Protest przeciwko homo-tęczy w Warszawie.

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
danielr9 napisał:
a może lepiej, żeby w każdym mieście były uliczne defibrylatory do ratowania ludzi w przypadku zawałów/ataków serca?
Jasne , że tak-nie twierdzę, że wolę tęczę od sprzętu ratującego życie-zwyczajnie mi nie przeszkadza jej obecność i tylko to miałam na myśli.
Tak na marginesie-defibrylatory to nie wszystko-trzeba jeszcze nauczyć ludzi jak z nich korzystać -niby jest to proste-instrukcja dokładna, jednak u nas ludzie zwyczajnie się boją- co widać gdy zdarzy się wypadek i mało kto udziela pierwszwej pomocy...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
sewanna napisał:
Jasne , że tak-nie twierdzę, że wolę tęczę od sprzętu ratującego życie-zwyczajnie mi nie przeszkadza jej obecność i tylko to miałam na myśli.
Mnie przeszkadza to, że w Polsce chorujemy na kompleks niższości.
Nie potrafimy szanować i promować tego co nasze.
Wmawiamy sobie jakiś rodzaj patologicznej "nietolerancji" i mówimy, że jestesmy zaścianek Europy...
Proszę jechać do Barcelony i zobaczyć jak oni się "tolerują" z Hiszpanami.....
Albo do Irlandii, która się podzieliła na dwie części i dalej się leją między sobą...
albo do Sycylii zobaczyć jak się traktuje włochów z północy....
albo do Texasu zobaczyć jak wygląda ich tolerancja względem przyjezdnych.

To mnie męczy bo zamiast myśleć rozwojowo to zamykamy się w skorupce zwanej RP i grzecznie bez wyrzeczeń przytakujemy innym.
Jak przyjadą do nas Meksykanie i klepią kobiety do pośladkach zaczepiając je po pijaku i jak Polak zareaguje a oni się rzucą na niego nie wiedząc, że na plaży wypoczywa 300 "kumpli z jego klubu" to mówi się w mediach o "nietolerancji" i "faszyzmie".
Jak przyjadą do nas rosjanie na Euro 2012 i organizują w Warszawie "rosyjski marsz" z flagami i koszulkami zawierającymi "sierp i młot" - symbol wieloletniej okupacji Polski przez ZSRR to my również nie mamy prawa im przeszkadzać bo bedziemy "nietolerancyjni".

Na litość boską...nauczmy się odróżniać plucia nam w twarz od spadającego deszczu.
To jest przerażające - brak jaj i odwagi....

Co do tęczy:
Jeżeli Ty uważasz, że postawienie Tęczy w stolicy kraju na Placu Zbawiciela nie jest prowokacją to owszem - masz prawo do naiwności.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
danielr9 napisał:
nie jest prowokacją
Nie rozumiesz -mnie to nie obchodzi-nawet jeśli jest to prowokacja to ta tęcza może sobie stać.Myślę, że jest wiele ważniejszych problemów.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
sewanna napisał:
Nie rozumiesz -mnie to nie obchodzi-nawet jeśli jest to prowokacja to ta tęcza może sobie stać.Myślę, że jest wiele ważniejszych problemów.
Zgadza się jest dużo innych problemów na które można kierować pieniądze z podatków obywateli.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Padła kiedyś propozycja, aby metalowa konstrukcja, "majaca na celu jednoczenie wszystkich Polaków", miała barwy biało-czewone.
Moim zdaniem to uniwersalne rozwiązanie, które byłoby dowodem na to, że tęcza nie jest wyłącznie kartą przetargową w promowaniu środowisk gejowskich. Ciekawa jestem co na to pani prezydent Gronkiewicz..
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Padło jednak na tęczę, a tak jak wiadomo składa się z kilku kolorów. Nie wiem jak to promuje środowiska gejowskie, bo moim zdaniem promocja to jest w sklepie a instalacja z kwiatków nikomu orientacji nie zmieni. Tęcza mogłaby by być uniwersalna, ale są ludzie, którzy na siłę szukają konfliktu i wietrzą spisków, wiec będąca wieloznacznym symbolem kolorowa linia kojarzy im się z jakimśże prawie zaborcą.
 

Mieczysław1990

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Bo dziś chodzi o to żeby dzielić ludzi w Polsce, tak jest najłatwiej złamać solidarność..... tęcza tu nie jest odosobnionym przypadkiem. Jak w końcu Polska stanie się krajem podziałów to i u nas będą ogłaszać plebiscyty i referenda
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dzieli ten co tęczę buduje i ten co tęczę krytykuje. Obie strony uważają że nie ustąpią. I co z tego będzie miała Polska ?
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Ciekawe skad geje wzieli pomysl na tecze? Tecza jest starozytnym i calkiem uniwersalnym symbolem pojednania czlowieka z Bogiem. Czyzby geje chcieli do Boga? Jesli tak to moze by im pomoc?

pozdrawiam,
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Czyzby geje chcieli do Boga ? Jeśli tak to może by im pomóc?[/guote]

A widzisz jakieś możliwości Vik ?

Okazuje się,że tęcza jest obecnie najlepiej strzeżonym obiektem w Warszawie. Zamontowano specjalne zraszacze pod pozorem podlewania trawy. Kamer jest więcej niż przed sejmem, a policji dawno tam nikt nie widział w takich ilościach. Sytuacja jest żenująca.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
MacaN napisał:
myslisz, że takie zraszacze pomogą, jeśli tęcza oberwie 2 koktajlami mołotowa ?
Mam wrażenie, że nie, tym bardziej po takim potraktowaniu.

http://www.youtube.com/watch?v=uUhTBTenDyI


No cóż mamy tęczę na skalę naszych możliwości... :D

http://www.youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA

Najnowsza dyscyplina sportowa - rzut jajem w tęczę. :)

http://www.youtube.com/watch?v=UGby-aU8170
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
lepiej te jajka przeznaczyć na pożywienie. Wystarczy głosem krytykować
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Herbatniczek napisał:
Wystarczy głosem krytykować
Jak widać nie wystarczy. Gronkiewicz za nic ma liczne protesty mieszkańców Warszawy i kraju. Tonem nie znoszacym sprzeciwu, oznajmiła, że bedzie odbudowywała tęczę tyle razy ile zaistnieje taka koniecznośc. Szkoda, że nie za swoje pieniądze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
idą wybory, na jesieni można wybrać prezydenta który karze rozebrać tęczę i problem z głowy. I po co wtedy agresja ? Można to zrobić z głową
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Kimkolwiek by nie byli "tęczowcy" nie wolno im zabraniać utrzymywania tęczy za ich prywatne pieniądze na ich prywatnej ziemi.
Może warto nadać taki właśnie kierunek przeciwdziałania naturalnym-inaczej?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wilku to jest antydemokratyczne co piszesz. Jeśli dziś władza w Warszawie chce tęczy to niech stoi, po to się wybiera władzę aby podejmowała decyzję. Jeśli większość warszawiaków uznała właśnie że tęcza jest zła to idą wybory i wygra przeciwnik tęczy. To jest takie proste że nie wymaga uzasadnienia. Nie może się mniejszość obrażać na zdanie większości.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
W Warszawie na jednego przeciwnika tęczy, przypada tak ze trzech jej zwolenników, no ale jak widać polscy religijni fanatycy już uznali, że Polska to państwo wyznaniowe, więc pewnie nigdy nie zrozumieją czemu ta tęcza co im się nie podoba nadal stoi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
"nu sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"
 
Do góry