Przegonili Osiołka

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Przeczytałem dzisiaj w czasopiśmie Komputer Świat, że osiołek ( eMule ) jest już zamknięty i działają już tylko niektóre kanały p2p. Na stronie www.edonkey.com można przeczytać , że strona jest już niedostępna, a ściąganie różnego rodzaju plików przez p2p jest nielegalne i osoby ściągające nie są już anonimowe :( . Co sądzicie o tym ? Czy można dalej bezpiecznie ściągać programy i gry w ten sposób ?
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Ojoj...kłopoty!! A co jak ktoś dużo ściągał?? No nieźle...masakra...
No właśnie niewiem jak to jest, gdy ktoś dużo ściągał. Ja też dużo ściągałem i teraz się wstrzymałem, żeby mnie jeszcze nie złapali, albo coś :( . Wydaje mi się, że dopiero jak teraz się będzie ściągało to będzie łamane prawo, bo przedtem to było jeszcze legalne.
 

Xanda

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
z Tąd
No nie wiem, u mnie E Mule działa, nie słyszałam o jakiś kłopotach...
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
moze to chwilowy blad ;)
Niestety to nie błąd :( . Za niedługo zostaną również zamknięte inne kanały p2p, takie jak BearShare czy Grokster, przynajmniej tak zapowiedziała organizacja RIAA. Jak nie wierzycie to kupcie sobie najnowszy numer Komputer Świata ( 20/2006 ), albo powedzcie w kiosku, że chcecie zobaczyć ten nowy numer ( str. 7 ).
 

Xanda

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
z Tąd
Dokładnie asiewil, przecież eMule było kiedyś (jak mi wiadomo, a się nie znam) eDonkey to może teraz... eHorse :D?
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
ludzie ludziska
jak mogą zamknąć program??
przecierz to jest sieć połączonych komputerów na całym świecie, tego sie nieda tak O zamknąć bo komuś sie zachciało, mogą jedynie dowiedzieć sie gdzie, w przypadku np, Emule, są serwery, i tak miało miejsce zamknięcie RAZORBACKA serwera z Dani czy Belgii bodajże ale nie jestem pewien

ale tak sobie myśle i dochodze do wniosku że szanowny pan PAWEŁ16 albo nie doczytał albo nie zrozumiał albo jest za głupi na takie teksty, bo z tego co wiem mogą jedynie bez problemowo zamknąc serwis czy to emule czy edonkey,
serwis czyli stronke na której są podane linki do plików na serwerach, i to jest rozpatrywane od dawien dawna, czy jest to legalne czy nie, bo oni nie udostępniają plików tylko linki do nich, ale widocznie stwierdzili ze jest to całkowicie nielegalne

co do anonimowości, ludzie, jeśli ktoś sciąga powiedzmy z 10, 20, 30 giga na miesiąc to sie do niego napewno nie przyczepią, jak już to mogą szykać kogoś kto ściaga po 100 czy 200 giga, bo to jest podejżane, ale znowu, kto wie kto ile sciąga??? nasz admin oczywiście, a biorąc pod uwage ze neostrade nakłada limity, chello ma to w głebokim poważaniu bo chce nachapać klientów, kabłówka tym bardziej, a sieci radiowe najczęście są w obrębie naszego miasta a adminem jest dobry znajomy,
a do samej w sobie anonimowości, przemyślcie czy chciało by się wam sprawdzać gdzie to ktoś przeciąża juz miesiąc czasu łącze?? kto ma jakie IP, adres?? szkoda zachodu a jeszcze firmy mają z tego profit bo więcej ludzi ich chwali

tak więc jak nie macie zielonego pojęcia jak to wszystko działa to nie zakładajcie debilnych tematów bo tylko ludzi straszycie, jeszcze raz powtarzam nie mogą zamknąc programu bo sie nieda, i nie będą szukać ludzi bo sie nie opłaci

tyle
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
Zacznijmy od tego, że udostępnianie / ściąganie jakichkolwiek plików (pomijając te o "specjalnej" treści) nie jest nielegalne ! Coraz więcej serwisów zamieszcza adnotację, że odbywa się to w celach promocyjnych, marketingowych i pliki takie powinny zostać usunięte z twardego dysku po 24h. Dopiero ich dłuższe posiadanie bez wersji oryginalnych stanowi przestępstwo. Tyle obowiązujące prawo.

Po drugie trzeba zgodzić się z RAMZE$EM >>> dręczenie osób piracących na własny użytek jest incydentalne. Sprawdzane są przede wszystkim osoby, co do których zachodzi podejrzenie czerpania korzyści finansowych z tego procederu (tak było w przypadku chociażby lokalnych sklepów komputerowych w całej Polsce).

I nie czarujmy się - w sieci natrafić można na całą masę źródeł. Gdy padnie jedno, większość przerzuci się na następne i po krótkim czasie o poprzednim zapomni. Płacze ktoś z was z powodu dymów, jakie onegdaj pojawiły się w związku z Kazaa ?
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Kielce
Kurcze niedobrzxe. Emule to tam pół biedy, bo mi kiepsko sciąga, ale Birka niech zostawią w spokoju
 
Do góry