Przemoc Psychiczna

Eleonora

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
O przemocy fizycznej wiadomo że istnieje każdy ma pewnie jakieś swoje zdanie na ten temat a co z przemocą psychiczną, przecież także jest nacodzień. Jak myślicie która wyrządza więcej szkody ofierze?
 

zaneta-17

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2006
Posty
427
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
tak powienien być....


uważam że jest to temat godny uwagi.
Bo teraz częściej zdarza się tak, że ktoś silny psychicznie potrafi dosłownie zniszczyć drugiego człowieka pod względem jego psychyki.
taka forma przemocy jest o wiele gorsza i "cięższa" w skutkach, bo rany zadane i zarejestrowane przez nasz mózg nie raz bywa tak że nigdy się nie goją.
przemoc psychiczna to chyba najgorsza forma prezmocy jaka istnieje.
Nie którzy potrafią zniszczyć i zabić "człowieka w człowieku".
chodzi mi o to, że nie raz bywa tak, że osoba uśmichnięta i zawsze zadbana na pozór jest taka, bo w głębi duszy to osoba przestraszona i samotna. Trudno jest wyjść z takiego osamotnienia. Według mnie siniaki i rany po ciele są łagodniejszą karą niż zniszczona psychika.
Wiem coś o tym...
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
no ja myśle, że większa szkoda jest przy fizycznej bo można kogoś zatłuc na śmierć. A z resztą to jak ktoś jest brutalnie traktowany to i tak zostaje mu rysa na bani.. Jak dla mnie to bardziej zawiłe..
 

**malutka**

"...dokąd iść,gdy nie ma dokąd pójść?..."
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
287
Punkty reakcji
1
Miasto
...sama nie wiem...
Mi się wydaje,że więcej szkody(jeśli można to tak napisać) powoduje przemoc psychiczna.

Przemoc fizyczna(nie chodzi tu o katowanie na śmierć)..Rany cielesne się zagoją,może zostanie troszkę żalu w sercu.Przemoc fizyczna jest bardziej widoczna,choćby po ranach na ciele..

Ale przemoc psychiczna powoduje rany na duszy,o wiele gorsze niż te cielesne.

Przecież wiele samobójstw zdarza się z powodu przemocy psychicznej,niezauważalnej dla innych,najczęściej zamknięta w czterech ścianach....
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
Przemoc psychiczna jest najgorsza, ona wyrządza krzywdę o wiele gorszą niż fizyczna. Fizyczna to kary cielesne. W końcu się zagoją. Przemoc psychiczna wyrządza rany które się szybko nie zagoją, lub pozostaną na zawsze. Jeśli chce się je usunąć trzeba iwlu starań. Chodź jeśli zapomnisz, to jeśli nawet usłyszysz... zobaczysz coś co było związane z twoją "krzywdą" ten ból, strach, depresja powróci. Kto wie czy nie podwojona. "Katowanie" psychiki jest gorsze od czegokolwiek. Psychika kształtuje samych nas, nasze zachowanie, postempowania... czymy. Gdyby nie przemoc psychiczna, wywieranie złych emocji lub napieranie na psychikę nie byłaby tyle samobójstw.

Ona jest najgorsza, wiem troche o tym. Sama próbowałam popełnić samobójstwo. Może ta "moja przemoc" nie jest aż tak duża , ale dla mnie jest wielka. Później jest trudno zapomnieć. Bo potem boisz się wszystkiego, a nie chce się tego. To jest złe! Przemos psychiczna cholenie zmienia człowieka. :(
 

Kociara

dążę do celu...
Dołączył
5 Czerwiec 2005
Posty
617
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Ja uwazam ,że psychiczna ,bo rana się zagoi ,a słowa mogą boleć całe zycie... :( :(
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Zgadzam sie z przedmówcą ...rana na ciele zawsze sie zagoi no i może zostanie blizna ale psychiczna rana może sie nigdy nie zagoić a zadra zostanie na zawsze w pamięci.
 

Kociara

dążę do celu...
Dołączył
5 Czerwiec 2005
Posty
617
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Zgadzam sie z przedmówcą ...rana na ciele zawsze sie zagoi no i może zostanie blizna ale psychiczna rana może sie nigdy nie zagoić a zadra zostanie na zawsze w pamięci.
Niektórzy mają takie rany.W podstawówce to było jak siedziałam na ławce ( stole ) i pewien chłopak pchnął mnie z całej siły a ja spadłam na podłogę i zdarłam sobie skórę z ręki do krwi. :( ( byłam wtedy w 1 klasie )
Rana się zagoila i sladu nie ma. :)
A psychicznych ran to już wolę nie wymieniać... :( :(
 

rozyczka82

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przemoc psychiczna jest gorsza niz fizyczna wiem to z doświadczenia,mój własny mężuś postarał sie o to,aby bać sie jego krzyku,zrobić coś nie tak aby go wkurzyć a ręce mi same drżą,potrafił na mnie wrzeszczeć bo przeszkadzało mu jedzenie jabłka,paluszków czegokolwiek,to śmieszne ale w pracy na przerwie śniadaniowej żle sie czułam jak coś jadłam bałam sie że komus to przeszkadza taki już uraz miałam,wiele mogłabym pisac na ten temat,pozdro
 

