Proszę o pomoc

Misiu69

Pierwszy po Bogu
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
586
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Witam, wybieramy się z qupmlami od czerwca na siłkę. Słyszałem o jakimś białku czy cos, że wtedy trening daje lepsze efekty. Mógłby ktoś pomóc? Primo nie wiem oco z tym chodzi, secundo nie wiem czy to jes dobre.
btw. Mam 15 lat i waże pod 70 (ok. 68.5)
pozdrawiam.
 

socu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
jeśli Ci chodzi tylko o białko to temat powinien być w suplementach. Białko to podstawowy budulec mięśni. a co masz na celu? schudnięcie, nabranie masy??
 

Misiu69

Pierwszy po Bogu
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
586
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
jeśli Ci chodzi tylko o białko to temat powinien być w suplementach. Białko to podstawowy budulec mięśni. a co masz na celu? schudnięcie, nabranie masy??
Oczywiscie nabranie masy. Po prostu idziemy na siłkę, i chcemy wiedzieć czy zeby lepiej rosło trzeba wziąć coś jeszcze oprócz recznika i wody.
 

socu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
na początku nie bierz nic, bo później będzie Ci trudniej z nabraniem masy... po kilku miesiącach ćwiczeń możesz sobie kupić bialko albo kreatyne. a ile masz wzrostu?
 

Misiu69

Pierwszy po Bogu
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
586
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
na początku nie bierz nic, bo później będzie Ci trudniej z nabraniem masy... po kilku miesiącach ćwiczeń możesz sobie kupić bialko albo kreatyne. a ile masz wzrostu?
jakies 176-177 (nie wiem może więcej daaawno sie nie mierzyłem).
 

emiliano221

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
polska
Na poczatku nic nie bierz bo i tak to nic nie da. zacznij jak tak zwane suche treningi dadza efekt
 

socu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
dało by więcej jak by brał ale na początku nie trzeba.. bo i tak dobrze rośnie a później trudniej zdobyć mase... poćwicz kilka miesięcy na sucho.. widzę że taki wzrost i waga to raczej szczupły jesteś. po paru miesiącach pakowania kup sobie gainera albo białko. a jak masz zamiar pakować tylko przez wakacje to nic nie kupuj.
 

maniaaana

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
539
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Zależy jakiej budowy jesteś skoro chcesz masy przybrać i do tego należy ułożyć plan diety. Na początek również nie radzę brać białka. Odnośnie ćwiczenia: wydaje mi się, że u was to słomiany zapał. Jakbyście mieli już zacząć to już byście to zrobili:)
 

Misiu69

Pierwszy po Bogu
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
586
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Zależy jakiej budowy jesteś skoro chcesz masy przybrać i do tego należy ułożyć plan diety. Na początek również nie radzę brać białka. Odnośnie ćwiczenia: wydaje mi się, że u was to słomiany zapał. Jakbyście mieli już zacząć to już byście to zrobili:)
Już zaczęliśmy. : ) Jaka diete proponujecie?
 

Tajemniczy9191

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
457
Punkty reakcji
3
Wiek
34
dało by więcej jak by brał ale na początku nie trzeba.. bo i tak dobrze rośnie a później trudniej zdobyć mase... poćwicz kilka miesięcy na sucho.. widzę że taki wzrost i waga to raczej szczupły jesteś. po paru miesiącach pakowania kup sobie gainera albo białko. a jak masz zamiar pakować tylko przez wakacje to nic nie kupuj.

w sumie wszystkie posty powieniem zacytować bo widze ze nie wiecie o czym mowicie.

po pierwsze na sucho to nawet trawa nie rośnie.

Na początek również nie radzę brać białka.

na początek radze troche nabrać doświadczenia i wtedy sie udzielac a nie bzdety pisać.




jak ma zamiar pakowac tylko przez wakacje to szkoda kasy, przez 2 miechy to marny efekt. biorąc pod uwage ze nie wie co to miska.

najbardziej rozmieszył mnie tekst Socu "po paru miesiącach pakowania kup sobie gainera albo białko" hahaahhahahahahahahhahahhahahahha

wiesz co to jest gainer? białko? gainera i białko to ja moge brać nie ćwicząc na siłce, dla smaku.

