Pytania z biologii

veronicas

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Koszalin
1) Sporządź listę wszystkich funkcji, które pełni twoja głowa.
2) Jaką korzyść odnoszą zwierzęta z umiejescowienia głowy z przodu ciała?

Fakt faktem pytania nie są nie wiadomo jak trudne jednak mam problem z odpowiednim sformuowaniem. Jeśli chodzi o pytanie pierwsze chodzi o głowe, nie o mózg tylko o całą głowe człowieka jaśniej tego nie wyjaśnie. Bardzo proszę o pomoc najlepiej w ciągu kilku godzin.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
1 - Kto Ci zadał tak debilne pytanie? Nie mam pojęcia osochodzi. Spróbuj tak: ochrania mózg (czaszka)... Nie no nie jestem w stanie, naprawdę. Jak już poznasz odpowiedź, to napisz tutaj, jestem strasznie ciekawy, jakie to są te wszystkie "funkcje głowy". A może to ma sens, a ja mało wiem i się niepotrzebnie obruszam?

2 - Myślę, że chodzi o coś z narządami zmysłu (oczy, uszy itd) i tym, że w "głowie" umieszczony jest mózg (masakra). Zwierzęta poruszają się do przodu, jeśli coś będzie im zagrażać, są w stanie szybko to wyczuć i zareagować, na przykład uciekając i chroniąc w ten sposób jeden z najistotniejszych narządów. Gdyby taki wąż miał mózg gdzieś z tyłu, a resztę głowy z przodu, łatwiej by go było u:cenzura:ć. Takie coś na szybko wymyśliłem, nie wiem na ile poprawnie.
 

karmelka69

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ależ pytanie:)
Funkcje głowy...czaszka jako ochrona dla mózgu oraz miejsce umiejscowienia narządów zmysłów blisko mózgu i wewnątrz czaszki, aby biegnące do nich drogi nerwowe były krótkie, zmniejszając w ten sposób możliwość ich uszkodzenia w skutek urazów. moze tak?
 

soraya

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Cefalizacja czyli wyodrębnienie się odcinku głowowego pozwoliła na centralizację układu nerwowego w tejże części wielu organizmom.
Oprócz czaszki i włosów ochraniających mózg, na głowie skupione są oczy - narząd wzroku, uszy - narząd słuchu, nos- narząd węchu, otwór gębowy-
umożliwiający pobieranie pokarmu, zęby -jego rozdrabnianie, język - prawidłowa artykulacja.etc. Może w ten sposób ...


edit : dopiero po dodaniu zauważyłam wypowiedź powyżej,stąd powtórka przepraszam ;)
 
Do góry