Prosze pomóżcie! Okropny brat

Bree

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
Cześć

Proszę was o pomoc.

Mam młodszego o rok brata, z którym mam mnóstwo problemów.
Ale po kolei.
Patryk zachowuje się jakby był starszy. Pyszni się, nabija, przeklina, wyzywa itd. Rodzice nie reagują. Czasami próbowałam podejść do tego pokojowo czasami siłą ale to nic nie daje. Ostatnim razem jak powiedziałam że ma się w tej chwili uspokoić, odejść od komputera i odrobić lekcje to do dzisiaj mam siniaka na ramieniu. :( I właśnie o komputer jest najwięcej kłótni. Polega to na tym że ja mam odchodzić punktualnie a on może grać puki mu się nie znudzi. I tu kolejny przykład, bynajmniej miesiąc temu wybił mi palec. :/
Kolejnym problemem jest jego zachowanie w szkole. Jak spotka mnie na korytarzu to "da mi muke" w ramie albo poczochra włosy. Po prostu robi mi obciach.
Lecz najgorsze z tego wszystkiego jest to, że Patryk jest przewrażliwiony na punkcie swojej osoby. Nic nie można mu powiedzieć ale wszystko trzeba robić za niego. Jak coś mu się powie od razu leci do rodziców. Już przez to miałam szlaban. Mimo jedynek w szkole i tak jest oczkiem w głowie rodziców. A jak trzeba zrobić zadanie to ja muszę je robić. I na nic zdają się moje protesty. Rodzice mi po prostu każą. :mruga:

Nie wiem już co mam robić. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł żeby go utemperować? Nie mam ochoty na kolejne bijatyki, kłótnie i niszczenie wszystkich moich rzeczy. :(
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Grr, co za brat.. Nie powinnaś ulegać. O ile lat brat jest młodszy? On sobie Ciebie wychował, tak jak rodzice, a powinno być na odwrót. Pozbawił Cię i tak jest mu wygodnie. Musisz się postawić, bo jeśli wiecznie będziesz tak ulegać i wszystko za niego robić, to to się nie skończy, a będzie jeszcze gorzej. Zero szacunku dla Ciebie. Masz jakichś przypakowanych kolegów? Jeśli tak, to niech trochę doprowadzą do porządku Twojego brata. Nie mówię, o żadnej przemocy, ale o nastraszeniu. Skoro taki bojowy on jest.. Porozmawiaj na spokojnie raz z jednym rodzicem, raz z drugim, nie mogą być przecież ślepi, na to, jak się zachowuje ich syn? Pamiętaj, żeby mu nie ulegać. A jak coś to z liścia mu daj.. :p
 

Bree

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
Jest młodszy o rok. I próbowałam go już straszyć ale on mówił że też ma znajomych a z przykrością muszę stwierdzić że to prawda. Ja z natury jestem spokojna choć już próbowałam się z nim bić. I nie wyszło najlepiej. Spróbuje faktycznie porozmawiać z rodzicami może to coś da.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Szkoda, że tak daleko mieszkasz, ja bym sobie z nim z chęcią pogawędkę urządziła.. :p Przykre jest, kiedy rodzeństwo się tak nie potrafi zgadać i jest dla siebie takie 'obce'. Życzę Ci powodzenia w rozmowie z rodzicami i byś z bratem doszła do porozumienia.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Chyba większy problem masz z rodzicami, niż z bratem, bo z tego co piszesz odniosłam wrażenie, że dzieki nim Twój brat czuje się bezkarny
Gdyby zareagowali stanowczo raz i drugi może by troche spokorniał
 

m_b

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
204
Punkty reakcji
0
Miasto
tajemnica
Hehe miałam podobny problem. A wiesz przez co co ? Przez to, że mój brat grał ciągle w te wszystkie metiny, tibie itp.Był taki agresywny i w ogóle, tak jak ty to opisałaś. Na szczęście dogadałam się z rodzicami, brat ma zakaz na komputer i jest o wiele lepiej.
 

RalfFSO

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
153
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lubin [DLU]
Hehe miałam podobny problem. A wiesz przez co co ? Przez to, że mój brat grał ciągle w te wszystkie metiny, tibie itp.Był taki agresywny i w ogóle, tak jak ty to opisałaś.
Coś w tym jest... Podobnie się dzieje z moim kuzynem :/ Od około roku gra w te gówna czyli Metina, Tibie i niewiadomo co jeszcze... Od około 10 miesięcy się z nim nie spotykam wogóle, bo się dogadać nie idzie z tym dzieciakiem (14lat)... A mieszkamy dość blisko siebie i nawet czasami bywam niedaleko jego miejsca zamieszkania... Zobacz, czy Twój brat też gra w takie gówna, jeśli tak to z nim nie rób nic, przygotuj się jakoś do rozmowy z rodzicami, bądź też jak wspomniał ktoś powyżej, spróbuj z jednym z rodziców, najlepiej z tym, z którym masz lepszy kontakt ;) Wytłumacz im na spokojnie, co się dzieje z bratem, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej, spróbuj przekonać rodziców, by np. na jakiś czas odcięli internet, ale, żeby zrobili to tak, aby brat nie zorientował się, że to z Twojej inicjatywy... Wtedy zobaczycie czy jego zachowanie się zmieni ;) No a jeśli rodzice będą mieli to gdzieś, i/lub brat nadal nie zmieni swojego zachowania to zacznij się stawiać, nie rób za niego zadań, niech sam pomyśli... Kolejna sprawa to to, że jak wspomniałaś, rodzice bardziej wierzą jemu niż Tobie i że on zaraz leci do nich na skargę... To samo przerabiałem z moim kuzynem jakiś czas temu, też o byle co latał to do moich albo swoich rodziców i zawsze to ja byłem ten zły, chociaż zawsze kuzyn coś zaczynał... W końcu któregoś razu porozmawiałem z moim wujkiem, a jego ojcem i od tamtej pory był spokój, aż do czasu gdy zaczął grać we wczesniej wspomniane gówna, ale teraz już mam tyle lat, że nie musze go odwiedzać razem z rodzicami tak jak kiedyś więc mam to gdzieś... Inna sprawa, że próbowałem też rozmawiać z moimi rodzicami o tym, o czym rozmawiałem z wujkiem, ale moi rodzice mieli to jakby gdzieś i woleli mnie przylać niż jakoś inaczej problem rozwiązać... Myślę, że jakoś sobie poradzisz ze swoim bratem ;) Powodzenia życzę :)
 

