Proszę o pomoc!

E

elizabeth15

Guest
Cześć!
No tak, nowa, a już ma problemy, ale od tego jest chyba forum, nie?

Oto mój problem:
23 stycznia 'kochałam się' z chłopakiem. (Nawet do mnie nie wszedł(tylko mnie musnął (na szczęście się opamiętałam), dodam, że miał prezerwatywę - nie miała jak pęknąć). 10 dni później miałam normalny okres - trwał 5 dni - nie było to plamienie!
Od 3 dni mam następny okres - zaczął mi się po 25 dniach (nie mam jeszcze regularnych). Tym razem jest bardzo obfite krwawienie.


Pytanie: czy można w takim wypadku można myśleć o ciąży?!?!

Jeśli objawy są to mam tylko dwa z nich:
1. często chodzę siusiu - ale jest to oddawanie moczu w minimalnych ilościach.
2. (jeśli to jest objaw - nigdy wcześniej nie patrzyłam na mój brzuch) mam taki 'napęczniały brzuszek' nie jest duży. Może być po nieujedzeniu taki?!

Proszę o pomoc - nie wyśmiewajcie mnie że panikuję!
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Nie no... napisz do bravo... Plemniki nie potrafią latać i przenikać przez lateks.
Widzisz i nie grzmisz !!!!!
 
E

elizabeth15

Guest
ale ja sobie nie niczego nie wmawiam! nie dopuszczam nawet wariantu ciąży , tylko ... sama nie wiem ;(
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
myślisz że mogły się jakoś teleportować? bo jeżeli dopuszczasz taka możliwość to musze cię zmartwić ale możesz być w ciąży...
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
23 stycznia 'kochałam się' z chłopakiem. (Nawet do mnie nie wszedł(tylko mnie musnął (na szczęście się opamiętałam), dodam, że miał prezerwatywę - nie miała jak pęknąć). 10 dni później miałam normalny okres - trwał 5 dni - nie było to plamienie!
Od 3 dni mam następny okres - zaczął mi się po 25 dniach (nie mam jeszcze regularnych). Tym razem jest bardzo obfite krwawienie.

Może to nadżerka?

Pytanie: czy można w takim wypadku można myśleć o ciąży?!?!

Nie, nie możesz tak myśleć.
Zakładam, ze nie jesteś wiatropylna więc i w ciąży nie jesteś.

1. często chodzę siusiu - ale jest to oddawanie moczu w minimalnych ilościach.

Zapalenie pęcherza?

2. (jeśli to jest objaw - nigdy wcześniej nie patrzyłam na mój brzuch) mam taki 'napęczniały brzuszek' nie jest duży. Może być po nieujedzeniu taki?!

Zatrzymanie wody w organiźmie? Wzdęcia?
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
dziewczyna ma normalnie okres i to ma świadczyć o nadżerce? nie no...

Mam na myśli ten drugi okres który jak pisze autorka trwa od 3 dni bo według tego co pisze ten prawidłowy trwał 5 dni i się skończył i zaczął się następny bardzo obfity.
 
E

elizabeth15

Guest
Smerfetka1986
to wcale nie świadczy o nadżerce - miałam normalny cykl. Miesiączka jeszcze trwa.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Nadżerka to ubytek naskórka lub nabłonka błony śluzowej.
Jeśli masz jeszcze nieregularne okresy to albo pozostaje Ci się przyzwyczaić do rozbierzności w ich występowaniu i nasileniu krwawienia badź iść do ginekologa i ustabilizować je za pomocą tabletek.
Tabletki poza tym skracają, zmniejszają ilość krwawienia i jego bolesność.
Zważywszy na to, ze już współżyjesz to tabletki mogą być bardzo dobrym rozwiaząniem tego problemu.

to wcale nie świadczy o nadżerce - miałam normalny cykl. Miesiączka jeszcze trwa.

Nie twierdzę, że masz nadżerkę.
Jednak przy dużych wahaniach cyklu to trzeba też brac pod uwagę.
Tak jak wiatropylność :D
 
E

elizabeth15

Guest
rozumiem, ale wiesz narazie jednak mi się odechciało, wcale nie czuję do tego popędu.
okres mam zwykle 5-7 dni, więc się przyzwyczaiłam, a powinien mi się już niedługo ustabilizować. czasami boli mnie tylko brzuch.
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
nie świadczy o nadżerce ale też jej nie wyklucza
niestety bez badania ginekologicznego nikt jej nie zdiagnozuje....
 
E

elizabeth15

Guest
tak, ale prosiłabym o zapewnienie mnie że ten brzuch taki jest - kobiety niektóre taki mają
dzięki
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Mam na myśli ten drugi okres który jak pisze autorka trwa od 3 dni bo według tego co pisze ten prawidłowy trwał 5 dni i się skończył i zaczął się następny.
no zaczął, ale po 25 dniach. Skończcie z tą nadżerką.. tak... brzuch jest napięty zarówno przed i w trakcie okresu.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Pytanie: czy można w takim wypadku można myśleć o ciąży?!?!
wiec w ciazy na bank nie jestes!

1. często chodzę siusiu - ale jest to oddawanie moczu w minimalnych ilościach.
pijesz duzo herbaty? moze zazywasz jakies leki moczopedne? a jak nie to zapalenie pecherza moze...nie boli cie przy mikcji?

2. (jeśli to jest objaw - nigdy wcześniej nie patrzyłam na mój brzuch) mam taki 'napęczniały brzuszek' nie jest duży. Może być po nieujedzeniu taki?!
dokladnie mozesz masz problem z perystaltyka jelit? a moze za duzo jesz i przytylas :)
10 dni później miałam normalny okres - trwał 5 dni - nie było to plamienie!
Od 3 dni mam następny okres - zaczął mi się po 25 dniach (nie mam jeszcze regularnych). Tym razem jest bardzo obfite krwawienie.
sama napisalas ze masz nieregularne cykle, wiec musisz miec swiadomosc,ze krwawienie moze sie opoznic moze byc slabsze raz bardziej obfite itp.
ktos rzucil haslo Nadzerka- jezeli chcesz miec pewnosc,ze jej nie masz pojdz do ginekologa na badania
 
E

elizabeth15

Guest
pijesz duzo herbaty? moze zazywasz jakies leki moczopedne? a jak nie to zapalenie pecherza moze...nie boli cie przy mikcji?
Mniej więcej dwie dziennie, w porywach trzy, ale jem za to dużo owoców - soczyste.

dokladnie mozesz masz problem z perystaltyka jelit? a moze za duzo jesz i przytylas :)
jelita mam w porządku, a co do jedzenia jest tyle ile zawsze, nie mam apetytu wzmożonego.
 
Do góry