Przepisy z wykorzystaniem średnio świeżego pieczywa

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Bułki, chleb już lekko twarde, parodniowe szkoda wyrzucać, a kanapek już z nich nie zrobimy..Macie pomysły na wykorzystanie takiego pieczywa?
Ja wam podam szybki i smaczny sposób na pyszne tosty :)

Potrzebujemy:
2 jaka
kostkę sera
sól
pieprz
inne zioła dowolnie do smaku np. majeranek, bazylia, oregano, prowansalskie, słodka papryka

1. ubijamy jajka,
2. ścieramy na cienkich oczkach ser i dodajemy do jajek plus przyprawy
3. patelnia olej, rozgrzewamy
4. maczamy pieczywo w mieszance, może być nawet z dwóch stron i smażymy chwile aż się przyrumieni
5. takie tosty możemy jeść z różnymi sosami, kechupem lub ja lubię z pomidorami w śmietanie

Smacznego :)
 
A

alfabeta11

Guest
Ja robię to w podobny sposób ale jednak troszkę inaczej.
Mieszam jajko z mlekiem i w tym moczę chleb. Potem smażę to chwilkę na patelni z tłuszczem i jem na słodko z dżemikiem. Uwielbiam to po prostu ;)
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
ja robię to tak: mieszam mleko z jajkiem, zamaczam w tym chleb następnie do piekarnika, mniej tłuszczu niż na patelni po kilku minutach yellow ser :D
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
grzechuu1990 napisał:
ja robię to tak: mieszam mleko z jajkiem, zamaczam w tym chleb następnie do piekarnika, mniej tłuszczu niż na patelni po kilku minutach yellow ser :D
Fajny pomysł z piekarnikiem :) a nie przywiera do blaszki?
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Jeszcze jeden pomysł :)
Ze starego chleba można zrobić grzanki czosnkowe, które można wrzucić do sałatki lub zupy :)
 

MeMarika

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2014
Posty
43
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Poznań
GreenKat napisał:
Ze starego chleba można zrobić grzanki czosnkowe, które można wrzucić do sałatki lub zupy
Nie tylko, można też na sucho je jeść, hahaha. Tylko najlepiej potem zaopatrzyć się w miętową gumę do żucia :D

My w domu takie pieczywo wykorzystujemy na bułkę tartą. Powszechne, normalne, ale przydatne.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Następny pomysł to grzanki na słodko. Zamiast przypraw typu czosnek i zioła, wybrać cukier i cynamon, a na wierzch odrobina dżemu :)
 

MeMarika

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2014
Posty
43
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Poznań
GreenKat napisał:
Następny pomysł to grzanki na słodko. Zamiast przypraw typu czosnek i zioła, wybrać cukier i cynamon, a na wierzch odrobina dżemu :)
Mniam, brzmi smakowicie. Chyba wypróbuję! :3
 
Do góry