Przecieki

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Więc kolejno: zachodzie sobie dzisiaj elegancko do szkółki, godzinka 7.50, 10 minut przed rozpoczęciem polaka próbnego. Tak sie przysłuchuje a kilka osób z mojej klasy przyciszonym głosem debatują:Lalka czy Wesele? Ja tam slucham slucham...naradzali sie co lepsze.no i nic.zachodze, dostaje arkusz, patrze....a tu zonk...Lalka i Wesele.
Moje pytanie brzmi: czy u Was też są takie Paszkwile, Szczury Kanałowe, które mając pytania chomikują je tylko dla siebie? po czym dostawszy arkusz z pytaniami udawają wielce zaskoczonych...?Co sądzicie na temat tego wyścigu szczurów? Dzisiaj ,przez takie właśnie "ukrywanie pytan" skonczyla sie wielka 5 letnia przyjazn....Przyjaciółka przyjaciółce pytan nie dala,a sama zapewne bardzo dobrze z nich skorzystała. Czy takie zachowanie, zazdrość <bo inaczej tego nazwac sie nie da> jest warte poswiecenia przyjazni? a może sami jestescie takimi Szczurami Kanałowymi? :p
Mam nadzieje, że rozwinie sie dyskusja :]

P.S. jutro na angolu ma być ogłoszenie i pocztówka <rzekomo,nic pewnego>(żeby nie było-podzieli8lm sie już tą wiadomoscia z kim popadlo)
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Więc kolejno: zachodzie sobie dzisiaj elegancko do szkółki, godzinka 7.50, 10 minut przed rozpoczęciem polaka próbnego. Tak sie przysłuchuje a kilka osób z mojej klasy przyciszonym głosem debatują:Lalka czy Wesele? Ja tam slucham slucham...naradzali sie co lepsze.no i nic.zachodze, dostaje arkusz, patrze....a tu zonk...Lalka i Wesele.
Moje pytanie brzmi: czy u Was też są takie Paszkwile, Szczury Kanałowe, które mając pytania chomikują je tylko dla siebie? po czym dostawszy arkusz z pytaniami udawają wielce zaskoczonych...?Co sądzicie na temat tego wyścigu szczurów? Dzisiaj ,przez takie właśnie "ukrywanie pytan" skonczyla sie wielka 5 letnia przyjazn....Przyjaciółka przyjaciółce pytan nie dala,a sama zapewne bardzo dobrze z nich skorzystała. Czy takie zachowanie, zazdrość <bo inaczej tego nazwac sie nie da> jest warte poswiecenia przyjazni? a może sami jestescie takimi Szczurami Kanałowymi? :p
Mam nadzieje, że rozwinie sie dyskusja :]

P.S. jutro na angolu ma być ogłoszenie i pocztówka <rzekomo,nic pewnego>(żeby nie było-podzieli8lm sie już tą wiadomoscia z kim popadlo)
Ale na podstawie? Pisaliscie tak wczesnie ? my dopiero o 9.10 zaczelismy polak pisac.

a tak btw. skad macie te przecieki? ;p
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Ja polski pisałam od 8.00 do 10.50.....spoko...godzinowa roznica(edit: tak.polski podstawowy)
nie wiem skad te przecieki. kazdy cham ,marwi sie tylko o swoje 4 litery.

