proszę o wycene i rade.

Status
Zamknięty.

tomchoraider

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
chciałbym coś więcej wiedzieć mój dziadek chce je sprzedać mi właśnie i nie chce przepłacić czasem ma ich więcej oczywiście w kopertach dał mi np jedną i były tam własnie te.

jeżeli jednak były by mało warte to może zaczne sam zbierać.
 

Attachments

  • skanowanie0005.pdf
    722,7 KB · Wyświetleń: 67

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Prawdopodobnie dlatego że używane. Kolekcjonerzy raczej interesują się znaczkami bez pieczątek.
 

.kinga.

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
12
Miasto
Zagłębie
Otóż nie dlatego, że są kasowane. Jest to tzw. masówka tak jak u nas znaczki z dworkami, które były powszechnie używane. Tylko, że to jest Bułgaria o ile się nie mylę. Co do kasowania część znaczków kasowanych jest wręcz więcej warta i fałszerze prześcigają się w metodach stempla. No ale takie znaczki kupuje się tylko z gwarancją eksperta, kosztuje grosze, ale przy wartości kilku tys to się przydaje. Wracając do tych znaczków to jest to jakiś taki miks. Po pierwsze są to luzaki, nie mylić z singlami. Luzak to znaczek pochodzący z serii ale zabrakło mu kolegów. Singiel znaczek, który wyszedł pojedynczo. Znaczek bez serii mało warty. Z tego co widzę, a widzę tylko awers( gdzie rewers?) dwa znaczki są uszkodzone, jeden miał coś naklejonego i zostało oderwane, zaś drugi jest zalany o ile to nie jakiś grzybek. Jak grzybek to "kolekcja" do śmieci.
 

tomchoraider

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
jest to tylko losowo kilkanaście wybranych znaczków ,udało mi się dziadka przekonać żeby dał mi resztę jest tego z 200 sztuk .

jeżeli chciałbym się zając tym hobby zwanym filatelistyką to od czego zacząć .otóż zacząłem przeglądać strony związane z tym .

jakie strony proponujecie dla początkujących na razie poruszam się po omacku.
 

szymon.janczyk

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wiesbaden (Niemcy)
Ja kolekcjonuję karty telefoniczne, więc nie znam stron stricte filatelistycznych. Ale polecić Ci mogę stronę: http://colnect.com/pl
Strona ta wymaga zalogowania się. Jest to strona gromadząca kolekcjonerów z całego świata m.in. znaczków, monet, kart telefonicznych, banknotów, kapsli itd. Strona ta tłumaczona jest w tym momencie na 50 języków (na polski też). Zalogowanych jest na dzień dzisiejszy ponad 15 000 kolekcjonerów z całego świata.

Ogromną zaletą tej strony jest to, że dostępne są katalogi z całego świata on-line tych rzeczy, które się zbiera (np. na ten moment w bazie strony znajduje się 124 223 znaczków z całego świata, 256 339 kart telefonicznych). Bazy te są nieustanie uzupełniane przez innych kolekcjonerów.

To co wyróżnia tą stroną od innych jest możliwość zaznaczenia, co się posiada w swojej kolekcji, co się ma na wymianę i co się jeszcze poszukuje. Ułatwia to porównanie się z innymi kolekcjonerami w ewentualnej wymianie.

Ja na tej stronie zalogowany jestem od niemal 2 lat i w znaczny sposób powiększyłem swoją kolekcje kart. Jestem również edytorem polskich kart telefonicznych na tej stronie. To jest mój profil na tej stronie: http://colnect.com/pl/collectors/collector/szymonjanczyk
 

.kinga.

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
12
Miasto
Zagłębie
Ciekawa reklama. wejdź na filatelistyka.org tam masz dużo wiedzy i na cafe allegro. Zainwestuj w katalog, lupę, pensetę, dobry klaser. I określ się dokładnie co masz zamiar zbierać, bo wszystko to nie ma sensu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry