Przemina materii

basiaasia

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Małopolska
Kiedyś miałam świetną przeminę materii :) miałam figurę modelki. Niejedna osoba mówiła mi, że jestem szczupła i w ogóle, a jadałam wszystko co mi wpadło w ręce. Zwykle 3-4 posiłki dziennie + jakieś przekąski i nic nie było widać. Jadłam słodycze, 2 obiady po 2 dania codziennie do tego śniadanie i kolacja. A teraz jem mniej, ograniczam słodycze, Jem od 3-5 posiłków dziennie i ciągle przybieram na wadze :-( Nie wiem dlaczego. Uprawiam sport i kiedyś też uprawiałam np. pływam, jeżdżę na łyżwach, czasem biegam. Jestem zdrowa, a wciąż tyję :-(

Co mam zrobić, żeby przyspieszyć przemianę materii??
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 

MultiPerfumeria

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
160
Punkty reakcji
1
Napisz co dokładnie jesz i jakie cwiczenia wykonujesz. Na przemiane materi idobra jest min Activia. Mozesz takze spróbowac oczyscic organizm.
 

basiaasia

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Małopolska
Uprawiam sport i kiedyś też uprawiałam np. pływam, jeżdżę na łyżwach, czasem biegam. No jem to co zwykle białe pieczywo, obiad 2 dania, jajka w różnej postaci, piję soki z owoców itp. Nie jem tłustych rzeczy, a kiedyś wcinałam wszystko co było w zasięgu mojej ręki i nic nie było widać, a teraz co dzień to jestem grubsza, głównie na brzuchu :bag:
hmm... oczyścić organizm ale jak?
i co mi to da przecież po takim oczyszczeniu nie schudnę, a przemiana materii pewnie też się nie polepszy :(
a może są jakieś środki z apteki które przyspieszają przemianę materii??
 

kolorowa_gwiazdka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Na twoim miejscu poszlabym do lekarza. Moze to byc ewentualnie jakas choroba? Moze cos z tarczyca? Nie wiem, nie jestem lekarzem. Ale to moglby byc powod. :|
 

mafefka

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
112
Punkty reakcji
5
Rozpoczynając odchudzanie, najlepiej połączyć dietę z aktywnością fizyczną dopasowaną do możliwości organizmu. Systematyczny wysiłek fizyczny również przyspiesza przemianę materii i powoduje rozrost oraz lepsze ukrwienie tkanki mięśniowej. Mięśnie dobrze wyćwiczone mają zdolność do większego zużywania energii nawet podczas spoczynku. Wedle różnych źródeł każdy kilogram dodatkowych mięśni, nie wykonując żadnej pracy, spala dodatkowo 30–70 kcal na dobę. Umiarkowany wysiłek fizyczny poprawia ukrwienie, dotlenienie tkanek i pobudza do bardziej efektywnej pracy. Wysiłek fizyczny powinien trwać co najmniej 20 minut, dopiero po tym czasie organizm sięga do zapasów tłuszczu.
Czyli teraz wywnioskować możesz co i jak.
Pamiętaj o treningach, np. bieganie itp.
 
A

Alek06

Guest
Ja mysle ze bardzo dobrze poprawia nasza przemiane materii duzo ruchu.Zwłaszcza ze idzie wiosna.Ale pozostaje tez inne wyjscie- ostatnio tak modne kursy tańca. Mysle ze to dziala lepiej niz niejedna dieta.
 

kolorowa_gwiazdka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Jak tu juz wszyscy pisali sport pomaga :D ale pomaga tez pieprz cayenne. Po sporcie jem owsianke z tym pieprzem.

Jak tu juz wszyscy pisali sport pomaga :D ale pomaga tez pieprz cayenne. Po sporcie jem owsianke z tym pieprzem.
 

milusinka11

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
miasto z ludźmi.
jedz regularnie 5-6 posiłków co 2,5-3 godziny. to jest informacją dla organizmu, że "jedzenie jest ciągle dostępne" w rezultacie zaczniesz spalać więcej :)
 
Do góry