BTW(nie wiem czy prawda)-angol podstawowy ma być nastawiony na dom, budynki mieszkalne, sklepy.ogłoszenie na temat mieszkania ma byc (ale zaznaczam, że to takie meeega nieoficjalne zrodla)
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
a pocztówka tez na podstawie a list formalny czy nie? Ciekawe jak to będzie.
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
list zwykły, nieformalny.
tez jestem ciekawa czy mnie laski w maliny wprowadzily czy nie.bo na bank pytania maja. inaczej by nie wiedzialy o dzisiejszym weselu i lalce. jak mialy jedno to i z nastepnym problemow nie bedzie
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
mogly to byc tylko spekulacje i robią sobie jaja. :] dokładnych pytań nie będą miały nigdy no chyba że jakoś je zdobyły. polak i ango przecieki mogą być ale na biole czy chemie to musiałyby być konkretne zadania.
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
A może mi ktoś powiedzieć po co komu na próbną maturę znajomość pytan? Nikomu ten wynik do niczego nie jest potrzebny, a jeśli już do sprawdzania wiedzy dotychczas nabytej, to raczej można ją sprawdzić jeśli się owych pytań nie zna. Poza tym jak ktoś nie umie, to się i tak dzień przed raczej nie naumie...tudzież rano...
Ale skoro wnikamy w kwestie moralne to myślę, że ktoś, kto poznał takie pytania ma prawo się nie dzielić, pod warunkiem, że się nie dzieli z NIKIM. Ja gdybym się nie podzieliła , to tylko dlatego, że bym nie chciała, żeby z tego jakas afera powstała... U mnie w byłej klasie to było kilka miłych osob co by powiedziało "prosze pani znamy odpowiedzi" ;] Wiec to jest niebezpieczne... Ale jesli informowanie zaczyna być wybiórcze, to rzeczywiście niefajnie....
A co do tej przyjaźni to mi się nie chce komentować. Co to w ogóle zapytanie - czy to jest warte poświęcenia przyjaźni... Nie wiem czy to aż taki wielki problem, żeby od razu przyjaźn się musiała kończyć i to dość długa. Taką sprawę można wyjasnic, posprzeczac sie i koniec... \
Poza tym rozumiem zeby to była prawdziwa matura, to by się mozna było ekscytować, ale to nie jest warte zachodu... Śmieszy mnie ta ekscytacja co będzie. Co to za róznica czy bedzie pocztówka czy ogłoszenie. Jak ktoś nie zna angielskiego, to nie napisze ani tego ani tego ;]
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
A może mi ktoś powiedzieć po co komu na próbną maturę znajomość pytan? Nikomu ten wynik do niczego nie jest potrzebny

To Ci powiem taka ciekawostke, ze u mnie ze wszystkich 3 probnych matur oceny sa do dziennika wpisywane i brane pod uwage jako glowne :]
jak czlowiek ma np same 4 i 5 z danego przedmiotu, matura pojdzie mu zle, np za kazdym razem na to 3 to moze zapomniec o czyms wyzszym niz 3 na koniec.
nadal uwazasz ze znajomosc pytan nie jest do niczego potrzebna? mi to szczerze zwisa, jestem w diabl leniwa iwiejm, ze na 3 spokojnie napisze biol i pol, wiecej z tego przedmiotu nie chce.z ang tak czy tak jestem dobra i 5 bedzie. Ale rozni ludzie sa u mnie, 3/4 to typowe szczurki
 
G

germanistka89

Guest
U mnie w szkole też były przecieki, ale ja oczywiście nic o tym nie wiedziałam :(
Najlepsze jest to, że ktoś znał co będzie na maturze dzisiaj z angielskiego, i głupek zrobił sobie podkład z opowiedziami takimi jak pokazaly sie niby gdzies w necie - kretyn. Juz mogl sie nauczyc i tak mial dobrze ze znal pytania.
U mnie w szkole tez oceny beda wpisywane i uwazam to za glupote ...
A ogolnie to jak wrazenia ???? Ja nie jestem zadowolona ... mimo ze uwazam ze ta matura nie byla najgorsza. Polski byl serdni, prace byly banalne, ale pozapominalam o takich oczywistych rzeczach, ale okey.
Niemiecki dzisiaj ... sredni ... a najgorsza byla czesc do sluchania, wg mnie porazka :D troche musialam strzelac :p
Czytanie z teksty, przecietne ... z 1 zadaniem mialam problem.
Ale formy wypowiedzi sadze ze bbyly bardzo latwe :)

W moich odczuciach oczywiscie ...
zobaczymy jak beda wyniki.

