Przyjaźń ??!!

Status
Zamknięty.

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
To przykre nie miec przyjaciela, ale jak juz sie go ma, to nie zastanawiasz sie czy jest to twoj przyjaciel, poprostu to wiesz. A co do przyjazni na odleglosc to jesli jest ona prawdziwa i szczera to wszystko przetrwa nawet odleglosc....a do mnie wlasnie dzwonila moja kochana przyjacioleczka hihihi ale sie ucieszylam ze ja uslyszalam :D
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
nooo superowsko wiem i juz sie nie moge doczekac kiedy ja wysciskam tak mocno mocno mocno :D :D :D
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Master też nie wieżę w przyjaźń męsko- damską, już wiele razy się przekonałam, że nie istnieje taka.
Co do problemu przyjaźni między dziewczynami. Ja mam przyjaciółkę, której w sumie zawdzięczam życie. Wiem, że Ona będzie moją przyjaciółką do końca życia.
Najczęściej znamy kogoś od dziecka, wydaje nam się, że kiedy pójdziemy do szkoły średniej nasza przyjaźń będzie trwała nadal. To własnie w tym okresie te przyjaźnie z dzieciństwa kończą się. Każdy popełnia też błędy i przyjaźń polega tez na wybaczaniu.
 

Suesun

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wracając do głównego wątku - Sieju - myślę, że określanie Twojej koleżanki mianem przyjaciółki jest troche na wyrost. Zamiast się szarpać i denerwować, odpuść sobie, rozejrzyj się po znajomych, na pewno jest wśród nich nie jedna wartościowa osoba, z którą warto zacieśnić kontakt. Nie da się przyjaźnić na siłę i najwyraźniej Twoja znajoma nie jest zainteresowana kontaktami z Tobą w takim stopniu jak Ty z nią. Przyjaźń powinna się opierać na Zaufaniu i Uczciwości - czy widzisz je w Waszej znajomości?
Wiem, ze jesteś rozczarowana i rozgoryczona, ale jak będziesz próbowała to dalej ciągnąć, rozczarujesz się jeszcze bardziej.
Nie twierdzę oczywiście, że powinnaś zerwać z nią kontakt, ale zmień swoje nastawienie - to koleżanka, a nie przyjaciółka.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za przyjaźnie do grobowej deski!
 

sieja

Wesoła pesymistka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
664
Punkty reakcji
1
Miasto
Tam gdzie się błękit splata z betonem
Suesun dzięki :) Ja juz zmieniłam to nastawienie. Zdenerwała mnie ostatnio. Bo napisałam jej taki list i w sumie taki osobisty to pokazała jednej dziewczynie, której jak mówi nie lubi. To też moja koleżanka tak nawiasem mówiąc. No i w ogóle ona pisze z nią listy(bo my w szkole piszemy sobie listy na lekcjach jak nam sie nudzi) no i jej pisze chyba o wszystkim. Dzisiaj przez przypadek przeczytałam jeden list od niej(znaczy od tej kolezanki do Kaśki) no i tam było napisane za co ona jest na mnie wku*wiona... No i pewnie jej wszystko napisała. Ja nie czaję tego ... Ale mniejsza z tym. Niech sobie pisze co tam chce. Ja jej po prostu już nie mówię wszystkiego i tyle. A co do przyjaciółki to nie wiem czy cobie kiedyś taką prawdziwą znajdę, jak na razie to nie bardzo mi się chce w to wierzyć, ale poczekamy zobaczymy.. Pozdrowionka dla Wszystkich!
 

Suesun

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
112
Punkty reakcji
0
sieja napisał:
A co do przyjaciółki to nie wiem czy cobie kiedyś taką prawdziwą znajdę,
Słoneczko! Na pewno znajdziesz. Jesteś jeszcze taka mlodziutka! Twoja koleżanka jest po prostu niedojrzała i już. Przekona sie co straciła, jak już niestety będzie za późno, ale to jej strata.

Pozdrawiam cieplutko
 
F

faithless

Guest
rose24onabdg napisał:
ja chyba nie mam takich NAPRAWDĘ PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ TAKICH CO TO W BIEDIZE I SZCZĘŚCIU SĄ PRZY TOBIE.....NA DOBRE I ZŁE.................