darkwolf666

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2005
Posty
238
Punkty reakcji
0
Przemoc psychiczna wyrzadza najwiecej bólu, człowiek może stać się spaczony na całe życie i jakakolwiek terapia może tu niewiele pomóc, uraz psychiczny pozostaje na zawsze, niestety....
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
A ja uważam, że nie można powiedzieć jednoznacznie. Przecież jeśli ktoś znęca się nad kimś fizycznie, np. codziennie go bije, to niewątpliwie pozostawia to ogromne ślady w psychice. Co z tego, że działanie dotyczy fizycznej sfery, skoro czynność ta powoduje negatywne odczucia ofiary jak cierpienie, poniżenie, rozpacz, poczucie bezsilności, nienawiść? Ja w domu wcale nie mam super fajnie, ale wiem, że przynajmniej nie muszę się bać, że mnie ktoś uderzy. Przemoc fizyczna o której możemy zapomnieć to zabawy na podwórku i bicie się z kolegami itp. Ale na pewno nie da się wymazac z pamieci tej przemocy, która pojawia się w ludzkich w domach...
 

Mery6666

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Miasto
Mój małyyy świaaaat:)
O przemocy fizycznej wiadomo że istnieje każdy ma pewnie jakieś swoje zdanie na ten temat a co z przemocą psychiczną, przecież także jest nacodzień. Jak myślicie która wyrządza więcej szkody ofierze?


NAd tym pytaniem można dużo myśleć... ale przemoc psychiczna prowadzi do myśli samobujczych wtedy w naszej głowie roi sie wiele pytań bez odpowiedzi zaś przemoc fizyczna zostawi tylko ślad gorzej z molestowaniem to to jest już i fizyczna i psychiczna
 

Dertch

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
też chciałbym wiedzieć...
Przemoc psychiczna gorsza, ale też i uleczalna...Nie koniecznie po przemocy psychicznej ślady zostaną na całe życie
Jeśli ktoś się postara wymaże prawie każdy uraz (nie wiem jak z tymi najcięższymi)
 

Kupidynek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
791
Punkty reakcji
0
Przemoc fizyczna moze niekiedy czlowieka wzmocnic (nie mowie, ze mozecie w ten sposob usprawiedliwiac zrobienie komus krzywdy o_O ), a przemoc psychiczna - nigdy.
Jesli ktos wie czym byly/sa chinskie tortury, to powinien wiedziec, ze byly o wiele skuteczniejsze od fizycznych form przemocy.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
A tym myślisz że chińskie tortury działają na psychikę?

Dobre. To przecież krzywda fizyczna!

Podręcznikowy przykład - krople zimnej wody, to mały bodziec, powtarzany cyklicznie, co kilka sekund, lub częsciej. Jedna kropla to ledwo zauważalna sprawa, powtarzanie... zaczyna najpierw męczyć, a po ok. pól godzinie staje sie mocno nieprzyjemne. Po dłuższym czasie zaczyna boleć. Przeciez krople wody to ogromna siła, mogąca tworzyć np. stalaktyty, a w innych warunkach drążyć skały!

Innym rodzajem tortury było nasadzenie na rosnący pęd bambusa, który wrastał w ciało. Nie wymaga tłumaczenia. A rośnie to to nawet 50 cm dziennie.

Przemoc fizyczna zawsze wiąże się z krzywdą psychiczną. Bo przeciez ktoś dokonuje aktu przemocy. Ale reakcje mogą być zupełnie różne, może to dać siłę - na zasadzie nigdy więcej, a może wyrządzać tylko szkody i zostawiać blizny.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Zgadzam sie z poprzednikami.
Przemoc fizyczna pozostawia, jak wiadomo, rany cielesne.
Aczkolwiek po takim zdarzeniu siada nieraz psychika.
Chociaz moim zdaniem gorsza od fizycznej jest przemoc psychiczna.
Powoduje rany na duszy, jest o wiele bardziej 'zla' , czy moze bardziej trafne slowo
'szkodliwa'.
 

Kupidynek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
791
Punkty reakcji
0
Ania_Civ posiedz sobie bez ruchu pod kapiaca woda przez kilka godzin i zobaczymy czy bardziej bedziesz sie przejmowala tym czy boli, czy zaczyna Ci dzialac na psychike. Z tymi stalaktytami to niezbyt dobry przyklad. Watpie zeby kogos chciano przetrzymywac dziesiatki lat zeby kropelki zaczely mu zlobic dziure w czaszce (<- ironia jakby ktos nie zauwazyl).
Ale masz racje - krzywda fizyczna wiaze sie z psychiczna, tylko czy ja powiedzialem, ze nie? Ludzie bici po jakims czasie zapominaja JAK ich bolalo, ale pamietaja, ze zostali upokorzeni. Nie pamietaja ich ciala, tylko umysly. Cialo czlowieka jest w stanie wytrzymac o wiele wiecej niz jego psychika.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Kupidynku Ania Civ ma racje. Opowiadal nam o tym nawet facet na historii...mowil, ze usadzali kogos pod jakims murem i kapala na niego woda..krople wody.
Po pol godziny umieral :niepewny: :mruga:
Nie wiem dlaczego, ale tak sie dzialo. I to naprawde.
 
Do góry