A jak u Was?
 

dziwnajakas

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Z polskiego poszło mi średnio...nie wiem tylko czy napisałam wypracowanie na te 250 słów. I nie wiedziałam co to jest suwerenność i pluralizm :p A dzis miałam włoski. Całkiem nieźle wychwyciłam informacje ze słuchu, ale teksty do przeczytania były trudne i dużo strzelałam czy to prawda czy fałsz :( Musiałam napisać list do kolegi na conajmniej 120 słów a napisałam tylko na ok. 90 <_< Dziwię się tym ludziom co ściągają i szeptają...dziś nawet babka przechwyciła karteczke którą sobie podawały między sobą 2 dziewczyny :mruga: I nic nie zrobiła...a powinna im unieważnić mature ale co tam. Przecież matura jest po to żeby sprawdzić swoją wiedzę, zwłaszcza próbna matura. U mnie też są oceny z tego (z polskiego nawet po 2 oceny dostaniemy) ale mi to zwisa. Najważniejszy jest wynik matury a nie jakieś głupie oceny na swiadectwie. Nie rozumiem jak tak można ściągać...
 

lol69

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
stąd
jak dla mnie czytanie z polskiego było takie sobie, w poprzednich latach bywały prostsze,praca to jak zwykle lanie wody jakies tam szczegoly znalam troche powkrecalam
a dzis rozszezony ang uhuhuh pierwsza czesc byla zadziwiajaca banalna wiec wszyscy stres co to bedzie z czytania i sluchania, ale nie bylo zle.
btw odejma mi punkty jezeli moje wypracowanie z ang zawieralo 253 slowa? a mialo byc w przedziale 200-250, kurde no nie mialm juz po wykresleniu 50 wyrazow co wykreslic, sux.

a jutro histEria uhuhuhu to bedzie hardcore dopiero^^ jak by ktos miał jakies przecieki to ja sie nie obraze jezeli sie nimi ze mna podzieli ;)
 

elaslonce

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
SkaRlanD
Polski czytanie trudne jak dla mnie;/
Wypracowania w miare proste do napisania.

Dzisiejszy Anglik hmm wiedzialam jakie tematy bede przecieki byly straszne na necie np;/

Zobaczymy jutro W(ł)OS:p :mruga:
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
To Ci powiem taka ciekawostke, ze u mnie ze wszystkich 3 probnych matur oceny sa do dziennika wpisywane i brane pod uwage jako glowne :]

Wiesz oceny nigdy nie były czyms miarodajnym. Co nauczyciel to inny system... Ja miałam ledwo ledwo 4 z angielskiego w liceum, a dostałam się z pięknym wynikiem na filologię. Olej to, pewnie że fajnie jest mieć 5, ale nie daj się zwariować. A z polskiego miałam 3 na koniec a na maturze wynik 81%... śmiać mi się chciało!
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Polski wg mnie był łatwy :) Ale znając życie z pracy mu uleci troszke za to lanie wody hehe :p
Ang ...wkurzyłam sie troche na to 1 słuchanie, troche pewnie pokrecilam.zreszta ze sluchania nigdy dobra nie bylam. z kolei czytanie:jak dla mnie banalne. pisanie tez nic specjalne trudnego. ale co sie dziwic-w koncu Operon układał arkusze. oni zawsze troche nizszy poziom dawali
 

omen1989

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2006
Posty
531
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Rzymsko
nie to prawda... u mnie tez byly przecieki... dowiedzialem sie o wszystkim 5 min. przed matura;]... ps.. ma moze ktos arkusz z jutrzejszej matmy?:D roz.
 

Mroxuś

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
22
Miasto
Zza gór i lasów
A mi historia, ukocham tego kto da choc jakies namiary na to jak mozna zdobyc odpowiedziii.......... aaaaaaaa....... zwariuje
 

omen1989

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2006
Posty
531
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Rzymsko
heh... w sumie to w tylku to mam;p probna w koncu...;] nawet mi sie cyrkla nie chce szukac.. dam glowe ze i tak mi sie nie przyda;D
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Polski wg mnie był łatwy :) Ale znając życie z pracy mu uleci troszke za to lanie wody hehe :p
Ang ...wkurzyłam sie troche na to 1 słuchanie, troche pewnie pokrecilam.zreszta ze sluchania nigdy dobra nie bylam. z kolei czytanie:jak dla mnie banalne. pisanie tez nic specjalne trudnego. ale co sie dziwic-w koncu Operon układał arkusze. oni zawsze troche nizszy poziom dawali
operon właśnie zadania ma trudniejsze jeżeli chodzi o biole i chemie.

mi by sie przydała biol rozszerz BB)
mi też ! masz może coś ? :p
 
Do góry