Przesunięcie okresu.

Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 545
Punkty reakcji
0
Witam. Mam problem. wypadl mi spontaniczny wyjazd. niestety w treminie wyjzadu mam miec okres. Czy jest jakas opcja zeby przesunac okres na pozniej? Bo przyspieszyc juz nie zdaze przed tym wyjazdem. Zastanawiam sie czy jak bym wziela od jutra tabletki antykoncepcyjne czy okres wystapi czy dopiero po skonczeniu opakowania. Bardzo prosze o rade!!
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
a wiesz ze tabletki trzeba wziac 1 dnia krwawienia poniewaz nie wiadomo kiedy masz owulacje...jezeli wezmie sie tableki hormonalne to moze wystapic plamienie trwajace do 3 miesiecy ale nie wszystkie kobiety tak maja...
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
pierwszy raz bierzesz tabletki?? jeśli tak to musisz trzymać sie tego że bierzesz pierwszego dnia okresu i musisz liczyć sie z tym, że możesz mieć plamienia przez pierwszy miesiąc. to jest chyba akurat najczęsciej spotykane przy pierwszym opakowaniu.
jeśli natomiast jest to któreś z kolei opakowanie to po prostu możesz nie robić przerwy między opakowaniami i krwawienia nie będzie.
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
szkoda tylko, że nie napisała konkretnie czy właśnie ma być to pierwsze opakowanie
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
nom ale pomoglysmy jej jak umailysmy..jezeli napisze cos wiecej to moze znajdziemy rozwiazanie :)
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
jak weźmiesz w środku cyklu tabletki, to będziesz musiała się zabezpieczać dodatkowo całe opakowanie. dopiero przy kolejnym będziesz zabezpieczona. ale wydaje mi się, że tym sposobem miesiączki nie dostaniesz a dopiero krwawienie z odstawienia po pierwszym opakowaniu. oczywiście nie ma 100% gwarancji, że plamienia nie wystąpią
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
moimm zdaniem nie ma co sie "gubic" najlpiej antykoncepcje wziac 1 dnia krwawienia...a plamienie podczas stosowania tabletek czeso wystepuje u kobiet-reakcja org na zwiekszona dawke hormonow
 
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 545
Punkty reakcji
0
Biorę tabletki pierwszy raz, i nie po to,żeby się kochac :p tylko właśnie po to, żeby przesunąc sobie okres, i dostac go jak wrócę z wyjazdu. Wczoraj bolał mnie brzuch jak na okres, byłam po prostu pewna, że go dostane, mam tabletki więc wzięłam sobie jedną no i przeszedł ból i okresu też nie widac. Dziś wzięłam drugą - też nic. Dlatego pytam, czy to możliwe, żeby przy braniu pierwszych tabletek pierwszy raz dostac okres dopiero po skończeniu opakowania. Wyjeżdżam w niedzielę, więc nie mam jak zrobic tej przerwy pomiędzy opakowaniami. Za poźno się obudziłam,to fakt. Poza tym, mam jedno opakowanie. :(
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
Wczoraj bolał mnie brzuch jak na okres, byłam po prostu pewna, że go dostane, mam tabletki więc wzięłam sobie jedną no i przeszedł ból i okresu też nie widac. Dziś wzięłam drugą
moglas poczytac ulotke od tabletek..mialas wziac kiedy dostaniesz krwawienie czyli 1 dnia albo 5 dnia okresu kiedy sie ono konczy a nie w jakis byle ktory dzien..ojoj moze i zatrzymalo miesiaczke ale moga wystapic plamienia ktore moga sie utrzymywac do 3 mies.
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
Ty w taki sposób bierzesz hormony?? przecież to nie cukierki...
 
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 545
Punkty reakcji
0
Ulotkę mam po niemiecku. :/ A niemieckiego nienawidzę. Poza tym, chciałam normalnej odpowiedzi, a nie pouczenia, że to nie cukierki. Wiem. Gdzieś w necie przeczytałam, że jakiś ginekolog stwierdził, że można brać parę dni przed miesiączką. Ale czy to prawda.. Net przecież często kłamie.
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
sory ale co tu innego napisać? możesz sobie rozwalić gospodarkę hormonalną. hormony albo się bierze przez dłuższy okres albo wcale. to jest ingerencja w organizm i całą jego gospodarkę i takie "przesuwanie" okresu może Ci wcale nie wyjść na dobre bo możesz sobie wszystko rozregulować.
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
nie wolno brac hormonow pare dni przed miesiaczka albo sie bierze 1 dnia krwawienia albo 5 dnia cyklu kiedy sie konczy krwawienie...jejku to sa hormony...ulotki antykoncepcji sa na google trzeba poszukac
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
Ulotkę mam po niemiecku. :/ A niemieckiego nienawidzę. Poza tym, chciałam normalnej odpowiedzi, a nie pouczenia, że to nie cukierki.

a tak poza tym to te hormony masz przynajmniej z legalnego zrodla i przepisane od twojego lekarza skoro ulotke masz po niemiecku??? :mruga:
moze one nawet nie sa dobre na twoj organizm? :mruga:
ehhh
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
a tak poza tym to te hormony masz przynajmniej z legalnego zrodla i przepisane od twojego lekarza skoro ulotke masz po niemiecku???
wiesz ja tez dostalam w aptece yasmin z niemiecka ulotka...ale to jest normlane a czy ma z leganego zrodla hmmm tylko autorka wie
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Jak nie przeszkadza okres w domu to czemu ma na wyjeździe? Ja wyjeżdżam w piatek na weekend i jakoś sie nie martwię, ze wlaśnie dostanę okres.
Dobry sposób na przesunięcie okresu? Ciąza... Ponad rok czasu z głowy...
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
nie przeszkadza okres podczas wyjazdu? no jeśli jedzie sie pod namiot to bardzo przeszkadza, brak dostępu do bieżącej wody itd, to nie są dobre warunki podczas okresu.
jednak zdaje się, że autorka postu mało wie o hormonach..
 
Do góry