Przelewy zagraniczne

Sloniasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam mam pytanko:


Dostęp do przelewów zagranicznych

PKO Bank Polski realizuje przelewy zagraniczne, czyli zgodnie z terminologią przyjętą w banku - polecenia wypłaty. Są one prostym sposobem:

* przekazania środków pieniężnych na rachunek odbiorcy w banku krajowym (w walucie innej niż PLN) lub zagranicznym (w walutach obcych albo PLN)
* otrzymania środków z banku zagranicznego lub innego banku krajowego w PLN albo walutach obcych

Z poleceń wypłaty mogą korzystać zarówno klienci posiadający, jak i nieposiadający rachunku bankowego w PKO BP (tutaj znajdziesz więcej informacji o rachunkach w PKO Banku Polskim). Tego typu płatności mogą być realizowane z dowolnego/na dowolny rachunek bankowy, zarówno prowadzony w PLN, jaki i w walutach obcych.



Więc jeżeli posiadam konto studenckie w PKO BP będzie możliwość wypłaty pieniędzy w Euro lub Dolarach?
Np. Kumpel chce mi wysłać 300 Euro bądź 300$ zza granicy to będę mógł normalnie wypłacić pieniądze w walucie EURO, Dolar bądź polski PLN w banku PKO BP mając takie konto? Bo znalazłem taką informację powyżej.
Jestem zielony w tych sprawach więc zrozumcie :p
Gdy np. pieniądze zagraniczne powędrują na moje konto w PKO BP będę mógł zamienić na polską walutę?



Czy bank automatycznie zamieni mi zagraniczną walutę na PLN i czy będę mógł pieniążki polskie wypłacic w bankomacie?
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
Przy odbieraniu pieniędzy z zagranicy bank przelicza na złotówki, albo najpierw na euro, a później na złotówki i jeszcze dolicza swoją prowizję(chyba 5zł). Aby odbierać pieniądze i trzymać na koncie pieniądze w innej walucie trzeba mieć rachunek walutowy.
 
Do góry