Bree

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
Wczoraj pogadałam z rodzicami i... nic. A raczej nic co by mi pomogło. Może faktycznie jest trochę sensu z tymi grami bo Patryk taki wcześniej nie był. Tylko że on gra w GTA i tu byłby problem cokolwiek zdziałać :/ Gdy ukryje mu płytę lub wyłączę komputer on znajdzie sposób by pograć lub ki tą płytę zabrać.
 

RalfFSO

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
153
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lubin [DLU]
Hmm... A po ile macie latek ? :p bo widzisz, wszystkie gry z serii GTA są dla dorosłych ludzi (czyt. dozwolone od lat 18), i tutaj masz argument dla rodziców, oczywiście jeśli bratu jeszcze trochę brakuje do 18-stki ;) i w takim przypadku znów spróbuj pogadać z rodzicami i wyjaśnij im na spokojnie, że ta gra demoralizuje Twojego brata i nie powinien on w nią grać bo przenosi zachowanie ze świata wirtualnego do świata realnego...
 

shye

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Pzn
Chyba większy problem masz z rodzicami, niż z bratem, bo z tego co piszesz odniosłam wrażenie, że dzieki nim Twój brat czuje się bezkarny
Gdyby zareagowali stanowczo raz i drugi może by troche spokorniał

i tu się zgodzę. to jasne, że coś jest nie tak. owszem, brat to jeden problem, ale mam wrażenie, że to dzięki rodzicom się nim stał. Twoi rodzice nie widzą, a raczej udają, że nie widzą co się dzieje. może ta sytuacja ich przeraża? zawsze możesz pogadać ze szkolnym psychologiem- nie koniecznie rozwiąże problem, ale może podsunąć skuteczne rozwiązanie ;)
 

Mares92

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
147
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Trochę dziwna sytuacja, to twoi rodzice powinni reagować nie ty, ale zostawmy to na boku. Jeżeli chcesz żeby przestał grać to możesz robić mu na złość, np. usuwaj mu pliki z GTA, tak aby gra nie mogła się włączyć, wkurzy się, zainstaluje jeszcze raz, powtarzasz czynność jeszcze parę razy aż do skutku. W końcu mu się znudzi, bo GTA (pewnie IV) długo się instaluje. Tylko pamiętaj, że nie możesz się z tym zdradzić ;]
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Trochę dziwna sytuacja, to twoi rodzice powinni reagować nie ty, ale zostawmy to na boku. Jeżeli chcesz żeby przestał grać to możesz robić mu na złość, np. usuwaj mu pliki z GTA, tak aby gra nie mogła się włączyć, wkurzy się, zainstaluje jeszcze raz, powtarzasz czynność jeszcze parę razy aż do skutku. W końcu mu się znudzi, bo GTA (pewnie IV) długo się instaluje. Tylko pamiętaj, że nie możesz się z tym zdradzić ;]

Nawet gdyby to pomogło, to tylko krótkoterminowo
Twój brat musi zrozumieć, że nie jest bezkarny, że nie może sobie na tyle pozwolić

Co dokładniej powiedzieli Twoi rodzice?
Jeżeli Twój brat sprawia problemy również w szkole, to może gdybyś porozmawiała ze szkolnym pedagogiem, żeby zwrócił uwagę rodziców na zachowanie syna, to oni zaalarmowani, widząc, że nie tylko Ty widzisz problem zareagowaliby bardziej stanowczo?
 
W

wroneczki4

Guest
Współczuję Ci rodziny... rodzice, których oczkiem w głowie jest synalek baran, a córka, która normalnie się zachowuje jest na jego usługi.
Co do samego brata, to Ci współczuję. Ja mam siostrę, ale ona ma dopiero 7 lat więc jest całkiem inaczej, bo różni nas 10lat.

Jeśli można wiedzieć ile Ty masz lat, a ile on?
Może wtedy się coś wymyśli.
 

Bree

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
Ja mam 14 brat 13. Rodzice nie widzą wyczynów mojego brata bo są całymi dniami w pracy. Nieraz po prostu mi nie wierzą. Ale spróbowałam usunąć pliki z GTA. Udałoby się gdyby nie to że od razu stwierdził że to ja :/ Doszło do bójki, ale tym razem ja wygrałam. No cóż lecz dostałam szlaban, bo się poskarżył.
Na razie nic nie skutkuje :(
Może macie jeszcze jakieś pomysły?
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Bądź taka sama względem niego i będzie dobrze. Zachodź go w szkole i dawaj mu kopa w tył :D Nie pozwalaj sobie. Denerwuj go i wkurzaj. I trudno jak się poskarży. Ty też się skarż. I nie ma "Nie lubie skarżyć" bo trzeba.
 
Do góry