gainer jak juz 100000x powtarzał nie jest cudownym srodkiem na mase tylko kur.wa żarciem w proszku, nie moge wszamac posiłku bo mi sie spieszy to wtedy chlap do shejkera i wypijam, mam na 3h wtedy spokój i to wszystko. smiesza mnie ludzie ktorzy pisza jakie efekty przy gainerze. dobra miska to podstawa, zacznij jesc jak trzeba, gainer przyda sie zeby zwyżke kcal w diecie dopełnić. jak ktoś nie musi bo sobie radzie z zarciem to moze nigdy nie kupować, tak samo z białkiem, jak w diecie szamsz tyle białka ile trzeba ta Twoje kg to po co kupować.

wszystkie suchary pamietajcie ze samo białko nie jest dla Was! chodzi mi o to ze nie szamajcie tylko nabiału bo schudniecie predzej niz przytyjecie. węglowodany (dobre) to podstwawa, duże ilośći biała ze zmniejszą ilość węgli w diecie jest dla tych co robią redukcje albo chcą utrzymać wage i tylko starają sie zmniejszyć poziom bf %.
 

Misiu69

Pierwszy po Bogu
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
586
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Widzę, że ktoś się wreszcie zna na rzeczy. ;) Będziemy ćwiczyć przez miesiąc, tak co drugi dzień. Jadam dość dobrze, lubie obiadki, typu zupka, ziemniaki, mięso, zjadam więcej niz ojciec, choc nie pcham na siłę, czy coś w tym stylu, po porstu potrzebuje więcej. Gruby nie jestem, więc mogę sobie na to pozwolić. Jeszcze jedno, trenuje piłkę ręczną w roku szkonym, od 5 lat, więc kondycyjnie jestem dosyć przygotowany. Powiesz mi coś wiecej o diecie? tzn. jakie posiłki, bo nie znam sie aż tak na tym, żeby sam dobierać. I jeszcze jedno, słyszałem o jakiś odżywkach, które nie są żadnym koksem czy coś w tym stylu, tylko są po to zeby miesnie nie były zmęczone, itd. Możesz mi więcej o tym powiedzieć?
pozdrawiam.
 

Tajemniczy9191

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
457
Punkty reakcji
3
Wiek
34
hmm powiem Ci że przez 1 miesiąć nie wiele można zrobić, efektów raczej nie zauważysz w lustrze ale może Cie to wciągnie i zaczniej dłużej bo zaczynająć przygodę z siłką powinno sie przez 3-6tygodni robić trening ogólnorozwojwy a wiec ćwiczyć wszystkie partie ciała w jeden dzień i nie katować ich tak bardzo. żęby sie przyzwyczaiły. 3-4x w tygodniu chyba ze jedze bedizesz odczuwał zakwasy na nastepnym treningu to nie trenuj tego mięśnia wtedy. po tym czasie mogłbyś pojechać już jakimś planem, masz do wyboru albo split a wieć oddzielone partie w dany dzień. np pn-klata-tric, wt- plecy-bic itd badz rózne plany FBW (z ang full body workout) a wiec wszystkie partie w dzien z tym ze są cięższe od ogónorozwojówki.
jeśli chodzi o jedzenie to ziemniaki to nei najlepsze źródło węglowodanów, raz na jakiś czas mozna zjeść ale nie przesadzaj, niech Twoimi ulubionymi posiłkami staną sie
- serek wiejski, twaróg, jajka, ser żółty
- kasza, ryż, płatki owsiane, ew. kukurydziane.
- banany, ogólnie owoce warzywa,
- tłuszcze też są potrzebne ale nie przesadzaj
- słodycze raczej unikaj ale czaem mozna wszamać jesli nie masz problemu z tłuszczem bo masz sporo ruchu


Odżywek jest cała masa i w żadnym wypadku nie porównuje ich sie do koksu. lecz niestety są dla ludzi z większym stażem, możesz wziać teraz, nie umrzesz ale tez nie wiele pomogą wiec szkoda kasy. tym bardziej jesli na prawdę tylko miesiac. HMB i BCAA możesz brać jako antykataboliki ewentualnie (wpisz w google katabolizm jesli nie wiesz co to jest) a kreatyny i inne suple to po 6miesiacach siłki mozna pomyśleć nie wcześniej.
 

Misiu69

Pierwszy po Bogu
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
586
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ok, dzięki za pomoc. Jak cos będe chciał wiedzieć, to się odezwę. Jutro ma być instruktor, także plan działania nam ustali. Może uda się w roku szkolnym - będę mieć dwa wolne dni od pn. do pt. +sb. czyli w sumie 3x. Ale w sierpniu raczej przerwa, bo pewnie wyjadę..

Dzieki jeszcze raz, pozdrawiam!
 
Do góry