Przekładka dysku z systemem do innego kompa?

Pavulon

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie.
Czy możliwe jest przełożenie dysku twardego, na którym zainstalowany jest system Windows i wszystkie sterowniki, aplikacje itp. do nowego komputera tak, by system odpalił i wszystko działało poprawnie? Sterowniki oczywiście należałoby usunąć i potem zainstalować odpowiednie. Wiem, że jest coś takiego jak rejestr, a system zbiera informacje o sprzęcie, ponadto bios itp. cudeńka. Nie wiem, natomiast, jak to się ma do działania systemu. Czy po takiej "przekładce" system będzie działał, czy konieczna jest jego instalacja na nowym sprzęcie? A może wystarczy tylko odpowiednia konfiguracja w biosie? A może coś w stylu Norton Ghost pomógłby przenieść wszystko w nienaruszonym stanie do nowego sprzętu?
Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi.
 

Shadow_WM

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
58
Punkty reakcji
1
Wiek
46
Miasto
Wyspa Uznam
ja dość niedawno formatowałem i wgrywałem system na Swój dysk na kolegi kompie,oczywiście,bez sterowników,bo to nie miało by sensu i u Siebie odpaliłem dograłem stery i wszystko hula.



Ghostem możesz zrobić obraz partycji czy po prostu sklonować,ale Ty nie masz drugiego dysku :] .Więc nie powinno sprawić trudności przełożenie dysku na nowy komputer i bawić się ghostem.
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Wydaje mi się, że wszystko też zależy od parametrów jednego i drugiego komputera... mi w takim przypadku zazwyczaj normalnie system odpalał, ale ostatnio gdy ze starego komputera dysk przełożyłam do nowego system za żadne skarby nie chciał odpalić :/ z tym, że różnica między jednym sprzętem a drugim była kolosalna.
 

Pavulon

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
W moim przypadku różnica raczej niewielka, tak mi się wydaje - z Pentium 3 na chipsecie Intela na Pentium 4, również z intelowską płytą. Obie konfiguracje pod biuro, ze zintegrowaną grafiką i dźwiękiem. Różnice to typ pamięci (SDRAM i DDR).
 

bestiav

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
38
50 na 50. Tylko że liczą się epoki komputeryzacji. Jeśli stary komputer ma różnic od nowego 2 lat wzwyż praktycznie nierealne by wstał na nowym sprzęcie.
 

Tard

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2007
Posty
219
Punkty reakcji
0
Miasto
nie wiem :P
zalezy jaki system
domyslam sie ze XP, ale XP bez SP normalnie sie odpali, nie pamietam jak jest z SP1 ale w SP2 NAPEWNO nie odpalisz systemu z tego dysku na innym kompie, system zapisuje nr seryjny pl. głównej, ale to nie jest duzy problem, bo wystarczy przeinstalowac system (bez formatu) i bedzie wszystko chodzic, wliczając w to programy ktore miales zainstalowane

na temat Visty sie nie wypowiem, ale stawiam ze podobnie jak w XP SP2
 

Pavulon

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Chodzi oczywiście o system XP z SP3. Rozumiem zatem, że konieczna będzie reinstalka.
 
Do góry