zagłady,wygląda na to,że człowiek który raz zbłądził,nie ma prawa być dobry,w rozumieniu wierzących w Jahwe,czy to więc prawda? człowiek powinien dążyć do zbawienia innych,a swoje zbawienie zostawić samemu Bogu,ażeby móc wyzbyć się egoizmu,a zarazem wierzyć,że ktoś w tym krótkim życiu zmieni się,poprawi,a w tym tekscie jasno wynika,że człowiek który wierzy w Jahwe,aż pragnie takich unicestwienia

tak więc masz rację w odniesieniu do zwykłych ludzi , lecz Prorok mówiący w imieniu Boga mógł w ten sposób się wypowiedzieć, tak jak Jezus mógł potępić postępowanie Faryzeuszy, lub uczonych w Piśmie
Bogu wolno jest sądzić gdyż jest On Sędzią Sprawiedliwym.
nam nie wolno, gdyż nie patrzymy w serca i ich nie znamy


pozdrawiam.
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
Ale z tekstu wynika,że to mówił prorok Eliasz(wierzący w Boga Jahwe) tak więc czy mam rozumieć,że adwentysci wierzą w Eliasza,czy Jezusa? bo skoro prorok Eliasz mówił do swojego Boga Jahwe,tak dla Nas chrzescijan Bóg nie ma okreslenia,wogóle zastanawia mnie fakt,jak ludzie,kogoś,kto jest Najwyższym Dobrem,Miłoscią,jak mogą wogóle nazywać,skoro nie do pojęcia jest jak czyni przez ludzi,tymbardziej nie mają prawa go także nazywać,tymbardziej że jak tu jest to znacznie widoczne,własnie Jego rozumują jako tego własciwego,i wszystkim chcą tu udowodnić,i w dodatku myslą,że to własnie ich wiara jest własciwa,a przecież to od samego Boga zależy "już w łonie swojej matki zostałeś wybrany" skoro ich prorok Eliasz(wierzący w Boga Jahwe) mówi,żeby unicestwił innych niewierzących,a Bogiem nie jest,ażeby to równoznacznie stwierdzić,bo przecież nie każdy człowiek,który grzeszy i nie każdy który cierpi jest złem wcielonym,to czy ich wiara jest od dobrego Boga? czy ich prorok słowami,że chce unicestwienia ludzi,którzy mają szansę w życiu oddać wolną wolę Bogu,isc dobrą drogą,to czy ich prorok jest typowo Boży,i mysli po Bożemu?
 

Effatha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
1 818
Punkty reakcji
0
Ale z tekstu wynika,że to mówił prorok Eliasz(wierzący w Boga Jahwe) tak więc czy mam rozumieć,że adwentysci wierzą w Eliasza,czy Jezusa? ?
Znów Radek trafia w dziesiątkę,Adwentyści specyficznie rozumieją chrześcijańskie nauki.Doktryny sabatariańskie, kult szabatu i specyficzny stosunek do prawa mojżeszowego takich grup jak Kościół Adwentystów Dnia 7, Chrześcijanie Dnia Sobotniego czy Jednota Braci Polskich odróżnia ich od Katolicyzmu.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Effatha znowu udawadniasz ze nie rozumiesz co czytasz.Radku prosilabym Cie o jasniejsze precyzowanie pytania.Troche sie pogubilam w Twoich wypowiedziach i pytaniach.O co chodzi Tobie w sprawie Eliasza i adwentystow?
ale najpierw jqak rozumiesz kim jest prorok i jakie jest jego zadanie-jak rozumiesz role proroka?
Czy Eliasz wyraza swoje pragniena? Czy wyraza Boze pragnienia?
Piszesz ze dla chrzescijan nie ma Bog okreslenia a w nastepnych slowach Go okreslasz? Radku spokojnie i powoli to moze porozmawamy.Oki?
Matejanko wiesz ze roznimy sie w wielu punktach ale pewne Twoje mysli wcale nie kloca sie z moim pogladem.Poprostu przedstawaiaja inny aspekt tego samego problemu i wbrew pozorom nie musza sie wykluczac ale to nie tu bo bedzie OT a i tak Radek zasypuje pytaniami...
Szalom!
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
Effatha znowu udawadniasz ze nie rozumiesz co czytasz.Radku prosilabym Cie o jasniejsze precyzowanie pytania.Troche sie pogubilam w Twoich wypowiedziach i pytaniach.O co chodzi Tobie w sprawie Eliasza i adwentystow?
ale najpierw jqak rozumiesz kim jest prorok i jakie jest jego zadanie-jak rozumiesz role proroka?
Czy Eliasz wyraza swoje pragniena? Czy wyraza Boze pragnienia?
Piszesz ze dla chrzescijan nie ma Bog okreslenia a w nastepnych slowach Go okreslasz? Radku spokojnie i powoli to moze porozmawamy.Oki?
Matejanko wiesz ze roznimy sie w wielu punktach ale pewne Twoje mysli wcale nie kloca sie z moim pogladem.Poprostu przedstawaiaja inny aspekt tego samego problemu i wbrew pozorom nie musza sie wykluczac ale to nie tu bo bedzie OT a i tak Radek zasypuje pytaniami...
Szalom!