Kiedyś myślałem ze przyjaciół, takich prawdziwych poznajemy w dzieciństwie. I tylko przyjazinie zawarte w tym okresie mają szanse przetrwać. Teraz to myślenie skorygowałem. Wszystko zależy od nas ! To kogo poznamy :) i to czy będzie to przyjazin do grobowej deski czy do najbliższego kryzysu.! Bądź dobrej myśli a przyciągniesz do siebie samych dobrych ludzi . :)
 
A

Agunia Niuniaa

Guest
Sieja ta dziewczyna co mozna powiedziec byla Twoja przyjaciółką nie zasługuje na jej miano...Przyjaciół się nie wykorzystuje...Nie można znaleźdz sobie nową kolezankę , a przyjaciela pozostawic daleko od siebie..W koncu przyjaciel jest naszą częscią i tylko on nam zawsze pomoze...Jak mowi pewnien cytat "Przyjaciel to dwie dusze mieszkające w jednym ciele"..I to jest prawda...A ta dziewczyna nie wie co to jest przyjazn i nie zasługuje na Ciebie... A Ty z kolei zasługujesz na bardziej wartosciową osobe niz ona....Ja zycze Ci abys znalazła wokół siebie kogoś kto Cie naprawde doceni...:)
 

LMeLeK

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Bydgoszcz
Twoja koleżanka ( Kasia chyba ) na pewno co do jednego miała rację... Że nie uwarzała Cię nigdy za przyjaciółke i po prostu ona sama nigdy nią nie była dla Ciebie.
Kiedy dwie osoby znają się 8 lat, spotykają ze sobą, rozmawiają to nie koniecznie musi to być Przyjaźń... Często więcej warta jest znajomość powiedzmy roczna.
A powiedz jedno czy wy tak po prostu się spotykałyście, czy może też zwierzałaś się Jej a ona Tobie?? Czy pomagałyście sobie zawsze??
 

Zenek

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
Przyjaźń swe oblicze ma...

Dla mnie przyjaźń to przede wszystkim BEZINTERESOWNOŚĆ. Jest to punkt wyjściowy do dalszych rozważań. Przyjaźń powinna być cierpliwa i wyrozumiała,pomocna i uczynna,godna zaufania i lojalna.Wymagająca od osoby ofiarującej swoją przyjaźń ale także umiejętnie przyjmowana przez osobę obdarowywaną. Spójrzcie na swoje przyjaźnie i sami odpowiedzcie sobie czy chociaż część powyższych założeń one spełniają. Myślę,że wiele rozczarowań wynika z niespełnionych nadziei lub wysoko pokładanych oczekiwań. A może zbyt opacznego pojmowania przyjaźni gdy tymczasem ona nią nie jest...
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
zenek dobrze powiedziane. poza tym tak sie niestety sklada ze do przyjazni czasami poprostu trzeba dorosnac (nie urazajac tu nikogo, nie to jest moim celem), trzeba poprostu zrozumiec na czym prawdziwa przyjazn polega, czym jest i jak ja pielegnowac. Jesli masz prawdziwego przyjaciela to tak naprawde nie zastanawiasz sie kim on dla ciebie jest, czy tylko kolega/kolezanka czy przyjacielem, to sie poprostu czuje.
Zycze wszystkim ktorzy nie maja takiej osobki zeby znalezli w zyciu prawdziwego przyjaciela, taki kts jest naprawde potrzebny :). ja mam to szczescie i jestem za to wdzieczna losowi
 

anowi2

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
lubuskie
Zenek napisał:
Dla mnie przyjaźń to przede wszystkim BEZINTERESOWNOŚĆ.

Zenek napisał:
Przyjaźń powinna być cierpliwa i wyrozumiała,pomocna i uczynna,godna zaufania i lojalna.

Przyjażni nie można kupić ani mieć jej na życzenie a to co powiedział Zenek jest dowodem na to, że należy na nią zasłużyć i wypracować sobie własnym postępowaniam. Nie na darmo mówią "przyjaciela poznajemy w biedzie"

[ Dodano: Pon 06 Cze, 2005 ]
Zreszta przyjaźń jest jak klejnot i nalezy ją szanować i dbać o nią w szczególny sposób. Uważam, ze jesli masz przyjaciela to jesteś człowiekim szczęśliwym :)
 

LMeLeK

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Bydgoszcz
Co do szczęścia to składa się na nie bardzo wiele czynników... i jednym z nich jest przyjaźń ( ale nie jedynym ).
 

anowi2

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
lubuskie
LMeLeK napisał:
Co do szczęścia to składa się na nie bardzo wiele czynników... i jednym z nich jest przyjaźń ( ale nie jedynym ).

Tak, masz słuszną racje, lecz kiedy masz przyjaciela /a mam tu na myśli prawdziwego przyjaciela a nie namiastkę przyjaciela/ to juz jesteś bardzo bogaty! :hyhy:
 
Status
Zamknięty.
Do góry