Przyczyny bólu nadgarstka i ograniczenia ruchomości w stawie.

Lord Viqux

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
Mam dosyć spory problem z moją lewą ręką. Jakieś 3 dni temu rano zaczął mnie boleć lewy nadgarstek, ruchy miałem nim troche ograniczone właśnie z powodu bólu. W ciągu dnia zaczął mnie lekko pobolewać cały łokieć, w nocy już dokuczał porządnie, a jak się obudziłem nastepnego ranka [wczoraj] to mnie cholernie bolał i w dodatku, co najgorsze, nie mogę go wyprostować do końca ani zgiąć. Mam bardzo ograniczone ruchy zarówno nadgarstkiem, jak i łokciem, a w dodatku męczy mnie ten cholerny ból - do tego stopnia, że choćby przeniesienie talerza lewą ręką to gehenna. Nawet jak teraz piszę, to boli, choć nie tak bardzo jak próbuje zrobić coś tą ręką, np. coś przesunąć.
Nie uderzyłem się w nic na 1000%, ręka nie jest opuchnięta, ale jest stan zapalny (łatwo wyczuć że łokieć jest o wiele bardziej ciepły (czyt. goracy) niż reszta ręki).
Na początku myslalem, że mnie przewiało, ale takich cyrków by chyba nie było, poza tym to trwa aż 3 dni i z dnia na dzień jest coraz gorzej.
No i jest jeszcze coś, tylko nie wiem czy to ma jakieś znaczenie: wczoraj rano zaczął mnie również boleć nadgarstek drugiej ręki, również krępując troche ruchy dłonią, ale teraz jest ok, boli tylko jak mocno wygnę dłoń.

Co mam robić i co to właściwie jest? nie doradzajcie, że powinienem pójść do lekarza, bo tyle to i ja wiem, a poza tym oni strajkują i pacjentów przyjmują tylko w przypadku zagrożenia życia.

liczę waszą na pomoc.

pozdrawiam
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
no to sam juz napisales co Ci jest :p pewnie masz stan zapalny stawów, mam to samo tylko mnie bolą wszystkie stawy bez wyjątku.. pojdz do apteki i zapytaj o jakąś maść na takie bóle ja używam maści Olfen i mi pomaga. Ale czy Tobie pomoże to nie wiem.
Idź do apteki i zapytaj :) :eek:k:
ale mimo to powinienes pojsc do lekarza bo to jest niebezpieczne
 

Lord Viqux

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
Tylko że dla mnie to troche dziwne, że prawie nie moge ruszać łokciem :/
w dodatku stan zapalny stawów to chyba troche dziwne w wieku 17 lat co?
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Nie wszyscy lekarze strajkują, u nas są 2 szpitale, w których przyjmują chorych normalnie. Niestety nie wiem co to może być, a nie chcę wprowadzić Cię w błąd i przy tym nieźle przestraszyć. Najlepiej idź do zaufanego lekarza, bo nikt ci tak dobrze nie poradzi jak specjalista.


Money, money, money... :/
 

Lord Viqux

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
jutro ide do lekarza trzymajcie kciuki żeby mnie z kwitkiem nie odesłali ;)
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Trzymamy, trzymamy ;) Oby nie było nic złego :/
 

Lord Viqux

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
NFZ to jeden wielki shit.........
aż szkoda gadać. Byłem u lekarza, ten powiedział że musi to obejrzeć ortopeda i dał mi skierowanie. Wobec tego udałem sie do recepcji w celu zapisania się.. i tam miła pani w białym fartuchu oświadczyła mi, że najszybciej ortopeda może mnie przyjąć 27 sierpnia..............
sprawa jest prosta: chcesz sie leczyć to uciekaj za granicę...
 

Mortis

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
350
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Zapalenie stawów?

To jest bardzo niebezpieczne...kolega to miał jakiś czas temu i musiał poddać się operacji kolan, a ręce jakoś wyleczył z tym że jednej nie może podnieść całkowicie do góry (staw barkowy)

Prze*ebane, współczuje.
Idź jak najszybciej do lekarza...
Jeśli zaczniesz to leczyć na samym początku maści powinny pomóc.

Polska to straszne :cenzura:, ale walcz o swoje.
Może wizyta domowa?
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
Zapalenie stawów?

To jest bardzo niebezpieczne...kolega to miał jakiś czas temu i musiał poddać się operacji kolan, a ręce jakoś wyleczył z tym że jednej nie może podnieść całkowicie do góry (staw barkowy)

Prze*ebane, współczuje.
Idź jak najszybciej do lekarza...
Jeśli zaczniesz to leczyć na samym początku maści powinny pomóc.

Polska to straszne :cenzura:, ale walcz o swoje.
Może wizyta domowa?
ale ja tylko przypuszczam ze to moze byc zapalenie stawów
wlasnie moze sprobuj prywatnie? mysle ze nie ma co zwlekac!
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
idź prywatnie,
mnie bardzo kolana bolały,też po setkach badań lekarz stwierdził, że nie wie co mi jest, i dostałam skierowanie do ortopedy ( to było 5 tygodni temu), poszłam się zapisać, to łaskawie za jakiś miesiąc mogłam pójść, więc pojechałam do dobrego lekarza, i mimo, że musiałam zapłacić za wizytę to przynajmniej wiem , co mi jest, a gdybym nie poszła, to teraz było by krucho ze mną:/ .
Z ciekawości, parę dni temu poszłam na te wizytę, na którą byłam umówiona ( za ten miesiąc, państwowo) a on mnie tylko zbył, w sumie nic nie powiedział, i tylko 'następny', a na koniec stwierdził, że on nie ma czasu. <_< :/
Jak najszybciej pójdź na prywat. Dobrze Ci radzę. :)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A może cię jednak przewiało? Moja siostra kiedys rano jak się przebudziła nie mogła podnieść się z łóżka, bo ją strasznie kark bolał.
 

Lord Viqux

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
A może cię jednak przewiało? Moja siostra kiedys rano jak się przebudziła nie mogła podnieść się z łóżka, bo ją strasznie kark bolał.

Ale jak jest stan zapalny to nie ma mowy o przewianiu.

Ogólnie powiem wam, że jest lepiej - opuchlizna znikła, stan zapalny również. Nie boli. Mam prawie pełną swobodę ruchu, więc jestem dobrej myśli.
Jakby co mam telefon do dobrego ortopedy, więc jakby coś znowu było nie tak, zadzwonię do niego bezzwłocznie.

pozdrawiam ;)
 

Lord Viqux

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
No i po wszystkim - dzień, dwa po ostatnim poście wszystko przeszło. Ręka nie boli, nie ma stanu zapalnego, opuchlizna znikła. Mam pełny zakres ruchu - wszystko jest w porządku.
Samo przyszło samo poszło.
Dziękuje wszystkim za wsparcie ;)
 
Do góry