Przygotowanie do matury

Growlithe

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Witam,
Jestem aktualnie w 2 klasie technikum czyli do matury jeszcze trochę czasu jest. Chciałbym powoli się przygotowywać do matury najpierw przerobić podstawową , a później rozszerzenie.

Czytałem o bardzo dobrych książkach:
* A.Rychlewicz R.J. Pawlak M.Fabijańczyk - Matematyka krok po kroku 1,2 (Podrecznik + Zbiorek zadań)
* A. Kiełbasa - Matura z matematyki 2012 2013 2014 - Część I, II
* Operon-Testy i arkusze Poziom Rozszerzony M.Orlińska oraz Operon Obowiązkowa matura z matematyki
* K.Kłaczkow, M.Kurczab, E.Świda - OE Pazdro-Matematyka 1,2 -poziom podstawowy i rozszerzony (Podrecznik i zbiór zadań)
* Pawłowski Hentyk- Matematyka 1,2 - Rozszerzenie
* Zdaj maturę - OE Pazdro- Świda, Kurczab

I nie wiem za co się zabrać - chciałbym aby taka książka zawierała teorię ogólna + zadania z przykładami rozwiązań.
Co byście mi mogli polecić?


Dodam jeszcze , że chciałbym zdawać podstawową lub rozszerzoną maturę z fizyki , angielskiego i niemieckiego i wiadomo polskiego.
Tylko nie wiem ile maksymalnie może być rozszerzonych ? Jak byście mieli polecić jeszcze jakieś książki do wyżej wymienionych przedmiotów jakieś repetytoria czy coś to byłbym wdzięczny.


Pozdrawiam
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Przedmiotów dodatkowych może być maksymalnie 6, ale w praktyce prawie nikt nie deklaruje więcej niż 4. Jeśli chodzi o angielski to bardzo dobrze przygotowane pod maturę są repetytoria Longmana - zarówno na podstawie jak i na rozszerzeniu. Z matematyki radziłbym jakiś dobry zbiór zadań. Z tego co słyszałem to dużo osób korzysta z książki Andrzeja Kiełbasy - "Matura z matematyki"
 

Rymek

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
78
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja pod angielski to korzystałem z repetytorium Oxford. Naprawdę bardzo polecam. taka niebieska duża książka
 
Do góry