przyszłość:P

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
To zależy, ostatnio zastanawiałem się, co by się stało z ludzkością, gdyby miała dostęp do niewyczerpalnych złóż energii(a takim można określić antymaterię, jeżeli udałoby się ją pozyskiwać tanio) i stwierdziłem, że albo wybuchłaby taka wojna, że Ziemia stałaby się wielkim pogorzeliskiem, albo nastąpiłaby era pokoju i naukowego rozwoju ... Nie można jednoznacznie stwierdzić :) Chociaż może dzięki CERN-owi coś ruszy wreszcie w świeci fizyki ;)
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
To zależy, ostatnio zastanawiałem się, co by się stało z ludzkością, gdyby miała dostęp do niewyczerpalnych złóż energii(a takim można określić antymaterię, jeżeli udałoby się ją pozyskiwać tanio) i stwierdziłem, że albo wybuchłaby taka wojna, że Ziemia stałaby się wielkim pogorzeliskiem, albo nastąpiłaby era pokoju i naukowego rozwoju ... Nie można jednoznacznie stwierdzić :) Chociaż może dzięki CERN-owi coś ruszy wreszcie w świeci fizyki ;)
Nieograniczoność dostępu do energii nie powinna przynieść epoki pokoju - jaki jest związek? Prędzej kraje [acronym="Organizacja krajów eksporterów ropy naftowej."]OPEC[/acronym] będą się burzyć, część z nich ew. przejdzie od słów do czynów - ale tego nie wiadomo. Powstaje także pytanie, jak odbędzie się dyfuzja technologii - czy jakieś konkretne ognisko będzie ją sprzedawać, czy może zdecyduje się sprzedawać energię? Nawet zachowując dla siebie fakt, iż jej produkcja odbywa się w jakiś nadzwyczajny sposób. Jeżeli technologia okaże się dostępna globalnie - może obrośnie szybko jakimiś kojącymi tylko dla niektórych patentami. Trudno powiedzieć, na pewno wywołałoby to jakieś poruszenie. Dochodzą kwestie bezpieczeństwa nowych źródeł.
Jak na razie źródła "odnawialne" wydają się w miarę niewyczerpane, i nie powodują szczególnych napięć - oczywiście ma to pewnie jakiś związek z ich niskim udziałem w ogólnej produkcji energii. Co jednak w miarę poszerzania wpływów ekologii może nadać łagodny przebieg przejściu na nowe metody pozyskiwania elektryczności, ciepła etc.
 

SSebek

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
80
Punkty reakcji
1
Miasto
Zamość
Apokalipsa św.Jana np. Ta olbrzymia szarańcza co z głębin wylatuje i nie je zieleni tylko krwią się karmi czyż to nie przypomina dzisiejszego apacha???
_41513470_apach.jpg
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
tylko dlaczego od razu zakladasz, ze czeka nas smierc i zniszczenie. przeciez w Armagedonie wg Apokalipsy maja wygac wojska Jezusa, wiec dobrych ludzi czeka szczesliwe zycie i czas pokoju, a nie smierc :p
 

SSebek

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
80
Punkty reakcji
1
Miasto
Zamość
tylko dlaczego od razu zakladasz, ze czeka nas smierc i zniszczenie. przeciez w Armagedonie wg Apokalipsy maja wygac wojska Jezusa, wiec dobrych ludzi czeka szczesliwe zycie i czas pokoju, a nie smierc :p
Ale każdy musi przejść przez armagedon, a ty mówisz jeśli dobrze zrozumiałem że ma być szczęśliwe życie ale to nie znaczy że żaden chsześcijanin nie zginie np.podczas wybuchu bomby atomowej a i jeszcze jedno skoro wszyscy oprócz chrześcijan dołączą do tej armii to po co Antychryst ma niszczyć swoje wojska?? Na końcu przychodzą wojska Chrystusa.
 
Do góry