pyszny makowiec

S

sigurr

Guest
Składniki:
1 jajko, 125 g cukru, 125 g masła, 1/4 l mleka, 320 g maki orkiszowej (typ 650), 2 łyżeczki proszku do pieczenia.

Wykonanie:
Z podanych składników uformować ciasto. Cienką warstwę ciasta ułożyć na spodzie formy (ok. 1/3 do 1/4 ciasta).

Pozostalą część ciasta wymieszać z:
365 g maku, 1 łyżeczką rumu, 3 jajkami, 250 g cukru.

Ułożyć na formie.Piec 50 - 60 minut w temp. 175 stopni C. Według uznania udekorowac upieczone, ostygłe ciasto lukrem rumowym


Przepis niestety nie mój, z www.tast.pl - ale zawsze się udaje i jest przepyszny :D Mogę wrzucić jak zdjęcia, jak znowu upiekę - tak, jestem mężczyzną i piekę!
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Taki facet w domu to skarb :037: .Co do przepisu-mógłbyś trochę dokładniej-nie każdy rozumie słowa wymieszać?Czyli jak w mikserze,ręcznie, a może zagnieść jak ciasto kruche?
Mam też nadzieję,że więcej przepisów się pojawi-lubię próbować nowe...
 
W

wiki9969

Guest
Ja ostatnio robiłam makowca i mi taki gniot wyszedł, że nawet kóry tego jeść nie chciały. :p Dopiero przepis z jakiejś strony internetowej się sprawdził. Tak więc temu się troche przyjrze i być może wypróbuje.. :)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Mam taki nowy przepis na "makowiec dla leniwych"-jeśli go wypróbuję i okaże się dobry to zamieszczę tutaj.
 

tomekjak

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Makowiec to w ogóle moje ulubione ciasto :) Znaleźć na niego dobry przepis to nie lada wyzwanie, a dobrze go upiec to już całkiem :)
Może ten makowiec dla leniwych mi podpasuje haha... :D
 

konrad202

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
49
Punkty reakcji
0
Chwali się każdego meżczyznę, który piecze :D zwlaszcza makowiec, bo moim zdaniem to nie jest najłatwiejsze ciasto...
 
Do góry