w piśmie świętym w które wierzą ADWENTYSCI jest napisane JASNO i WYRAZNIE,że prorok o imieniu ELIASZ który w znaczeniu biblijnym jest WIERZACYM W BOGA O IMIENIU JAHWE powiedział jako PROROK słowa BOGA JAHWE,że wszyscy którzy nie wierzą w jego imię,mają zostać POTĘPIENI I NIECH ZGINĄ,mają zostać okryci hańbą,więc PYTAM czy ELIASZ(w znaczeniu biblijnym - wierzący w imie Boga Jahwe) który jest przewodnikiem proroczym WASZEJ wiary,bo jest to napisane w piśmie świętym w które wierzycie,czy Eliasz jest DOBRYM PROROKIEM,mówiąc że na tych,co nie wierzą mają być zesłane potępienia i mają zginąć? jako że ELIASZ W rozumieniu pisma świętego jest przedstawicielem i MÓWCĄ SŁÓW BOGA O IMIENIU JAHWE,jako że jest prorokiem tychże słów,więc pytam,czy WY jako ADWENTYSCI(wierzący w Boga o imieniu Jahwe) wierzycie w proroka Eliasza czy Jezusa? po raz kolejny potwórzę,wierzycie w pismo święte,a jest tam napisane jawnie,że prorok wierzący w imię Jahwe wypowiada te słowa o których napisałem w 1 poscie,a prorok jak sama mówiłaś,jest kimś kto mówi ludziom "idzcie za mną,za naszym Bogiem" więc jesli wierzycie w pismo,to idziecie za Bogiem i wierzycie w proroka Eliasza,który jest waszym Jezusem,skoro wierzycie w jego słowa,w wierzycie też,ze pismo święte jest pismem świętym,mam nadzieję ze wyraziłem się jasno i wyraznie,że wasz Bóg o imieniu Jahwe,jako że słowa waszego proroka,którego imieniem jest znaczenie wiara w Tegoż Boga,mówi tu o potępieniu ludzkim,tych którzy w Niego nie wierzą,więc wasz Bóg chce potępienia dla tych co zbłądzili? dlatego też w waszych domach opieki,bierzecie pierwszych adwentystów,a nie innej wiary ludzi? Bóg nakazuje kochać wszystkich,bez względu na kolor skóry i to,jakiej jest wiary,a to,że przyjmujecie najpierw SWOICH jest jawnym przekazem tego,że nie traktujecie wszystkich NA ROWNO I JAKO BRACI,tylko wywyższacie się nawzajem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry