Przyjęcie do szkoły policealnej

dankino

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
56
Punkty reakcji
1
Miasto
I tak nie znasz :-D
Siemka
Mam do was takie pytanie. Czy będąc w ostatniej klasie dwuletniego LO w trybie zaocznym (po ZSZ) jest szansa na przyjęcie do szkoły polcealnej wcześniej nie mając jeszcze świadectwa ukończenia LO ? Ale na zasadzie że po skończeniu LO się po prostu je doniesie. Jak myślicie szkoła może przystać na taki układ czy tylko i wyłacznie po skończeniu szkoły.Bo w internecie jakoś nic konkretnego znaleźć nie mogłem albo po prostu słabo szukałem ;/
 

fishionelka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Siemka
Mam do was takie pytanie. Czy będąc w ostatniej klasie dwuletniego LO w trybie zaocznym (po ZSZ) jest szansa na przyjęcie do szkoły polcealnej wcześniej nie mając jeszcze świadectwa ukończenia LO ? Ale na zasadzie że po skończeniu LO się po prostu je doniesie. Jak myślicie szkoła może przystać na taki układ czy tylko i wyłacznie po skończeniu szkoły.Bo w internecie jakoś nic konkretnego znaleźć nie mogłem albo po prostu słabo szukałem ;/

Warunkiem przyjęcia do szkoły policealnej jest ukończenie liceum lub technikum, zatem nic dziwnego, że takich informacji nie możesz znaleźć. Sytuacja jest nietypowa, więc najlepiej kontaktuj się np. z sekretariatami szkół, które Cię interesują.
 

dankino

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
56
Punkty reakcji
1
Miasto
I tak nie znasz :-D
Zapytam inaczej.Czy według was jest nawet najmniejsza szansa że mogą właśnie przyjąc danego ucznia na takiej zasadzie? Dodam że pewna szkoła miała w swojej ofercie edukacyjnej LO i własnie szkołe poliecalną.Lo robiło się zaocznie a szkołę policealną (Tytuł technika) w ciagu tygodnia a egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe był zdawany dopiero po zdaniu LO. niestety problem był taki że nie było wystarczająco chętnych ;/
 
Do góry