Prrezenty kobiet a mężczyzn

ahaps

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Hej! Zbliżają się święta i czas robienia zakupów. W związku z tym zastanawiam się, czy płeć osoby kupującej prezent ma wpływ na to, co kupi. Czy są jakieś prezenty, które częściej kupują mężczyźni niż kobiety i na odwrót? Czy jest jakiś styl robienia zakupów przez kobiety i mężczyzn? Jak myślicie?
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
chyba były już podobne tematy.. ?

myślę że płeć jakieś tam ma znaczenie bo jakby nie patrzeć kobiety bardziej skupiają się i 'wczuwają' w kupowanie prezentów niż faceci- oni pojda kupią czekoladki i uznaja to za wielki prezent.
ale z drugiej strony zależy też od charakteru i sposobu bycia, bo jeden facet bedzie pół roku zastanawiać się nad prezentem, a jakaś zabiegana dziewczynina uzna że nie ma czasu na takie rzeczy i kupi pierwsza lepszą rzecz..

ale czy to ile kto wybiera prezent jest takie ważne?
myśle że liczy się sam fakt pamiętania o drugiej osobie.. nawet zwykłe czekoladki mogą być najlepszym prezentem
 

coffin

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że płeć ma znaczenie w wyborze tego, co się kupi. Ale jeżeli jest się długo ze sobą, to posiada się przecież wiedzę na temat tego, co druga osoba chciałaby dostać bądź czym się interesuje. Myślę, że zamiast szukać inspiracji w internecie, lepiej przytulić się do tej długiej połówki, a wizji prezentu sama się zjawi :p
 

anthonyW

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Hej! Zbliżają się święta i czas robienia zakupów. W związku z tym zastanawiam się, czy płeć osoby kupującej prezent ma wpływ na to, co kupi. Czy są jakieś prezenty, które częściej kupują mężczyźni niż kobiety i na odwrót? Czy jest jakiś styl robienia zakupów przez kobiety i mężczyzn? Jak myślicie?

mysle, ze kobiety mysla o tym, co obdarowany chcialby dostac, a mezczyzni szukaja prezentu, ktory 'wydaje im sie', ze pasuje do sytuacji (jak randka to roze, jak urodziny to kolacja albo bielizna). mysla sztampowo. ja tez czesto ;) no i zakupy prezentowe robie z 2godziny, a nie 2tygodnie :)
 

ahaps

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Byłam w sobotę z kolegą na zakupach świątecznych. Faceci naprawdę myślą inaczej o tych sprawach. Jemu zależało oczywiście na dobrym prezencie, ale jak się zmęczył chodzeniem po sklepach kupił cokolwiek. Ja nie znalazłam odpowiedniego prezentu i nie kupiłam nic i wybrałam się na ponowne zakupy w niedzielę i... kupiłam! Dziś przeczytałam fajny artykuł we Wprost. Ten fragment najbardziej przypadł mi do gustu: "Mężczyźni bardziej zwracają uwagę na cenę upominku i starają się, żeby był praktyczny. Kobiety koncentrują się na emocjonalnym znaczeniu prezentu". Ja tam na cenę też patrzyłam. :p
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
Ja bym powiedziała inaczej - nie tego, CO się kupi, ale JAK te zakupy będą wyglądać - tu płeć ma znaczenie, tyle, że nie płeć ciała, a płeć mózgu ;-)
 
Do góry